Паралімпійцям — олімпіада, школам — інвентар

Після завершення XXX Літніх Олімпійських ігор у Лондоні, які тривали протягом 27 липня – 12 серпня, у столиці Великобританії пройдуть XIV Літні Параолімпійські ігри (29 серпня – 9 вересня). На цих Іграх у складі Національної збірної України виступлять і п’ятеро кіровоградців.

Докладніше про наших земляків-параолімпійців та про оновлення інвентарю в міських спортшколах розповідає заступник начальника відділу фізкультури та спорту Кіровоградської міської ради Славік Іванов.

– Хто саме з представників Кіровограда захищатиме у складі Національної параолімпійської збірної України спортивну честь країни?

– Наше місто та область у збірній представляють легкоатлети з Кіровограда заслужений майстер спорту України Алла Мальчик (штовхання ядра) та майстер спорту України міжнародного класу Анастасія Мисник (штовхання ядра), а також майстри спорту України міжнародного класу плавці Євгеній Полтавський та Ольга Свідерська, а також футболіст Євгеній Зав’ялов. Найтитулованіші з них – Алла, яка має «золото» XII Літніх Параолімпійських ігор 2004 року в Афінах і «бронзу» XIII Літніх Параолімпійських ігор у Пекіні 2008 року, а також Євген, який у Пекіні також піднявся на третю сходинку п’єдесталу пошани. Анастасія Мисник, Євгеній Зав’ялов та Ольга Свідерська уперше виступатимуть на найпрестижніших параолімпійських змаганнях.

На даний час усі п’ятеро кіровоградців є членами Національної параолімпійської команди України, тому постійно перебувають на своїх навчально-тренувальних спеціалізованих базах. Протягом чотирьох передпараолімпійських років вони пройшли необхідну підготовку. Міський відділ фізкультури і спорту також не стояв осторонь цієї справи, провівши для них кілька навчально-тренувальних зборів.

– Необхідною умовою як для високих спортивних досягнень, так і загалом для залучення до занять спортом якомога більшої кількості дітей, підлітків і дорослих є наявність у спортивних школах нового, сучасного інвентарю. Наскільки ним забезпечені усі три ДЮСШ міського відділу фізкультури і спорту?

– До нинішнього року протягом двох десятиріч наші спортшколи мали лише те обладнання, яке їм дісталося ще за радянського часу, а також подароване небайдужими до розвитку спорту людьми. Наприклад, президенти обласних федерацій зі дзюдо та самбо, а також з греко-римської боротьби Андрій Табалов і Валерій Малишок подарували відділенням дзюдо та греко-римської боротьби (ДЮСШ № 3) борцівські килими, інші доброзичливці придбали для цієї ж школи спортивні тренажери. Не можна не згадати, що 2010 року обласна СДЮШОР «Надія» отримала хоча й не новий, але вкрай необхідний для школи комплект гімнастичного обладнання, який до того часу знаходився на олімпійській базі в Конча-Заспі.

Нещодавно уперше за останніх два десятиліття з міського бюджету на придбання спортінвентарю для ДЮСШ міста було виділено 78 тисяч гривень. На ці кошти вже придбано десять спортивних велосипедів для відділення велоспорту ДЮСШ № 1 (32 тис. грн.), спортивний пістолет для відділення кульової стрільби ДЮСШ № 3 (п’ять тис. грн.), тенісний стіл для відділення настільного тенісу ДЮСШ № 3 (вісім тис. грн.), манекени для боротьби для відділення греко-римської боротьби ДЮСШ № 3 (вісім тис. грн.), жіночу олімпійську штангу для відділення важкої атлетики ДЮСШ № 2 (15 тис. грн.), а також боксерські рукавиці для відділення боксу ДЮСШ № 1 – на решту суми.

Придбаний інвентар дав змогу зміцнити матеріально-технічну базу спортшкіл міського відділу фізкультури і спорту, завдяки чому їхні нинішні учні зможуть демонструвати іще кращі спортивні результати, а нові охочіше у відділення спортшкіл.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги