Важливим етапом соціально-економічного розвитку міста є прийняття галузевих програм. Цьому і були присвячені чергові сесійні засідання міської ради Кропивницького. Працювали депутати продуктивно.
Галузеві програми прийнято
Так, ухвалено програми паспортизації нерухомих пам’яток культурної спадщини Кропивницького на 2018 – 2020 роки, інформатизації та електронного самоврядування “Електронне місто”, управління комунальним майном, зайнятості населення, природоохоронних заходів місцевого значення, розвитку міського пасажирського транспорту, соціальної підтримки, розвитку та становлення сімей, дітей і молоді, розвитку дорожнього господарства й безпеки руху в місті та утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства.
Варто зазначити, що розгляд двох останніх програм тривав упродовж двох засідань. Народні обранці не відразу дійшли згоди щодо внесених до них тих чи інших об’єктів. Що і зрозуміло – кожен депутат намагається залучити на свій округ якомога більше коштів. Однак після додаткового розгляду профільною постійною депутатською комі- сією на шостому засіданні їх було затверджено.
Програми розвитку дорожнього господарства та безпеки руху в Кропивницькому на 2017-2021 роки та утримання, благоустрою і розвитку житлово-комунального господарства міста на 2017-2021 роки доповнено додатковими адресами. Так, капітальний ремонт тротуарів буде виконано на вулиці Ушакова, від вулиці Яновського до Межового бульвару, на Межовому бульварі та на вулиці Комарова, 58 до вулиці Академіка Тамма, 9.
Доповнили також список внутрішньодворових доріг, які будуть капітально оновлені на Студентському бульварі, 10, 12, вулиці Пацаєва, 5 корпуси 1, 3, вулиці Яновського, 151, вулиці Комарова, 48/149 і вулиці Соборній, 22. Зовнішнє освітлення також з’явиться на вулицях Олександра Олеся, Олега Ольжича, у провулках Арнаутовському, Гризодубової та Компаніївському.
Перелік будинків, де здійснюватиметься капітальний ремонт покрівель, доповниться трьома адресами: вулиці Пацаєва, 5 корпус 2, Арсенія Тарковського, 12-а та В’ячеслава Чорновола, 8/2.
Відкритість
у роботі
комунальних підприємств
Депутати затвердили порядок оприлюднення інформації про діяльність комунальних підприємств міської ради та заходи регіональної мовної політики.
Зокрема, у першому рішенні йдеться про те, що робота комунальних підприємств повинна стати прозорішою і відкритішою для громади, а мешканці міста матимуть вільний доступ до інформації про їх діяльність.
Отже, усі комунальні підприємства міста повинні оприлюднити інформацію про свою діяльність, фінансову звітність та використання бюджетних коштів на власних сайтах або на спеціально створеній сторінці офіційного веб-сайту міської ради Кропивницького. Міська ради визначила і термін виконання прийнятого рішення – 20 днів. Керівник комунального підприємства нестиме персональну відповідальність за своєчасність надання, оновлення і розміщення такої інформації.
Українську –
в усі сфери
життєдіяльності міста
Мовою роботи, дiловодствa всіх органів місцевого самоврядування, пiдприємств, устaнов тa оргaнiзaцiй комунaльної форми влaсностi, мовою офiцiйних оголошень i повiдомлень у Кропивницькому є держaвнa мовa – українська. Таку норму затвердила міська рада у своєму рішенні “Про зaходи щодо зaбезпечення регiонaльної мовної полiтики в мiстi Кропивницькому”.
Встановлюється, що на території міста всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь-які інші форми аудіо і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг пишуться державною мовою відповідно до законодавства України.
Крім того, в обласному центрі при реалізації товарів і наданні послуг першочергово використовується державна мова. І лише на прохання споживача суб’єкт господарювання може використовувати будь-яку іноземну мову для повного донесення інформації про товари та послуги. У всіх закладах сфери громадського харчування обов’язкова наявність меню на державній мові. При обслуговуванні відвідувачів персонал має першочергово пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надати меню будь-якою іншою мовою.
Міська рада доручила департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій направити звернення міської ради голові Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, голові управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та начальнику Кропивницького міського управління Держпродспоживслужби та провести роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарської діяльності про прийняте рішення.
Відкрита інформація для громадян
Про те, що Кропивницький став одним із переможців Всеукраїнського конкурсу муніципальних проектів “Відкриті дані для міста”, організованого у рамках проекту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”, повідомив міський голова Андрій Райкович. Тож наше місто стане учасником проекту разом із Івано-Франківськом та Житомиром.
– В Україні впродовж останніх двох років значно зріс попит саме відкриті дані, – відзначив Андрій Райкович. – Найкращі міжнародні практики свідчать, що держава повинна відкривати ті дані, що користуються найбільшим попитом. Саме такий формат інформування громадян сприяє підвищенню якості прийняття управлінських рішень, дає можливість громадянам бути залученими до життя міста, до комунікації з владою та приваблює інвесторів.
Відкриті дані – це інформація про життєдіяльність міста, викладена у відкритий доступ з можливістю повторного використання. Оприлюднення відкритих даних підвищує якість управління містом. Це також сприяє розвиткові пріоритетних для міста галузей, залученню нових інвестицій.
Проект “Відкриті дані для міст” реалізується за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України, Фонду Євразія (Проект міжнародної технічної допомоги “Прозорість і підзвітність у державному управління та послугах (TAPAS)” та ГО “Агенції журналістики даних”.
Підписання меморандуму про співпрацю заплановано на 2 березня 2018 року в Києві.
Шкільні їдальні треба переоснастити
По завершенні розгляду порядку денного депутат від “Опоблоку” Анна Ніжнікова звернула увагу своїх колег та міського голови на той факт, що застаріле обладнання в шкільних їдальнях не дозволяє кухарям готувати дітям якісну їжу та досить енергозатратне. Наприклад, у школі №32, яку очолює Анна Ніжнікова, ще й досі працюють плити 1970 року випуску. А з огляду на те, що нині міська влада приділяє особливу увагу якості харчування школярів у навчальних закладах, необхідно переоснастити харчоблоки. Тому депутат попрохала міського голову доручити профільному заступнику міського голови приділити вирішенню цієї проблеми особливу увагу. Андрій Райкович підтримав пропозицію.
На цьому 10-а сесія міської ради завершила роботу.
Наш кор.