Олександр Саінсус: Погашення боргів за газ – першочергове завдання

Як уже розповідала «Вечірня газета», заборгованість перед газівниками утворилися через ряд об’єктивних причин. Як пояснюють тепловики, вартість газу зросла ще в серпні минулого року, а тарифи на тепло для споживачів НКРЕ відкоригувала лише наприкінці грудня, причому частина кіровоградців, які мешкають у будинках, неоснащених лічильниками, за новим тарифом почнуть платити лише в цьому місяці. Навіть ті тарифи, що встановлені зараз, зазначили під час наради керівники ДП «Кіровоградтепло» та КП «Теплоенергетик» Андрій Карауш та Ростислав Клоков, покривають собівартість послуг лише на 52-54 відсотки. При цьому є серйозні проблеми на рівні держави із відшкодуванням різниці в тарифах та собівартості послуг. А тим часом, на борги за газ минулого опалювального року газівники ще й пеню нарахували.

Разом із тим, підкреслив Олександр Саінсус, є й ряд суб’єктивних факторів, яких вдалося б уникнути, якби тепловики доклали необхідних зусиль. Наприклад, працівники теплопостачальних підприємств нарікають на те, що тарифи не відповідають собівартості послуг. Але ж тарифи для них затверджувала НКРЕ, і і саме тепловики мали доводити її членам обгрунтованість своїх розрахунків. Та ж ситуація – і з відшкодуванням різниці в тарифах. Можливо, якби представники теплопостачальних підприємств днювали й ночували в Києві, «пробиваючи» це питання, то до них урешті-решт дослухалися б – одні листування ніколи реальних результатів не давали, до кожного папірця, як кажуть досвідчені керівники, треба ще й ноги приробити. Не можна було й допускати нарахування пені на борги минулих років. Також міський голова звернув увагу на те, що теплопостачальні підприємства недостатньо активно працюють із боржниками. Лише ДП «Кіровоградтепло» споживачі завинили близько 16 мільйонів гривень.

– Ви повинні обійти кожного боржника, не лише обмежитися тим, що передати йому попередження, а провести роз’яснювальну роботу, щоб людина усвідомила: від того, як вона розраховується за послуги, залежить, чи надаватимуть їх у повному обсязі в майбутньому, - зазначив Олександр Дмитрович.
Міський голова звернув увагу на ще один момент. За словами самого ж Андрія Карауша, минулого року ДП «Кіровоградтепло» модернізувало певні технологічні процеси на підприємстві, витративши на це кілька мільйонів гривень. Безумовно, робити це треба, адже в майбутньому ця модернізація дозволить економити на оплаті енергоресурсів. Однак чи потрібно було це саме зараз, коли у підприємства таке скрутне становище, задав риторичне запитання міський голова.

– Якби цю модернізацію ви провели за рахунок зовнішніх інвестицій, – це інша справа, – зазначив міський голова. – Але ви самі пояснили, що зроблено це за рахунок інвестиційної складової, закладеної в тариф. І це в той час, коли немає чим розраховуватися за газ.

Стосовно відшкодування різниці в тарифах, то відповідне розпорядження уже підписане, повідомив Олександр Саінсус, і тепловикам необхідно терміново включатися в цю роботу. Загалом же, підкреслив міський голова, тепловикам необхідно зараз докласти усіх зусиль, аби заборгованість за блакитне паливо зменшити, адже газівники довго чекати не будуть.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ

Читайте також