Нові дошкольні групи та інклюзивні класи

Відкриття нового корпусу НВО №15 на правобережній Лелеківці дало змогу не тільки поліпшити навчальний процес для школярів і вчителів школи, а й відкрити групи дошкільного навчання й виховання. На це звернула увагу під час прес-конференції, присвяченої підсумкам роботи освітянської галузі за 2012 рік, начальник управління освіти Кіровоградської міської ради Лариса Костенко.

За словами начальника управління, практика утворення дошкільних груп при загальноосвітніх закладах у Кіровограді, передусім тих, що знаходяться у віддалених мікрорайонах і де бракує дитячих садків, триватиме. Нині реконструюють ЗОШ №33 в Арнаутовому. Після закінчення робіт там буде відкрито дві групи для дошкільнят.

Лариса Костенко повідомила також, що торік на порталі управління, розміщеному на сайті міської ради, розпочато електронну реєстрацію дітей у дошкільних навчальних закладах. Ця реєстрація дає змогу батькам заздалегідь записатися до садочка, аби з часом мати гарантоване місце в ньому для своєї дитини. Для них же управління випустило довідник "Дошкільна освіта міста Кіровограда" (його можна придбати у книгарні "Шкільний всесвіт"). Варто зазначити, що торік вийшла друком книжечка "Позашкільна освіта міста Кіровограда", а нинішнього року вийде "Загальна освіта міста Кіровограда".

Згадала очільник міської освітянської галузі і про досягнення шкільної футбольної команди ЗОШ № 4, яка на Всеукраїнському футбольному турнірі серед шкільних команд "Ми – господарі Євро-2012" посіла четверте місце, а також про те, що минулого літа 57 відсотків школярів міста перебували у пришкільних таборах. Також, за словами Лариси Костенко, торік у Кіровограді у створених інклюзивних класах (у яких разом з іншими здобувають знання діти з особливими потребами) школярі навчалися у школі-інтернаті, ЗОШ №№ 4, 29 та 35, а в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах реалізовано обласну програму "Стоп-радон". Протягом 2012 року тривала робота зі створення музею історії освіти міста, який заплановано відкрити першого вересня 2013 року (можливо, у найстарішому з корпусів гімназії ім. Т. Шевченка).

За результатами роботи в минулому навчальному році міське управління освіти склало рейтинг найуспішніших шкіл, який формували з огляду на участь учнів та їхні місця в предметних олімпіадах міського, обласного та всеукраїнського рівнів; участь учителів та їхні місця у Всеукраїнському конкурсі "Учитель року" міського, обласного та загальнодержавного рівнів; а також з огляду на результати учнів, які вони продемонстрували під час державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання (участі в цьому освітянському змаганні не брали дві початкові школи, вечірня ЗОШ № 38, розміщена в СІЗО колонії № 6, а також НВО № 15 та ЗОШ № 29, де не було 11-х класів). Після аналізу отриманої інформації перша десятка найуспішніших шкіл Кіровограда минулого навчального року має такий вигляд: перше місце – НВО № 8, друге – колегіум, третє – СЗОШ № 6, четверте – педагогічний ліцей, п’яте – гімназія № 9, шосте – гімназія ім. Т. Шевченка, сьоме – НВО № 25, восьме – НВО "Вікторія-П", дев’яте – ГНТН, десяте – НВО № 32.

Читайте також