Павло Топчій: Закликаємо кандидатів дійти до кінця виборчих перегонів чесно…

А підстав для того, щоб декого з учасників виборчого процесу звинуватити в нечесності, вистачає. Таку думку висловили кандидат у народні депутати від політичної партії ВО "Батьківщина" в 99-му мажоритарному одномандатному виборчому окрузі Павло Топчій та народний депутат України голова фракції ВО "Батьківщи на" у Верховній Раді України Сергій Соболєв.

– Перед початком виборчої кампанії усі 14 мажоритарників 99-го округу підписали два меморандуми про чесні вибори, – зазначив Павло Топчій. – Але нині один з ініціаторів їх підписання розміщує свою агітаційну продукцію в лікарнях, що заборонено законом. Інші розповсюджують "чорнуху" про свої конкурентів. Ще дехто каже, що він – самовисуванець, а сам бере участь у заходах певної політичної сили. Тоді навіщо було підписувати меморандуми про чесні вибори? Їх підписання і взяття на себе зобов’язання дотримуватися пунктів законодавства про вибори – це практично була перша обіцянка кандидатів виборцям. І ми бачимо, що багато хто з кандидатів у народні депутати її вже порушує! Але я завжди вірю в найкраще в людях і закликаю кандидатів не порушувати пунктів закону й дійти до кінця виборчих перегонів чесно, як ми й обіцяли кіровоградцям…

Представники ВО "Батьківщина" також озвучили основні напрямки діяльності партії, які вона реалізовуватиме у вищому законодавчому органі країни нового скликання.

– Якщо в парламенті будуть такі люди, як Павло Топчій, який має великий практичний досвід юридичної роботи, то Кіровоградщина матиме надійних виразників інтересів її мешканців, – так розпочав спілкування з журналістами Сергій Соболєв. – Стосовно ж того, що насамперед прагнутиме реалізувати ВО "Батьківщина" у Верховній Раді України нового скликання, то це буде низка структурних реформ. Партія регіонів зробила все можливе для руйнації пенсійної системи. Це призвело до того, що в сільській місцевості майже 86 відсотків пенсіонерів отримують однакову мінімальну пенсію, а в цілому у країні – майже 64 відсотки громадян. Розмір пенсії не залежить від стажу роботи, заробітної плати, умов праці й будь-яких інших факторів. Ми домагатимемося запровадження єдиного пенсійного закону, відмови від півтора десятка пенсійних законів, які регулюють вихід на пенсію окремих категорій громадян. Єдине, що повинно визначати її розмір, – умови, в яких людина працювала, стаж роботи, розмір заробітної плати і коефіцієнт за роботу у складних умовах (металурги, шахтарі тощо).

Свого часу уряд Юлії Тимошенко зміг провести податкову реформу, її було проголосовано і в першому, і в другому читаннях, коли 12 тисяч місцевих бюджетів отримали прямі відрахування на рівень села, селища, міста. На жаль, ця бюджетна політика була заветована тоді Віктором Ющенком разом з Партією регіонів. І ми в підсумку знову отримали систему, при якій не залежно від того, який внесок робить село, селище, місто та область у державний бюджет, вони отримують фінансування за залишковим принципом. Наш проект податкової реформи вже підготовлено для внесення на розгляд у парламент.

У нинішньому скликанні Верховної Ради України віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман подав проект, за яким із 12 тисяч місцевих ключових громад залишалося б лише 500. Якщо до цього ще додати примусове об’єднання сільських, селищних рад, то ми отримали б ситуацію, коли спочатку зникає сільська або селищна рада, а потім – школа, ФАП, клуб. І таким чином ця реформа призвела б до того, що через так зване укрупнення сіл, селищ, районів відбулася б повна зачистка сільської місцевості. Наша позиція інша. Ми виступаємо за максимальне розширення повноважень місцевих бюджетів і за те, щоб формування бюджетів відбувалося саме на рівні села, селища, міста.

Без вступу до організації колективної безпеки ми ніколи не зможемо подолати того ворога, який зараз окупував Крим і частину Донбасу. ВО "Батьківщина" – одна з небагатьох політичних сил, яка прямо заявляє, що майбутній мир і виведення військ агресора з окупованих українських територій можливі тільки в умовах колективної безпеки, яку гарантує НАТО. Тому ми виступаємо за вступ України до цієї спільноти колективної безпеки.

Якщо Україна тільки через революцію, через жертви все ж змогла підписати угоду про асоціацію з Європейським союзом, то ми повинні прагнути до повноправного членства в цій організації. Близько трьох тисяч сторінок угоди, яка складається із політичної і економічної частин, тепер повинні бути реалізовані через цілий ряд законодавчих ініціатив у парламенті. І я переконаний, що п’ять років достатньо для того, аби підготувати законодавчу базу для заявки на повноцінне членство України в ЄС…

Записав Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також