Пенсіонерам — конкретна допомога

Багато хто чув про соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича. Одна із найголовніших – осучаснення, підвищення пенсій.

З чим пов’язана першочерговість наведення порядку в пенсійній системі? З необхідністю подолання соціальної несправедливості. На сьогоднішній день у найважчому становищі опинилися ті, хто пропрацював усе своє життя. Склалося так, що тим, хто займав одні й ті ж посади, але вийшов на заслужений відпочинок у різні роки, призначалися різні пенсії. Їх розмір, як відомо, залежить від трудового стажу, за який сплачено внески до Пенсійного фонду, і від величини щомісячної зарплати. Але донедавна для кожної конкретної людини суму розраховували, виходячи із середньомісячного заробітку за 2006 рік. Це 938 гривень. Тепер вирішили взяти як базовий рівень місячної оплати праці 2007 року, коли середня зарплата становила майже 1200 гривень.

Підвищена увага саме до пенсіонерів є зрозумілою. Керівництво держави усвідомлює, що наш народ знаходиться в особливо складній демографічній ситуації. Україна, на жаль, старіє, а грошей для гідного життя на заслуженому відпочинку потрібно все більше й більше.

Президент Віктор Янукович неодноразово наголошував, що пенсіонерам більше, ніж іншим, необхідна увага держави. Саме тому левова частка коштів, виділених на реалізацію соціальних ініціатив глави держави, адресована нашим громадянам, які перебувають на заслуженому відпочинку.

Знайти ті кошти було непросто. Адже, отримавши Україну в напівзруйнованому стані, нинішня влада була змушена фактично заново відбудувати вертикаль управління. Величезну негативну роль відіграла і необхідність виплачувати надвисокі кошти за ганебними газовими контрактами, цим найтяжчим спадком попередньої влади.

Зусилля сконцентрували на забезпеченні фінансової стабільності, економічному зростанні, виплаті накопичених боргів. І результат не змусив себе чекати. Підвищення пенсійних виплат стало можливим тому, що економічні реалії змінилися у кращий бік.

Підсумки реалізації соціальної ініціативи щодо осучаснення пенсій на сьогодні такі. З 1 травня пенсіонери, які мають трудовий стаж у 20 і 25 років (жінки і чоловіки відповідно), отримують більше на 100 грн. Тим, у кого немає такого стажу, пенсії збільшили як мінімум на 50 грн. Отримувачам соціальних пенсій додали не менш як по 30 грн. Всі ці новації торкнулися майже 13 млн. громадян. Середній розмір підвищення трудових пенсій становить 134 гривні, а середня пенсія збільшилася до 1400 грн.
У Кіровоградській області проведено перерахунок пенсій 292 тисячам пенсіонерів. Після перерахунку:
в 17,4 раза зменшилась кількість отримувачів пенсій до 800 грн.,
в 1,9 раза збільшилась кількість пенсіонерів, які отримують пенсію від 801 грн., до 1000 грн.,
в 2,6 раза збільшилась кількість пенсіонерів, які отримують пенсію від 1001 грн. до 1500 грн.,
в 1,6 раза — понад 1500 грн.

Нині середній розмір пенсійної виплати в області становить 1277,9 грн.

Головне, із чого виходив Президент України, пропонуючи свої соціальні ініціативи щодо підвищення пенсійних виплат населенню, – це відновлення соціальної справедливості, підвищення якості життя тих, хто вже не працює через свій поважний вік. Передбачили і те, щоб старенькі не витрачали час і сили на бюрократів, – пенсії перераховують автоматично.

Є ще один момент, гідний уваги. Додаткові соціальні виплати в будь-якій країні загрожують зростанням цін, інфляцією. Але цієї небезпеки вдалося уникнути. Економічна ситуація в Україні залишається стабільною. Звідси висновок: у владі працюють професіонали, які добре знають свою справу і роблять її кваліфіковано.

Звичайно, не всі проблеми подолані і зараз. Світова криза триває. Високі ціни на газ стримують економічне зростання. Багато потенційних інвесторів, які могли б створювати нові виробництва, приглядаються до того, як розвивається ситуація в країні. Не повністю виведена на світло "тіньова" економіка, зарплати у багатьох випадках продовжують виплачувати "в конвертах", без відрахувань до Пенсійного фонду. Та попри це країна знаходить можливості надати конкретну допомогу нашим людям. Насамперед, пенсіонерам, по яких криза вдарила особливо боляче.

Читайте також