Третє пленарне засідання Кіровоградської міської ради, що відбулося 15 грудня, тривало 12 годин. Це одне із найдовших сесійних засідань за декілька каденцій міської ради. Однак результат того був вартий – депутати обрали секретаря міської ради, утворили постійні комісії, визначилися із членами виконкому та прийняли ряд соціально важливих для територіальної громади питань.
Та повернемось до початку сесійного засідання. До народних обранців звернулись підприємці ринку “Привокзальний”, який розташований біля автостанції №2. Вони організували пікет під стінами міської ради, а потім із трибуни звернулись до присутніх у залі, зазначаючи, що виникла загроза закриття ринку через конфлікт між ТОВ “Домініон–Кіровоград” та торговцями. Власники ринку погрожують знесенням торговельних павільйонів, а це призведе до позбавлення роботи кількох десятків дрібних піддприємців та реалізаторів, які торгують на закріпленій за ринком території. Міський голова Андрій Райкович зазначив, що проблема буде ретельно досліджена профільними управліннями міської ради і у визначений законом термін підпри- ємці отримають відповідь.
Також міський голова повідомив, що в міській раді триває структуризація й оформлення депутатів у фракції та групи. Якщо ще на попередньому засідання було оголошено про створення фракції партії “Опозиційний блок”, то вже на нинішньому було повідомлено, що депутати об’єднались у депутатські фракції політичної партії “Наш край” у складі семи депутатів під головуванням Андрія Табалова та політичної партії “Блок Петра Порошенка ”Солідарність" із дев’яти депутатів.
Крім того, створена нова депутатська група “Європейський вибір”. До групи увійшли вісім депутатів: Рафаел Санасарян, Михайло Демченко, Сергій Бойко (Радикальна Ппартія Олега Ляшка), Сергій Капітонов, Геннадій Маламен (ВО “Свобода”), Віталій Пінчук, Володимир Смірнов, Олександр Артюх (Об’єднання “Самопоміч”). Поки що не створили фракцію депутати від партії “Батьківщина”. Але, за словами першого номеру списку цієї політичної сили Романа Колісниченка, процес триває.
Секретаря міської ради обрали лише з другої спроби. Хоча була запропонована лише одна кандидатура – депутата від партії "Самопоміч" Володимира Смірнова. Коментуючи своє висунення, він сказав, що й сам цього не очікував. Але якщо така пропозиція надійшла, то він готовий взятися до цієї роботи і пришвидшеними темпами опанувати науку керування депутатським корпусом.
Розповідаючи про себе, зазначив, що діє за принципом партії “Самопоміч” – “Візьми та зроби”:
– Фігурально висловлюючись, я встав з дивана і вирішив змінити те, що мене не влаштовує. Вставай, твори, дій, працюй на совість – ось основні критерії, які будуть визначальними у моїй роботі. Я – приватний підприємець, у мене маленька фірма, і я у своїй діяльності звик розраховувати лише на свої сили.
Відбулося таємне голосування, але лічильна комісія підбити його підсумки не змогла. Справа в тому, що деякі депутати замість галочок ставили чомусь в бюлетенях букви "Б і "П". Думки членів комісії розійшлися: чи вважати такі бюлетені дійсними. Ситуація ускладнилася тим, що на момент голосування членів лічильної комісії було шестеро (сьомий був відсутній). Сперечались довго, кілька годин. Та, врешті-решт, депутати знайшли вихід із ситуації – вони замінили відсутнього члена лічильної комісії на іншого. Після цього з другої спроби міська рада обрала свого секретаря. Ним став Володимир Смірнов.
Від моменту обрання секретаря міська рада розпочала результативну роботу.
Так, було вирішено утворити виконком у кількості 21 члена. До його складу увійшли міський голова Андрій Райкович, секретар міської ради Володимир Смірнов, заступник міського голови (його ще не призначено) виконавчий директор ТДВ “М’ясокомбінат ”Ятрань" Наталія Артеменко, фінансовий директор НВО “Радій” Аліна Бегун, член правління ГО “Бойове братство” Віталій Вязовцев, генеральний директор ТОВ “Хімтекс” Юрій Глущак, викладач національного технічного університету Дмитро Голуб, голова міської організації політичної партії “Блок Петра Порошенка ”Солідарність" Олександр Дануца, виконавчий директор організації роботодавців Кіровоградської області Юрій Демець, голови Кіровської та Ленінської районних рад Олександр Кришко і Руслан Фросиняк, голова правління ЗАТ “ІнноТЕК” Сергій Максимов, директор ТОВ “АРЕССЕТ” Олександр Мосін, генеральний директор корпорації “ХХІ століття” Лариса Онул, генеральний директор ТОВ “Екселент М” Андрій Кролевець, підприємець Артем Касьяненко, представники політичних партій “Укроп” Андрій Паливода і Олександр Левченко, Олександр Сосонський ("Свобода") та Ігор Білецький (“Радикальна партія”).
Розгляд кадрових питань у міській раді завершився звільненням двох заступників міського голови Григорія Литвина та Сергія Колодяжного і призначенням на відновлену посаду керуючого справами виконкому Альвіни Бондаренко, яка до сьогоднішнього дня працювала засупником керівника апарату – начальником відділу кадрової роботи апарату Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Внісши зміни до міського бюджету, депутатський корпус підтримав виділення додатково 14, 4 мільйона гривень на виплату заробітної плати освітянам і медикам.
Депутати також проголосували за виділення 4 мільйонів гривень у вигляді субвенції обласному бюджету для надання фінансової підтримки ОКВП “Дніпро – Кіровоград” на погашення заборгованості за спожиту електроенергію.
На цьому ж засіданні депутатський корпус дав згоду на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади двох квартир для подальшої передачі їх сім’ям загиблих військовослужбовців – учасників АТО.
Також було прийнято рішення, відповідно до якого 576,5 тисячі гривень субвенції з державного бюджету буде використано на забезпечення проїзду пільгових категорій населення у міських тролейбусах. Крім того, 110 тисяч гривень з цільової державної субвенції буде спрямовано на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій мешканців Кіровограда на залізничному транспорті.
Міська рада відмінила дію власних, раніше прийнятих рішень, які регламентують встановлення малих архітектурних форм на території обласного центру.
Андрій Райкович пояснив, що тимчасова пауза у видачі дозволів на встановлення торговельних кіосків і павільйонів у Кіровограді вводиться у зв’язку з інвентаризацією існуючих тимчасових споруд та доопрацюванням самої комплексної схеми розміщення тимчасових споруд. Останнім часом було видано понад 60 дозволів на встановлення торговельних об’єктів. При цьому мало того, що виділені місця не відповідають інтересам громади, як це можна бачити біля обласної лікарні та дитячої обласної лікарні, так підприємці дозволяють собі встановлювати павільйони із суттєвими порушеннями: не на визначеному місці чи значно збільшеної площі.
Депутати затвердили Положення про постійні комісії міської ради сьомого скликання, утворили та визначили персональний склад кожної комісії. Так, у міській раді сьомого скликання діятимуть сім комісій: з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту міської ради, відзначення нагородами, забезпечення законності, релігії, засобів масової інформації, регуляторної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності; з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку; з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища; з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів; з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності; з питань освіти, науки, культури, туризму, фізичної культури і спорту та молодіжної політики; з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.
Напередодні новорічних свят депутати виділили з бюджету 108 тисяч гривень для придбання подарунків для дітей. батьки яких зі зброєю в руках захищають Україну від агресора на сході країни.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА