Низький тиск газу — це небезпечно

Начальник технічного відділу ВАТ "Кіровоградгаз" Надія Починська пояснила, що, окрім побутового дискомфорту, знижений тиск газу – це дуже небезпечно. Ви можете готувати щось у духовці і, поки сидите біля телевізора, газ затухне, а потім з’явиться знову. Спробуєте згодом ввімкнути на кухні світло – і цілком можливий вибух.

Чому ж тиск газу в мережах – нижчий від норми? Корінь цієї проблеми – у стані внутрішньобудинкових газопровідних мереж. На сьогодні більшість із них у кіровоградських багатоповерхівках не відповідає вимогам реального газоспоживання населення через масове встановлення газових приладів індивідуального опалення. Проблему частково можна було б розв’язати, якби в міру встановлення в квартирах додаткових газових приладів на кожному "стояку" труби замінювалися на більшого діаметра – 32 мм. Однак, оскільки "стояк" проходить через усі квартири під’їзду, замінити ділянку труби неможливо без згоди сусідів, що живуть поверхом нижче та вище від квартири, де встановлюється індивідуальне опалення. А вони, як правило, не погоджуються на це – кричать про свої євроремонти, вмонтовані меблі й небажання бурити стіни або стелю через якісь труби. Внаслідок цього страждають усі.

Керівник відділу "Єдине вікно" ВАТ "Кіровоградгаз" Ольга Середа пояснила, що підприємство просто вимушене вносити до технічних умов на встановлення "автономок" вимогу заміни старих стояків на нові і закликає всіх кіровоградців зрозуміти, наскільки важливі їхні солідарність і взаємопідтримка в даному питанні.

Не менш важливою для стабілізації системи газозабезпечення в Кіровограді є заміна застарілих фасадних газопроводів по місту.

– Якщо по вулиці Полтавській, 28-2 або по Героїв Сталінграда, 26 зроблено таку заміну, то і показники замірів тиску газу там на рівні 180 мм, натомість за адресами Полтавська, 30 та 32 тиск газу тривожно низький, незважаючи на наявність там ГРП, – каже Надія Починська.

Узагалі, силами ВАТ "Кіровоградгаз" останнім часом по місту технічно відновлено фасадні газопроводи у 15 житлових масивах. Суттєву підтримку надає нинішня міська влада, яка проблемі приведення до належного стану газового господарства міста приділяє особливу увагу. (Наприклад, торік у Кіровограді за вимогою міського голови Олександра Саінсуса комунальники почали предметно займатися вирішенням питання ремонту оголовків димовентиляційних каналів.) Однак існують серйозні фінансові труднощі – щоб охопити весь обласний центр, газівникам бракує коштів, тож вони сподіваються на те, що на реалізацію вищезгаданих заходів передбачатимуться й бюджетні кошти.

Окрім вирішення вищеназваних проблем, кажуть фахівці ВАТ "Кіровоградгаз", є два не менш важливих завдання, реалізація яких вкрай необхідна для стабілізації функціонування газової системи Кіровограда.

Перше – побудова газорегуляторного пункту в 102-у мікрорайоні. ВАТ "Кіровоградгаз" спільно з міською владою вже зробило певні кроки в цьому напрямку – там збудовано та введено в експлуатацію редукуючий пункт. Однак його потужності поки що менші, ніж передбачалось проектом, тож є потреба продовжити роботи. Друге завдання – добудова ГРП у місті в напрямку Бобринця.

Наостанок головний інженер ВАТ "Кіровоградгаз" Володимир Стрижак додав, що кожної зими близько десяти бригад служби експлуатації без вихідних чергує в місті, контролюючи перепади тиску газу.

– Велике прохання до кіровоградців: оперативно телефонувати на номер "104", якщо помітили якісь проблеми, – каже він. – І виклик, і замір тиску нашими працівниками – безкоштовні.

Оксана ЧІКАНЧІ

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги