ОБЛИЧЧЯ НАШОГО МІСТА (Частина III)

Людмила ОсадчаСвою трудову діяльність Людмила Феодосіївна розпочала після закінчення технічного училища у 1959 році на Кіровоградській швейній фабриці швачкою шостого розряду. Пройшла трудовий шлях від швачки до начальника експериментального цеху. Загальний стаж її роботи становить понад 50 років. Саме завдяки організаторським здібностям Людмили Феодосіївни колектив експериментального цеху завжди своєчасно та якісно розробляє й запускає у виробництво велику кількість моделей, виготовляє нові сезонні колекції зразків сучасного одягу.

Грамотна, сумлінна, ініціативна працівниця Людмила Осадча недарма користується пошаною та повагою у колективі. Вона завжди готова прийти на допомогу, підставити своє плече досвідченого виробничника молодим працівницям, де потрібно вказати на помилки, а то й похвалити за добре виконану роботу. І все це робить Людмила Феодосіївна тактовно, переконливо, бо розуміє, що дуже важливо допомогти молоді впевнено крокувати по життю, полюбити обрану професію, стати справжнім майстром своєї справи.

За сумлінну працю, активну участь у житті цеху та підприємства не раз нагороджували жінку грамотами, подяками, цінними подарунками від адміністрації фабрики. Людмила Осадча була першою в області жінкою, якій присвоєне почесне звання "Кращий раціоналізатор". Її портрет неодноразово прикрашав фабричну дошку Пошани. За високі трудові заслуги Людмилу Феодосіївну було нагороджено медаллю "За доблесний труд", вона удостоєна звання "Ветеран праці". А моделям пальто, виготовленим під керівництвом досвідченої виробничниці, не раз присвоювався Знак якості, індекс "Н" (новинка) був присвоєний першим в області.

Кращий учень


Олена ПетреченкоНим стала учениця 10 класу навчально-виховного об’єднання "Школа козацько-лицарського виховання І-ІІ ступенів № 21 – суспільно-гуманітарний ліцей – дошкільний навчальний заклад Кіровоградської міської ради" Олена Петреченко. Окрім навчання, Оленка перша у спорті – займається баскетболом, легкою атлетикою, любить бально-спортивні танці, де також досягла непоганих результатів. Але виявляється, що знань, які дає дівчинці школа, їй замало, тому Олена вступила до Малої академії наук, де займається у секції "Англійська мова". А її науково-дослідницька робота "Лексико-семантичне поле LOVE на матеріалі трагедії Вільяма Шекспіра "Ромео та Джульєтта" виборола диплом Малої академії наук й Міністерства освіти і науки.

Не раз Олена Петреченко брала участь у різноманітних спортивних змаганнях, творчих конкурсах, учнівських олімпіадах різного рівня. Виборювала там перші місця, призи, нагороди, почесні грамоти та дипломи.

Дівчинка – прекрасний товариш, її люблять та поважають однокласники, інші учні школи. Тому й не дивно, що саме вона очолює дві секції у шкільному парламенті – правозахисну та дозвілля. Олена самостійна у своїх судженнях, постійно прагне до самопізнання та побудови я-концепції.

Кращий педагогічний працівник загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів освіти


Тут першість виборола вчителька музики ЗОШ першого ступеня "Мрія" Олена Калашникова.

Олена Вікторівна – педагог, відданий своїй справі, має відповідну вищу освіту, компетентна, добре володіє різними формами організації начально-виховного процесу. Діти на її уроках здобувають ґрунтовні знання з мистецтва, ознайомлюються з кращими зразками класичної музики, творами українських композиторів, видатних художників світу. Також діти засвоюють елементи хореографії та театрального мистецтва. Олена Вікторівна успішно розвиває загальну мистецьку культуру учнів, дає первинні знання про життя видатних діячів мистецтва та їхню творчість. Але попри всі свої професійні надбання Олена Вікторівна прагне постійного самовдосконалення, займається самоосвітою, розвиває творчий потенціал своїх вихованців у позакласній роботі. Нині вона працює над проблемою "Впровадження інтегрованого курсу "Мистецтво" в початковій школі", в чому досягла значних успіхів.

