Нова українська школа в Кропивницькому

У наших школaх впроваджуватимуть новi експериментaльнi освiтнi проекти. Про це повідомила “ВГ” керівник упрaвлiння освiти мiськрaди Лaрисa Костенко.
Навчальний рік 2016–2017 років у Кропивницькому був оголошений роком якості освіти. Наші вчителі й учні успішно виконали поставлені перед ними завдання.
Успіхи в ЗНО та найкращі школи
– Якщо проаналізувати результати складання учнями шкіл обласного центру тестів ЗНО з трьох обов’язкових предметів, то добре видно, що Кропивницький має хороші результати, – відзначила посадовиця. – Так, 67 відсотків наших випускників продемонстрували високий результат у ЗНО з української мови, у той час як в Україні середній показник становив 59 відсотків, а в області – 55. Також вищими від загальноукраїнських і середньообласних у кропивницьких школярів є показники тестування з математики й історії – 57 та 47 відсотків.
Серед закладів освіти провідні позиції в місті посідають школи нового типу: гімназія нових технологій навчання, «Вікторія-П», гімназія ім. Тараса Шевченка, колегіум, НВО № 6, НВК № 34. Учні цих закладів успішно виступають і на предметних олімпіадах. Міська влада створила належну мотивацію для бажання продемонструвати якнайкращі результати на всеукраїнських етапах олімпіад зі шкільних предметів. Переможці третього етапу отримують з міського бюджету спеціальну стипендію (випускники – одноразову, учні – впродовж року), а вчителі, які підготували переможців, весь навчальний рік отримуватимуть надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу.
Новий експеримент і збільшення місць у дитсадках
– У школi № 25 у двох клaсaх триватиме експеримент з пiдготовки концепцiї нової укрaїнської школи. Цi вчителi будуть першопрохiдцями, за їхніми методикaми i aпробaцiями прaцювaтимуть усi школи. Загалом в Укрaїнi шкiл з експериментaльними клaсaми сто. Мiськa влaдa створилa умови для першaчкiв, придбала новi пaрти, нову оргтехнiку. Тaкож у школах № 31 тa «Вiкторiя-П» впровaджувaтимуть освiтнiй проект «Нa крилaх успiху», що дaсть тaкож новi можливостi, – зaзнaчилa Лaрисa Костенко.
Нині освітня мережа у Кропивницькому налічує майже сотню навчальних закладів: 41 загальноосвітня школа, 40 дошкільних навчальних закладів, 5 позашкільних, один заклад І–ІІ рівнів акредитації та 6 закладів професійно-технічної освіти. При 26 дошкільних закладах працюють 57 груп для дітей, що мають особливі потреби, в них виховують 1 329 дітей.
Щороку в Кропивницькому збільшується кількість місць у дитячих садочках різних типів і форм власності: позаминулого навчального року їх було 7 261, минулого 7 301. Цього навчального року заплановано збільшення на 30 місць унаслідок відкриття додаткової групи в дитячому будинку «Барвінок».
Загалом, зазначила посадовиця, різними формами дошкільної освіти охоплено 10 350 дітей (від 1 до 6 років – 91,5 відсотка, від 3 до 6 років та діти п’ятирічного віку – 100 відсотків). Наявна мережа загальноосвітніх навчальних закладів повністю забезпечує потреби громади. У новому навчальному році передбачено збільшення кількості школярів до 24 475 учнів, що на 638 учнів більше порівняно з минулим навчальним роком.
До нового навчального року готові
У результаті об’єднання ЗОШ № 13 та початкової школи «Мрія» створено новий комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання І–ІІІ ступенів «Мрія». Добре працюють позашкільні навчальні заклади як центри освітньо-виховної роботи з дітьми та підлітками в позаурочний час. У Кропивницькому при загальноосвітніх навчальних закладах діють 550 гуртків різних напрямів: науково-технічного – 158, еколого-натуралістичного – 20, туристсько-краєзнавчого – 21, фізкультурно-спортивного – 47, художньо- естетичного – 290, оздоровчого – 14.
– Одним з найголовніших завдань, які необхідно вирішити, є забезпечення дев’ятикласників новими підручниками, – відзначила Лариса Костенко. – У КП «Поліграфія» вже завезено 36 найменувань таких підручників, триває їх комплектація для навчальних закладів.
Для забезпечення якісної підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період затверджено плани заходів з підготовки приміщень та систем теплопостачання до прийняття теплової енергії в новому опалювальному сезоні.
– Ми розпочали процедуру теплосанації приміщення найбільшої в обласному центрі школи № 18, – зазначила Лариса Костенко. – Там навчаються півтори тисячі учнів, заклад опалює модульна котельня, тож утеплення стін, заміна вікон і дверей дасть можливість суттєво зекономити на оплаті за енергоносії прийдешньої зими.
Серед масштабних заходів з підготовки до нового навчального року начальник управління також назвала будівництво модульної котельні для ЗОШ № 17 і трьох дошкільних закладів, капітальні ремонти п’яти спортивних залів у школах № 1, 3, 26, 30 і 31 та актової зали НВО № 6. Для загальноосвітніх навчальних закладів придбано 171 комплект шкільних парт на 218,9 тис. грн, заплановано ще придбати 88 комплектів.

Читайте також