Пік захворюваності припаде на кінець лютого – початок березня

Протягом епідемічного сезону 2019 – 2020 років, який бере відлік від 30 вересня, у Кропивницькому із вірусними захворюваннями було госпіталізовано 336 осіб, 247 з них – діти. Про це повідомила позаштатний міський інфекціоніст Ірина Панченко 28 січня на пресконференції, в якій також взяли участь начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук та директор Кіровоградського обласного лабораторного центру МОЗ України Іван Касьяненко.

Саме за даними обласного лабораторного центру станом на 27 січня, епідемічна ситуація в Кропивницькому стабільна, захворюваність не перевищує епідемічного порогу. Її рівень складає поки що 59 – 63 відсотки від епідпорогу. Протягом четвертого тижня 2020 року по медичну допомогу в заклади охорони здоров’я міста з приводу гострих респіраторних захворювань та грипу звернулися 994 особи. І лише у трьох хворих (дві дитини і 19-річна дівчина) лабораторно підтверджено грип.

Аналіз статистичних даних продемонстрував значне зниження захворюваності на ГРВІ порівняно з аналогічним періодом минулого року. Підстав для введення карантину в місті поки що немає, хоча, за інформацією управління охорони здоров’я міської ради, у Кропивницькому є школи, де в окремих класах через відсутність значної кількості учнів були або будуть впроваджені карантинні заходи. Це – НВО №№ 32, 26, 16 та Новомиколаївська гімназія.

– Лише лікар може оцінити стан хворого, визначити, чи можливе домашнє лікування, чи треба його лікувати тільки в стаціонарі, – наголосила Ірина Панченко. – Грип завжди починається гостро, температура тіла у хворого – 38 градусів за Цельсієм і вища, ломота в тілі, загальна слабкість, інколи – кашель. У групі ризику – діти до п’яти років, дорослі, старші 60 років, особи з хронічними захворюваннями та люди, які тривалий час приймають ацетилсаліцилову кислоту, а також особи, які контактують з великою кількістю людей: вчителі, лікарі, водії громадського транспорту, працівники сфери обслуговування.

Найкращим засобом профілактики від грипу, нагадала Оксана Макарук, є вакцинація, не слід забувати й про найпростіші заходи самозахисту:

– Вакцинація допомагає зменшити ризик захворіти на грип, загрози серйозних ускладнень та смерті. Цього року доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра Санофі» (Франція), рекомендована дітям з трьох років, та «Джісі Флю» (Південна Корея), рекомендована дітям з шести місяців. Імунітет після вакцинації виробиться через тиждень та буде зберігатися протягом дев’яти місяців. Однак щеплення можна зробити і пізніше, навіть якщо у регіоні уже зафіксовано грип.

Активна фаза епідсезону в Кропивницькому традиційно припадає на кінець січня – початок березня, тому лікарі готові до зростання кількості хворих на грип та ГРВІ. Госпітальна база центральної міської лікарні налічує 131 ліжко-місце інфекційного профілю для госпіталізації дорослих пацієнтів та дітей, які хворі на грип та ГРВІ, включаючи палати інтенсивної терапії. У закладі є також можливість перепрофілювати додатково 40 ліжко-місць при зростанні рівня захворюваності.

У лікарні є необхідний запас противірусних препаратів, дезінфікуючих та інших засобів індивідуального захисту.

Ольга ПЕТРЕНКО

Читайте також