Крім того, Олена Калашикова успішно керує шкільним хором, театральним гуртком "Мрійники", а її вихованці мають змогу реалізувати свої творчі здібності, розвинути вокальні та музичні таланти. Шість років поспіль учасники театрального гуртка стають лауреатами міського фестивалю дитячої художньої самодіяльності "Степові джерела".

Олена Калашникова у 2009 році стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року", Всеукраїнського фестивалю педагогічних інновацій у номінації "Інновації в організації навчально-виховного процесу в дошкільному, загальноосвітньому та позашкільному навчальних закладах".

Олена Вікторівна є автором багатьох методичних посібників, її розробки уроків з курсу "Мистецтво" надруковані в обласних та загальноукраїнських спеціалізованих виданнях, вона є доповідачем на курсах підвищення фахової підготовки вчителів музики при Кіровоградському обласному інституті післядипломної освіти ім. В. Сухомлинського, Всеукраїнській школі методичного досвіду при Інституті інноваційних технологій та змісту освіти України.

Тому й не дивно, що Олена Калашникова користується особливим авторитетом серед колег-освітян, учнів та їхніх батьків.

Кращий студент


Віктор МетліцькийНим став курсант третього курсу Державної льотної академії України Віктор Метліцький.

Віктор навчається на факультеті льотної експлуатації за спеціальністю "Експлуатація літальних апаратів". Відмінник у навчанні, курсант Метліцький також є старшиною роти, користується високим авторитетом серед своїх однокурсників, його шанують викладачі. Він неодноразово готував грунтовні доповіді та виступи на всеукраїнських науково-практичних конфе- ренціях, був переможцем студентських олімпіад, за що неодноразово заохочувався різноманітними відзнаками та грошовими винагородами керівництвом академії. Варто відзначити високий науковий рівень його доповіді "Двигун Стирлінга та його ККД", з якою він виступив на науково-практичній конференції курсантів ДЛАУ, що проходила у 2007-2008 навчальному році. А вже наступного навчального року Віктор взяв активну участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених та курсантів, за що був нагороджений грамотою академії і заохочений грошовою винагородою. У 2010 році курсант також виступає з доповіддю на Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених та курсантів.

Кращий діяч мистецтв


Микола КвашаУ цій номінації переміг заслужений працівник культури України художній керівник інструментального ансамблю "Єлисавет-ретро" та головний диригент академічного театру музики, пісні й танцю "Зоряни" талановитий композитор, аранжувальник, інструменталіст Микола Кваша.

Свою трудову діяльність Микола Васильович розпочинав учителем співів у сільській школі. Згодом були посади керівника та головного диригента заслуженого ансамблю танцю України "Ятрань", художнього керівника концертної групи "Наталка", соліста-інструменталіста, а згодом і художнього керівника ансамблю народної та сучасної музики Кіровоградської обласної філармонії. Значним є й особистий творчий доробок артиста. Серед численних авторських робіт Миколи Кваші – музика до програм ансамблю "Ятрань", обробки українських народних пісень, які виконує народна артистка України Антоніна Червінська, музика до бальних танців. У 1977 році американська фірма "Monitor" випустила платівку творів М. Кваші, а у 2000 році в Канаді вийшов компакт-диск, до якого увійшли 40 найкращих творів українських композиторів, у тому числі й твір М. Кваші "Аркан". Серед робіт композитора – музика до танцювальної сюїти "Українська рапсодія", музика до спектаклів українського художньо-спортивного ансамблю "Балет на льоду", його музика – в основі
концертної програми академічного театру музики, пісні й танцю "Зоряни", зокрема, у 2009 році до репертуару цього колективу увійшли хореографічні композиції "Платогони" та "Колядки" на музику Миколи Кваші. Також Микола Васильович створив програми для дитячої аудиторії, які постійно виконують"Єлисавет-ретро" та "Зоряни".

Микола Кваша неодноразово нагороджувався подяками і почесними грамотами управління культури міської ради, обласної державної адміністрації та обласної ради, Почесною грамотою Міністерства культури України.

Продовження
Частина IV
Частина V

Читайте також