Організувати людей на вирішення соціальних проблем

Про реалізацію трьох з восьми ініціатив громад Кіровоградської області завдяки перемозі у конкурсі малих проектів адвокаційного спрямування «Ідея – дія – результат» розповіли журналістам голови громадських організацій «Посол-плюс», Компаніївської ГО «Взаємодія» та молодіжної ГО «Південна Ліга».

Як зазначила голова обласної організації ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Алла Волошина, в нашій області активізувалась діяльність громад, адже вони відчули у собі сили та готові до вирішення суспільних проблем регіону. Тож і нинішній конкурс відбувся завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження», що дозволило залучити в область для реалізації проектів майже 89 тисяч гривень соціальних інвестицій – саме стільки становив загальний бюджет проектів-переможців.

Так, громадській організації «Посол-плюс» під керівництвом Людмили Шиляєвої вдалося привернути увагу влади та громади до проблем людей без певного місця проживання й домогтися, аби ті мали можливість робити елементарні гігієнічні процедури. Впевнившись у тому, що таких безпритульних людей не пускають ні в лазню, ні в інші заклади, де можна було б хоч якось вирішити такі проблеми, з’ясувавши ставлення мешканців міста до таких людей та необхідність надавати їм гігієнічні послуги, Людмила Шиляєва звернулась до головного державного санітарного лікаря Кіровограда Івана Касьяненка з пропозицією організувати пункт, де б бомжі мали можливість отримати ряд гігієнічних процедур, помитися. Пройти обстеження. Сьогодні міська СЕС спільно з «Посол-плюс» вже залучила до санітарної обробки безпритульних. Її пройшло понад 40 осіб. Більше того, кіровоградці почали приносити таким особам чистий одяг.

– Нам вдалося здійснити облік таких осіб, – розповів Іван Касьяненко. – Спільно з міською спецінспекцією ми нарахували їх понад 50, але зрозуміло, що таких людей набагато більше, адже вони ведуть бродячий спосіб життя і лише окремі з них надовго затримуються на одному місці. Ми проводимо санітарну обробку як самих безпритульних, так і їхніх речей, щоб не допустити поширення інфекційних хвороб. Також звернулись до управління охорони здоров’я міської ради, щоб допомогли перевірити їх на наявність туберкульозу. Тому зараз на виїзних медоглядах за місцем проживання кіровоградців, немає відмови жодному з бомжів, щоб зробити флюорографу та визначити їхні хвороби. От тільки проблема в тому, що ті не поспішають на такі обстеження.

А от Компаніївській громадській організації «Взаємодія» вдалось спільно з райдержадміністрацією підготувати проект районної програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства у Компаніївському районі на 2012–2015 роки, який планується винести на розгляд депутатів райради найближчим часом. Про це повідомила голова громадської організації Олена Мірхайдарова. Зараз у районі налічується близько 20 громадських організацій, але активно працюють лише сім. Тому дуже важливо виробити механізми впливу громади на владу задля вирішення найважливіших проблем території.

Кіровоградська молодіжна громадська організація «Південна Ліга» переймалась проблемами громадського транспорту: провела моніторинг системи пасажирських перевезень в обласному центрі на прикладі транспортного забезпечення Кущівки та Катранівки (маршрути №№ 5-А, 5, 130-А,8, 123, 103, 126), розробила методику й критерії оцінки якості пасажирських перевезень, виробила і передала рекомендації щодо підвищення якості послуг в управління транспорту та зв’язку міської ради. А серед зазначених маршрутів, що пролягають автошляхами цих мікрорайонів, проведено конкурс на краще обслуговування «Нова ціна – нова якість». Перемогу виборов маршрут №8.

– Ініціативи реалізовані, зміни відбулися, – підсумувала зустріч Алла Волошина. – Для одних організацій – це лише початок їх діяльності, для інших – перевірка власних можливостей. У будь-якому випадку, можна однозначно стверджувати, що діяльність громад значно активізувалась, люди відчули у собі сили, набралися досвіду та готові до вирішення інших суспільних проблем.

Читайте також