Кращий журналіст
Сергій Іванович Омельчук представлений у номінації "Кращий журналіст". Генеральний директор Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії. З 1982 року, після закінчення факультету журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, Омельчук працював у Держкомтелерадіо України на посадах редактора, старшого редактора, зав. відділом та головного редактора.
З лютого 2001 року він – генеральний директор Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії. Проявив себе і як висококласний журналіст, і як вмілий організатор творчого колективу. З його ініціативи і за його участі – автора і ведучого – нині йдуть на телебаченні передача з актуальних проблем життя області “З перших вуст”, щотижнева інформаційна підсумкова аналітична програма “Кіровоградська панорама”, громадсько-політичне ток-шоу “Трикутник”, інтерактивна телепрограма “Контрасти”.
Особливу увагу Омельчук приділяє висвітленню на телебаченні і радіо соціально-економічного, культурного життя міста Кіровограда, порушуючи у програмах каналу "Кіровоград" актуальні проблеми територіальної громади обласного центру. Завдяки його зусиллям налагоджена тісна співпраця телерадіокомпанії з органами місцевого самоврядування Кіровограда. З його ініціативи у 2008 році започатковані регулярні виступи в програмах радіо і телебачення міського голови, його заступників, керівників виконавчих органів та депутатів міської ради. За участі генерального директора у програмах “З перших вуст”, "Ранковий Кіровоград" і “Дзеркало” засновано рубрики, у яких постійно порушуються питання архітектури, забудови і благоустрою нашого обласного центру, розвитку його транспортної інфраструктури, житлово-комунального господарства, закладів освіти, охорони здоров’я і культури. У 2009 році на третину зросла питома вага матеріалів про багатогранне життя міста в інформаційних передачах “День за днем” та “Новини”. У період підготовки до 255-річчя Кіровограда і відзначення ювілею користувався особливою популярністю серед телеглядачів започаткований Омельчуком цикл передач “Маленький Париж”, який ознайомлював з історією міста, його славними людьми.
Завдяки організаторській роботі, яку проводить Сергій Іванович, в облдержтелерадіокомпанії розв’язана низка виробничих питань, які потребували нагального вирішення, насамперед: створено власну мережу обласного телебачення; теле- і радіомовлення протягом 2008 – 2010 років переведено на новітні цифрові технології підготовки і видачі передач; телерадіокомпанія готова до роботи в умовах громадського мовлення; здійснено комп’ютерізацію всіх служб, забезпечено належні умови праці і побуту творчих та інженерно-технічних працівників.
Облдержтелерадіокомпанія щороку бере участь у престижних міжнародних і загальнодержавних фестивалях телевізійних і радіопередач й посідає на них призові місця, у чому теж значна заслуга Сергія Омельчука. Зростання творчого і технічного рівня мовлення не залишилось непоміченим. На Міжнародному фестивалі журналістів “Віра. Надія. Любов” у 2001 році компанія здобула звання “Телекомпанія року”, а її керівник – “Керівника мас-медіа року”. У 2004 році колектив телерадіокомпанії став володарем кришталевого рогу достатку Міжнародного академічного рейтингу популярності “Золота Фортуна”. У 2005 та 2006 роках компанії двічі було присуджено диплом “Лідер мережі зв’язку та інформатизації України–2005 та 2006", заснований профільним комітетом Верховної Ради України і Міністерством транспорту та зв’язку.
Сергій Омельчук удостоєний звання лауреата Міжнародного фестивалю 2003 року за телефільм “Передзвін віків”, а створений ним у співавторстві фільм про великого українця, нашого земляка Є.Х.Чикаленка (“Місія Євгена Чикаленка”) одержав спеціальну відзнаку і диплом лауреата на Всеукраїнському фестивалі “Калинові острови–2005".
Сергію Омельчуку присвоєно звання заслуженого журналіста України (2008р.), нагороджено відзнакою Держкомтелерадіо України “За заслуги в розвитку інформаційної сфери” II, III ступенів (2005, 2006 р.).
Кращий працівник будівельної галузі
Одним із них є головний інженер дочірнього підприємства "Кіровоградське спецуправління № 411" ЗАТ "Дніпроелектромонтаж", представлений у номінації "Кращий працівник будівельної галузі", Анатолій Добронравов.
Свою трудову діяльність Анатолій Костянтинович розпочав ще у 1967 році. Після закінчення Олександрійського індустріального технікуму працював електромонтажником у місті Олександрії, згодом вступив до Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування, який закінчив за спеціальністю електропостачання міст та підприємств. З 1985 року працює головним інженером ДП "Кіровоградське спецуправління № 411".
Всі 43 роки своєї трудової діяльності Анатолій Костянтинович брав активну участь у спорудженні та реконструкції різноманітних промислових підприємств, житла, об’єктів соцкультпобуту Кіровограда та області, прокладав лінії повітряних, кабельних, електричних та телекомунікаційних мереж. Неодноразово відзначався грамотами Кіровоградської міської ради, Держкомбуду України, різноманітними цінними подарунками. І на кожній довіреній талановитому спеціалістові ділянці роботи Анатолій Костянтинович виявляв свої найкращі ділові якості висококваліфікованого інженера, досвідченого організатора виробництва.
