НОВОСІЛЛЯ У ПОЖЕЖНИКІВ КІРОВОГРАДЩИНИ

Споруда, в якій несли службу вогнеборці Новоукраїнки, налічує вже більше сотні років. Старожили кажуть, що колись тут розміщувались гусарські казарми. Час не найкраще вплинув на її зовнішній вигляд: фундамент почав осідати, в результаті — всередині з’явилися численні тріщини. Приміщення, де знаходилися навчальні класи, почало саморуйнуватися, і тоді пожежникам довелося його розібрати. Бійці були трохи здивовані, дізнавшись, що цегла, з якої збудоване їхнє депо, була виготовлена ще в 1854 році.

Спроби покращити умови проходження служби, звичайно, були, і до того ж неодноразові. Але від ідеї реставрувати будівлю довелося відмовитись: розрахунки спеціалістів показали, що ремонт приміщень буде коштувати дорожче, ніж нове будівництво. І тоді голова райдержадміністрації В.Балан запропонував придбати незавершену будівлю адміністративного корпусу молокозаводу. Як часто трапляється із “замороженими” будівництвами, все, що колись встигли викласти, розбиралося по цеглинці.

З великим ентузіазмом пожежники взялися за роботу. З’ясувалося, що чи не кожен другий — майстер на всі руки. Тому, аби не витрачати кошти, усе робили власними силами.

Сьогодні тут зведено прекрасну будівлю, де на першому поверсі — службові приміщення, обладнані найсучаснішою комп’ютерною технікою, телерадіоапаратурою. Верхні поверхи ще чекають на своїх господарів, а точніше — власників квартир. Їх отримають ті пожежники, які найзавзятіше працювали на будівництві.

Звичайно, таку колосальну роботу новоукраїнськІ пожежники змогли завершити лише завдяки підтримці з боку місцевої влади, комерційних структур, які розуміють, що, економлячи на фінансуванні пожежної охорони, можна втратити набагато більше. Керівники Новоукраїнського КХП В.Гулавський та ТОВ “Степагро” В.Арсірій і на відкриття депо прийшли не з пустими руками, а подарували необхідну побутову техніку.

Працівники пожежної служби з смт Добровеличківки розпочали будівництво нової частини ще в 1994 році. Але це будівництво через нестачу коштів змушене було перетворитися на довгобуд. Новий голова райдержадміністрації П.Семенець, розуміючи, що нести бойове чергування в непристосованому для цього приміщенні просто неможливо, вжив ряд заходів по прискоренню будівельних робіт і надалі надавав постійну допомогу у розв’язанні численних проблем, пов’язаних з будівництвом.

Будівля депо вийшла напрочуд гарною. Тут також створено всі умови для роботи підрозділу, для підготовки особового складу відкрито навчальний клас, подбали і про побутові приміщення, кімнати відпочинку.

Такі радісні миттєвості, як новосілля, дійсно, трапляються нечасто, а цей день став подвійним святом: заступник начальника ГУДПО МВС України, генерал-майор внутрішньої служби В.Доманський разом з головою Кіровоградської обласної державної адміністрації В.Моцним перерізали стрічки біля двох пожежних депо,— і бійці переступили поріг своїх майбутніх домівок. Обидві новобудови за традицією було освячено настоятелями місцевої Православної церкви, а працівники отримали благословіння на ратний труд з побажанням отримувати якомога менше викликів на пожежі.

Начальник УМВС України в Кіровоградській області С.Нікітенко, вітаючи особовий склад з новосіллям, відзначив грамотами, грошовими нагородами тих пожежників, які брали активну участь у будівництві. Рішенням житлово-побутової комісії УМВС України за великий обсяг робіт, проведений пожежною охороною області по інвестуванню житла для співробітників УВС, начальнику ППЧ №38 смт Новгородки майору внутрішньої служби В.Сліпченку було виділено трикімнатну квартиру.

Начальник УДПО УМВС України в Кіровоградській області О.Адамович, під безпосереднім керівництвом якого здійснювалося будівництво, переконаний: “Все, що сьогодні зробили підрозділи пожежної охорони — це надбання для майбутнього”. Щодо планів на майбутнє, то їх у керівництва УДПО області чимало: ще тривають будівництва нових частин в Ульяновському та Новоархангельському районах. У 2002 році планується збудувати капличку на території управління. Передбачається, що 2002 рік стане завершальним у плані будівництва теплодимокамер у всіх гарнізонах. У найближчому майбутньому планується створити криту полосу і поле для міні-футболу, щоб спортсмени-прикладники мали змогу постійно вдосконалювати свою майстерність.

Варто також відзначити, що районам, які зводили нові будівлі депо, допомагали, по можливості, всі підрозділи пожежної охорони Кіровоградщини: хто робочою силою, хто технікою, будівельними матеріалами. А інакше й бути не могло. Адже лише у повній взаємовиручці та підтримці в наш час можливо вирішувати такі складні питання.

Л.Єрмолаєва,
інженер ЦГЗ УДПО УМВС України в Кіровоградській області

Читайте також