До числа засобів самооборони, що мають найбільший попит у населення, належить травматична зброя. Якщо нею впевнено володіти, вона стане дуже ефективною в разі небезпеки і дасть змогу захистити себе та оточення. Водночас травматична зброя використовується не лише тоді, коли нападають хулігани, але й в інших випадках. Найбільш яскравим Їхнім прикладом є різноманітні спортивні тренування або змагання.
Існує думка, що для придбання такого різновиду зброї не потрібний дозвіл, але це є помилкою. Травматичні пістолети можна купити лише тоді, коли людині є 21 рік, вона надала до відповідних органів поліції заяву та потрібні документи. У потенційного одержувача дозволу не має бути медичних протипоказань, і це треба підтвердити офіційними довідками.
Що потрібно враховувати перед тим, як безпосередньо придбати зброю для здійснення самооборони
Насамперед треба пам’ятати, що травматичні пістолети потрібно використовувати лише за крайньої потреби. На це є багато причин, і ми зазначимо головні. По-перше, причину кожного пострілу, котрий ви здійсните, доведеться згодом пояснювати поліціянтам. По-друге, якщо дуже часто використовуватиметься травматична зброя, то вона швидко втратить свою ефективність в якості інструменту самозахисту, адже є ризик, що злочинці навчаться її ідентифікувати серед інших.
Вкажемо на позитивне. Головною перевагою травматичного пістолета є те, що він своєю конфігурацією надточно копіює бойовий. Здебільшого для зловмисників однієї лише його наявності достатньо, щоби вирішити конфліктну ситуацію. Звичайно, їм відомо, що є травматичні пістолети не летальної дії, але небагато хто із них наважиться це перевіряти. Серед сильних сторін такої зброї варто також зазначити:
- Дальність пострілу, яка може сягати 10 або 15 метрів. Показник залежить від моделі пістолету й типу патронів, що використовуються на ньому.
- Великий вибір зброї.
- Простоту використання.
На останньому пункті зупинимось докладніше. Якщо ви купили травматичний пістолет, потрібно потренуватися в його використанні. Треба відпрацювати те, як ви будете його заряджати, розряджати, діставати, тримати та інше. Усі ці навички здобуватимуться поступово, але при настанні екстремальної ситуації вони матимуть вирішальне значення. Чим впевненішими будуть ваші дії, тим сильнішим має бути психологічний ефект, що здійснюватиметься на супротивника.
Пам’ятайте, що кулі від травматичного пістолета є небезпечними, особливо коли потрапляють у голову або внутрішні органи. Причому нещасний випадок може статися як із вашим супротивником, при невдалому використанні, так і безпосередньо з вами, адже в разі здійснення помилки під час обслуговування пістолету є висока ймовірність випадкового пострілу. Цей ризик зайвий раз вказує на необхідність проходження ретельного інструктажу перед тим, як почати використовувати зброю.
До відома споживачів
Є такі різновиди травматичних пістолетів:
- світлозвукові;
- сигнальні;
- освітлювальні.
Використовуються вони не лише для того, щоб боронитися від хуліганів. Вони ефективні, наприклад, проти вуличних собак, водночас реальної шкоди тваринам не надається. У продаж надходить багато моделей травматичних пістолетів, в Україні найпопулярнішими є «Форт» та ПМ. Щодо набоїв, найбільший попит для використання в самообороні має калібр 18х45 або 9.Р.А.
Купувати травматичні пістолети треба в перевіреному магазині, що має статус Військторгу. У жодному разі не потрібно це робити через інших осіб. Щодо магазину, то він працює офіційно. Військторг має власну онлайн-платформу, що дає змогу вести продаж по всій Україні. Там вам буде запропонований великий вибір, і в разі необхідності ви отримаєте консультацію. На кожну одиницю зброї обов’язково надається гарантія.