Більшістю голосів виконавчий комітет міської ради Кропивницького 28 березня встановив нові тарифи (окремо для житлових будинків і гуртожитків) для чотирьох міських ЖЕО і ЖЕКу № 9. На цьому ж засіданні виконкому прийнято рішення про закінчення в місті опалювального сезону.
На розгляд виконавчого комітету винесли більше тридцяти питань. Та найбільше дискусій викликали ті, що стосувалися встановлення нових тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також гуртожитків і прибудинкових територій.
Начальник управління економіки міської ради Андрій Паливоди розповів, що підставою для перегляду нині чинних тарифів, розрахованих 2015 року, стала низка економічних чинників: підвищення мінімальної зарплати (з 1 218 до 3 200 грн.), вартості електроенергії (з 0,63 до 1,68 грн. за кіловат), здорожчання послуг на вивезення сміття (з 44,9 до 55,35 грн./м3), обслуговування димовентканалів (з 7,74 до 13,5 грн.), ліфтів (з 295 до 471 грн.), дератизацію (з 1,25 до 1,75 грн.). Загалом, у середньому по місту збільшення тарифу, за розрахунками економістів, мало відбутися майже вдвічі.
Під час обговорення деякі члени виконкому не погоджувалися зі здорожчанням вартості комунальних послуг, однак для більшості його членів очевидною була безальтернативність такого кроку.
– Підвищення тарифів завжди є непопулярним і проблемним для міської влади, – зазначив міський голова Андрій Райкович. – Таке рішення викликає невдоволення у людей, і їх можна зрозуміти. Але я завжди був і буду прихильником чесних стосунків між владою і громадою. Тому ми повинні повідомити, що за два роки вичерпали весь запас міцності житлово-експлуатаційних організацій (у той же час кропивничани справедливо вимагають якісних комунальних послуг). У нових економічних реаліях за нинішніми тарифами ми просто не виживемо. Я готовий обговорювати кожну цифру, закладену в розрахунок тарифів. Важливо, щоб містяни знали, з чого складається ціна послуг на утримання будинку й території, і мали можливість контролювати виконання всіх робіт.
– Необхідно провести ґрунтований аналіз складових тарифів для кожного будинку, – наголосив секретар міської ради Андрій Табалов. – Віднайти можливості для зменшення витрат: замінити електромережу, зменшити потужність світильників у місцях загального користування, запровадити енергозберігальні технології. Запропонувати містянам докласти зусиль, аби платити менше. До того ж, слід продовжувати проводити роз’яснювальну кампанію про переваги власного господарювання в ОСББ...
З новими тарифами можна ознайомитися у додатку до нашої газети. Вони наберуть чинності через 15 днів.
Виконавчий комітет міської ради також прийняв рішення про припинення централізованого теплопостачання в Кропивницькому з моменту перевищення середньодобової температури на більш ніж 8 градусів тепла упродовж трьох діб, але не пізніше 15 квітня.
Начальник головного управління ЖКГ міської ради Віктор Кухаренко розповів, що від національного газопостачальника НАК «Нафтогаз Україна» до міської ради Кропивницького надійшов лист із повідомленням, що з першого квітня він припиняє гарантоване постачання газу. Оскільки затвердження нових нормативів газу та укладення відповідних договорів потребують чимало часу, необхідно терміново прийняти рішення про припинення опалювального сезону. Спеціалісти обласного відділення Укргідрометцентру запевняють, додав посадовець, що з першого квітня середньодобова температура повітря буде до дев’яти градусів тепла.
У той же час якщо після закінчення опалювального сезону температура на вулиці протягом двох діб буде нижчою восьми градусів тепла, то теплопостачальні підприємства повинні поновити опалення приміщень установ, закладів освіти і медицини.
Для мешканців приватних та багатоквартирних житлових будинків (де для опалення використовують електрику або природний газ), які отримують субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, завершення опалювального сезону встановлено з першого травня (тобто субсидія залишається такою, як її нарахували перед початком опалювального сезону).
Юрій ЛІСНИЧЕНКО