Підготовка населення до дій при виникненні надзвичайних ситуацій

Захист життя та здоров’я людини гарантує Конституція України. Держава розробляє відповідні нормативні документи, створює структури, органи для попередження надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків, захисту населення й територій від небезпек.
Однак, слід визнати, що в жодній країні світу не вдалося уникнути серйозних надзвичайних ситуацій. Не є винятком й Україна. Надзвичайні ситуації можуть бути на виробництві, у побуті, пов’язані з природними явищами, технологічними процесами виробництва, соціальними процесами, військовими діями тощо. Таких прикладів, на жаль, удосталь. Остання з них пов’язана з порушенням технологічного регламенту на заводі «Титан» (м. Армянськ, АР Крим). Там унаслідок забруднення навколишнього середовища місцеві органи виконавчої влади прийняли рішення про проведення часткової евакуації дітей двох районів та призупинення навчального процесу в навчальних закладах.
Безліч проблем із забезпеченням безпеки людей, ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій виникло при вибухах боєприпасів на складах зберігання в містах Балаклеї Харківської та Калинівці Вінницької областей.
Усі ці факти виниклих надзвичайних ситуацій підтверджують необхідність готовності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій до дій у таких умовах. З цією метою в поточному році в кожному районі області у визначені терміни відбуваються спеціальні об’єктові тренування для приведення захисних споруд цивільного захисту, найпростіших укриттів у готовність для прийняття населення в укриття.
Слід зауважити, що керівники підприємств, установ та організацій, на балансі яких перебувають вказані захисні споруди, відповідально поставилися до організації та проведення тренувань, виконали ряд заходів задля покращення технічного стану приміщень захисних споруд, забезпечили розробку планувальної та облікової документації тощо. На високому рівні тренування пройшли в ЗОШ I–III ступенів ім. Є. Маланюка в селі Торговиці Новоархангельського району, Гайворонській філії № 2 НВО № 2 «Загальноосвітня школа-гімназія I–III ступенів ступенів».
Проведення таких практичних заходів цивільного захисту позитивно впливає на вирішення питань безпечної життєдіяльності мешканців області, сприяє підвищенню компетенції посадових осіб місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій при прийнятті рішень у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Л. ШЕВЧЕНКО,
завідувач обласних та м. Кропивницького курсів УКК НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Читайте також