Парк із зеленими скульптурами та триста освітлених вулиць

Керівники комунальних підприємств Кропивницького продовжують звітувати про роботу перед громадськістю. Цього вівторка це зробили керівники КП «Кіровоград-Благоустрій» та «Міськсвітло» Олег Радченко і Дмитро Тоток.
За словами керівника КП “Кіровоград–Благоустрій”, основними напрямками роботи підприємства є прибирання сміття на міських газонах та з урн, обрізання дерев, викошування газонів, висаджування квітів та утримання парків та скверів. Всі ці роботи виконуються руками 82 робітників. Також на підприємстві – 20 працівників адміністративного апарату.
На підприємстві є спеціалізована техніка: автопідіймачі, поливо-мийні машини, екскаватори, трактори, самоскиди, один сміттєвоз та ряд інших спеціальних пристроїв, які застосовуються при догляді за зеленими насадженнями.
КП “Кіровоград–Благоустрій” минулого року отримало майже 9,5 мільйона гривень на виконання робіт з утримання зелених насаджень, малих архітектурних споруд на об’єктах зеленого господарства та в парку – пам’ятці садово-паркового мистецтва “Ковалівський”. Для виконання запланованих на 2017 рік робіт видатки підприємства значно зростуть – до 13,5 мільйона гривень. До вище перелічених видів діяльності додадуться ще й такі, як боротьба із карантинними рослинами та утримання дитячих майданчиків.
Зараз працівники підприємства активно включились до виконання робіт в рамках оголошеної декади благоустрою міста. Як повідомив Олег Радченко, бригади робітників трудяться на прибиранні транспортних магістралей основних в’їздів у Кропивницький, на Фортечних валах тощо.
А працівники підприємства хочуть сформувати у Ковалівському парку зелені скульптури. Вони прикрасять цей зелений куточок, створять неповторну атмосферу затишку для містян та гостей обласного центру.
* * *
На комунальному підприємстві “Міськсвітло” – 31 працівник. Обслуговує воно 297,7 кілометра електричних мереж.
– Це як відстань від Кропивницького до Києва, – повідомив директор підприємства Дмитро Тоток. – Маємо у місті 84 433 світлоточки. Вартість використаної електроенергії становить на рік 2,8 мільйона гривень.
У минулому році дохід від діяльності підприємства становив 18 мільйонів 372 тисячі гривень. Кошти спрямовувались на поточний ремонт та утримання мереж зовнішнього освітлення – це заміна проводів, світильників, ламп та встановлення залізобетонних опор, які були пошкоджені. Відбувався і капітальний ремонт мереж змонтовано 41 кілометр проводів та встановлено 1303 світильники.
Окрім основного виду діяльності підприємство надає й інші види послуг. Зокрема, здаються в оренду наявні опори, надають іншим організаціям монтажні, автотранспортні та проектувальні послуги. У результаті, отримали прибуток у розмірі 614 тисячі гривень.
У 2016 році в місті розпочато реалізацію проекту “Світле місто”. Завдяки запровадженню розумної системи енергозабезпечення можна економити до 85 відсотків електроенергії.
– Ми її називаємо “совенятко”, бо начебто реагує, коли її “потривожать”, – розповідає директор підприємства. – Тобто, коли є необхідність ввімкнути додаткове освітлення, система працює на повну потужність, знижується ж споживання електроенергії, коли масовий рух вулицями міста припиняється. Таким чином ми можемо регулювати освітлення вулиць – нарощуємо освітлення центральних магістралей у години пік або під час масових заходів, потім його зменшуємо. Незабаром розпочнемо роботи з освітлення вулиць Олександра Єгорова, Сєдова, Світлої, Новгородської, Короленка, провулку Очаківського – всього 10 об’єктів. Зараз відбуваються проектувальні роботи. А після проведення необхідної експертизи розпочнуться безпосередньо монтажні роботи. Використовуватимуться лише енергозберігаючі світильники. Мало не вперше підприємство працює відповідно до п’ятирічної програми, відповідно до якої необхідно буде освітити 300 вулиць. У нинішньому році це буде зроблено на 50 вулицях.
Зараз комунальники замінюють лампи у світильниках. Наприклад, на Великій Балці за кілька днів замінили до 70 ламп, але потрібно замінювати й самі світильники.

Читайте також