Протягом 2009 року під керівництвом Анатолія Добронравова проводились роботи по будівництву станції мобільного зв’язку "Київстар", житлових будинків в містах Олександрії та Світловодську, ТЕЦ ВАТ "Кіровоградолія", реконструкція інженерних мереж ЗОШ №№ 13, 37 та гуртожитків у селищі Гірничому, на вулиці Київській в місті Кіровограді та інших об’єктів обласного центру.
Громадський діяч року
У цій номінації представлена голова Кіровоградської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Любов Дозор. Членом цієї організації Любов Борисівна є з 1996 року, з 1998 по 2003 роки була членом правління, а з 2003 року і по теперішній час – її керівник.
У бойових діях в Афганістані Любов Дозор брала участь з 1981 по 1983 рік у складі 159-ї бригади матеріального забезпечення, що дислокувалась у провінції Пулі-Хумрі. До складу бригади входило більше двадцяти військових частин, на території яких зберігалось озброєння, харчі, медикаменти, паливно-мастильні матеріали. Такий "ласий шматок" завжди був під прицілом у душманів. Тому часто траплялись обстріли, підпали, напади на склади, автоколони тощо. До всіх своїх обов’язків Любові Борисівни довелось опанувати спеціальність фармацевта, адже вона відповідала за забезпечення медпрепаратами та матеріалами військових частин, супроводжувала автоколони з медикаментами до місць призначення. Тому не з чужих слів знає, що таке обстріл військової колони, нерівний бій. В одному з таких брала участь, виявила не аби яку хоробрість, за що представлялась до нагород та відзнак. Таким чином наше держава вкотре вшанувала героїзм однієї із своїх доньок, її активну громадянську позицію, старанну роботу з патріотичного виховання молоді, наполегливість у вирішенні проблем соціального захисту ветеранів Афганістану тощо.
Під керівництвом голови Кіровоградської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Любові Дозор проводиться значна робота щодо увічнення пам’яті загиблих воїнів, доглядаються могили земляків-"афганців". За її активної участі відреставровано пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам усіх поколінь в обласному центрі, придбано три автомобіля інвалідам першої групи.
Старший прапорщик у відставці, учасник бойових дій в Афганістані Любов Дозор нагороджена медалями колишнього СРСР, Української спілки ветеранів Афганістану, подякою Кабінету Міністрів України (2004 рік), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2009 рік), відзнакою виконавчого комітету Кіровоградської міської ради "За заслуги" другого ступеня (2006 рік), відзнакою виконавчого комітету Кіровоградської міської ради "За заслуги" першого ступеня (2007 рік).
Кращий роботодавець
Голова наглядової ради ВАТ "М’ясокомбінат "Ятрань" Андрій Райкович – людина знана та шанована у нашому місті, а продукція цього підприємства відома далеко за межами Кіровоградської області та й України загалом. Тому й не дивно, що відтепер його портрет перебуватиме на міській Дошці пошани, бо кандидатура стала переможцем у номінації "Кращий роботодавець".
З 1990 року Андрій Павлович постійно працює у відкритому акціонерному товаристві "Птахокомбінат": спочатку директором, згодом ? головою правління, а з 2004 року – головою наглядової ради.
У березні 2006 року ВАТ "Птахокомбінат" перейменовано у відкрите акціонерне товариство "М’ясокомбінат "Ятрань". Саме Андрій Павлович доклав чимало зусиль, щоб підприємство досягло європейського рівня за технічним оснащенням, а культура виробництва в повному обсязі відповідала санітарним та ветеринарним вимогам. Технічне переозброєння дозволило збільшити виробництво продукції, забезпечивши при цьому стабільну якість, значне розширення асортименту ковбасних виробів. Широка мережа фірмової торгівлі дозволяє реалізовувати продукцію за цінами виробника. За роки керівництва Андрія Райковича створено додатково понад 1500 робочих місць і чисельність працюючих на підприємстві на кінець першого півріччя нинішнього року становить 1828 працівників.
Саме застосування інноваційних технологій є запорукою того, що підприємство впевнено почувається на ринку виробників ковбасних виробів, постійно вдосконалюється і відповідає європейському рівню.
Також Андрій Райкович відомий у Кіровограді своєю благодійницькою діяльністю: матеріально підтримує дитячі будинки, творчі колективи, не залишається байдужим до чужої біди. Керівник такого потужного підприємства користується заслуженим авторитетом серед працівників комбінату, бере активну участь у громадському житті міста та області. За вагомі досягнення Андрій Павлович у 1997 році отримав звання Заслуженого працівника сільського господарства України, в 1998 році був нагороджений відзнакою Президента України – орденом "За заслуги" третього ступеня, а в 2001 році – орденом "За заслуги" другого ступеня, був нагороджений Почесною грамотою Верховної ради України, а в 2006 році нагороджений відзнакою Президента – орденом "За заслуги" першого ступеня.
Випускати традиційно продукцію високої європейської якості – стратегічний принцип підприємства. Звідси і девіз: "Європейська технологія – вишуканий український смак".
Продовження
Частина II
Частина III
Частина IV
Частина V