Пам’ять про визволителів невгасима

Третього травня на кладовищі правобережної Лелеківки, що в Кропивницькому, врочисто відкрили пам’ятний знак на честь воїнів, які загинули в січні 1944 року, звільняючи село Лелеківку від нацистських загарбників.
Щороку учні 15-ї школи разом зі своїми вчителями доглядали за могилою невідомих солдатів: прибирали на ній, висаджували квіти, поливали їх, фарбували старий залізний надгробок. Зараз же там постав новий пам’ятник – результат роботи багатьох людей. Ініціатором цієї патріотичної акції став місцевий краєзнавець Сергій Колесник, який згуртував навколо себе небайдужих людей і зібрав кошти на встановлення обробленого гранітного каменя від багатьох мешканців мікрорайону. Привезли на місце цей камінь бійці 3-го окремого полку спецпризначення. Над облаштуванням братської могили дбайливо попрацювали девя’тикласники школи № 15 Антон Ян-Сін-Тан, Едуард Борщ, Тимофій Гризоглазов, Владислав Лихопол, Сергій Чекотіло, Володимир Заболотній. До цього активно долучився й організатор морського музею у Великій Северинці Станіслав Пролуненко.
На мітинг біля оновленої братської могили для вшанування полеглих зібралося чимало люду: учні 15-ї школи, їхні педагоги і батьки, волонтери, журналісти, військові. Разом з ними були й міський голова Андрій Райковича та його заступниця Наталія Дзюба. Покривало з пам’ятника зняли очільник міста й учителі-ветерани, місцеві мешканці Юрій Настоящий і Валентина Староселець. А потім до присутніх на врочистому заході звернулися Андрій Райкович, Сергій Колесник, директор НВО № 15 Лариса Левченко і заступник командира 3-го окремого полку спецпризначення із роботи з особовим складом капітан Сергій Францішкевич. Освятив пам’ятний знак отець В’ячеслав з УПЦ КП.
– У нашому місті – багато пам’ятників, меморіалів на честь подій Другої світової війни, на пошану наших дідів і батьків, які 1945 року принесли Європі Велику Перемогу, – зазначив міський голова. – Будь-який пам’ятник, маленький чи великий, – це символ нашої поваги до кожного, хто не повернувся з війни. Це треба не мертвим, це треба живим! Народні пам’ятники, пам’ятні знаки – варті багатьох меморіалів. У них – особлива сила, оскільки вони свідчать, що пам’ять поколінь жива, що люди зберігають у серцях повагу і любов до солдатів, які здолали нацизм.
Ви зробили хорошу справу, і за такий вчинок – щира вам подяка і низький уклін. Міська влада теж приділяє велику увагу ветеранам Другої світової війни. Завтра школярі разом з нами підуть до визволителів додому, а Восьмого і Дев’ятого травня ми відзначатимемо День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Наш народ дуже добре знає ціну миру, бо й сьогодні найкращі його сини віддають за свободу рідної землі власні життя. Вічна пам’ять солдатам-визволителям. Слава героям! Слава Україні!
Усі присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв, які віддали свої життя, захищаючи мир та спокій рідного краю. А найкращі учні 15-ї школи поклали до могили воїнам-визволителям вінок і квіти. Після цього всіх учасників мітингу запросили до шкільного музею на екскурсію.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги