Інвестиції і розвиток підприємництва – основні пріоритети

Звіт щодо виконання галузевих програм соціально-економічного розвитку Кропивницького в 2017 році 27 лютого в міській раді тримали заступник міського голови Олександр Грабенко та керівники підзвітних йому управлінь.
Заступник міського голови зазначив, що одним з основних пріоритетів у 2017 році була активізація інвестиційної діяльності. У Кропивницькому організовано та проведено дві галузеві сесії муніципального інвестиційного форуму TIME to INVEST, під час яких вдалося налагодити співпрацю з міжнародними організаціями стосовно залучення коштів інвесторів в економіку міста. Співпраця ж з Європейським банком реконструкції та розвитку в межах проекту «Модернізація громадського транспорту» передбачає придбання для Кропивницького 20 тролейбусів, будівництво нових тролейбусних ліній протяжністю 12,5 км та чотирьох тягових підстанцій. Проект «Енергоефективність громадських будівель» має на меті виконання теплосанації близько 40 будівель бюджетної сфери.
Наголосив Олександр Грабенко й на тому, що міська влада сприяє розвиткові підприємницької діяльності в Кропивницькому: 2017 року з міського бюджету виділено 10 тисяч гривень на реалізацію першого інвестиційного проекту «Підвищення якості надання медичних послуг з діагностики та лікування методами бронхоскопічних, гастроскопічних та ректальних досліджень» для ПП «Лікарня святого Луки» на умовах співфінансування з Регіональним фондом підтримки підприємництва у Кіровоградській області. А також впроваджено порядок надання фінансової допомоги підприємцям міста на часткову компенсацію відсотків за кредитами, які отримані в банківських установах на реалізацію інвестиційних проектів.
– Ми долучилися до європейської практики формування Громадського бюджету, аби дати можливість громаді впливати на розвиток міста, – повідомив заступник міського голови. – Пріоритетними напрямками в сфері енергоменеджменту та енергоефективності є реалізація плану дій сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року. Цьогоріч на проведення 22 енергетичних аудитів з міського бюджету виділено 190 тисяч гривень. Стільки ж передбачено на 2018 рік для розробки комплексного енергетичного паспорта будівель бюджетної сфери Кропивницького та виготовлення проектно-кошторисної документації.
Олександр Грабенко високо оцінив роботу працівників спеціалізованої інспекції, а також зазначив, що торік управління капітального будівництва освоїло 55,5 млн. грн., з яких 18,1 відсотка залучено з бюджету розвитку. На будівництво нових об’єктів та реконструкцію використано 23,5 млн грн. з бюджету. Від надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами до міського бюджету надійшло 1,3 млн. грн., що на 66 тис. грн. більше, ніж позаторік.

Читайте також