ПП "Капітолій" пропонувало громадянам гроші в борг на дуже вигідних умовах (сума позики – від п’яти тисяч до трьохсот тисяч гривень, без довідки про доходи, за наявності лише паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, термін виплати позики – від 3 до 15 років, річні витрати – від 1,7 відсотка). У пересічного споживача після ознайомлення з такою рекламою складалося враження, що йому випала велика удача. І багато хто уклав з ПП "Капітолій" договір.
Ось що з’ясували фахівці АМКУ, проаналізувавши цю угоду. Договір дуже великий за обсягом, надрукований дрібним шрифтом, а складений так, що його зміст важко зрозуміти людині, яка не має спеціальної юридичної і економічної освіти.
Фактично громадянин, який уклав такий договір, стає учасником однієї з програм підприємства. З декількох учасників підприємство створює групу. У рамках однієї програми функціонує кілька груп. Підприємство виступає в ролі адміністратора. Участь у програмі передбачає оплату учасника щомісячно певної суми грошей. (Окрім цього, учасник повинен укласти ще ряд договорів (позики, застави, поруки, страхування об’єкта застави), деякі з них також передбачають сплату певних коштів.) Із сплачених учасником внесків формується фонд групи, який надалі використовується на надання позик. Але право на отримання позики в учасника групи виникає лише після того, як фонд групи стає достатнім для цього. При цьому підприємство вирішує, кому з учасників групи надати позику. Конкретної дати виділення позики у договорі не визначено. Згідно з умовами договору, учасник групи, який захоче його розірвати, фактично втрачає можливість отримати назад внесені кошти. Це підтверджується й зверненнями громадян до міліції.
Антимонопольний комітет України визнав дії ПП “Капітолій” такими, що вводять в оману споживачів. При цьому фахівці АМКУ зіткнулися з такою проблемою. Діяльність таких, як ПП "Капітолій", компаній (цей бізнес називають адмініструванням купівель у групах) не регулюється чинним закон- одавством України і не контролюється державними органами. АМКУ звернувся до уряду з ініціативою про необхід- ність врегулювання такої діяльності.
А тим часом кілька територіальних відділень АМКУ розглядають справи за фактами порушень, вчинених іншими компаніями, подібними до ПП "Капітолій". Про це на брифінгу повідомив голова Кіровоградського обласного відділення АМКУ Олександр Корнюша.