Никанорівці до Вінниці не їздили, але господарюють ефективно

Після публікації у “Вечірній газеті” інформації про досвід вінничан зі створення та діяльності органів самоорганізації населення до редакції завітав голова єдиного у нашому місті офіційно зареєстрованого ОСН “Комітет мікрорайону Никанорівка м. Кіровограда” Віктор Гончаров, який поділився досвідом успішного функціонування такого об’єднання.
– Так, дійсно, наш квартальний комітет – єдиний у тепер уже Кропивницькому офіційно зареєстрований орган самоорганізації населення, – розповів Віктор Захарович. – До речі, відповідно до Закону України “Про органи самоорганізації населення”, органами самоорганізації населення є будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, комітети районів у містах, сільські, селищні комітети. Довелось досконально вивчити закон, щоб у подальшій роботі знати про всі наші повноваження, можливості вирішувати фінансові питання, проводити роботи з благоустрою тощо.
Тепер це допомагає, і я вже не раз переконався, що наша діяльність більш продуктивна, ніж звичайних квартальних комітетів, які діють у місті. Ми відкрили рахунок у банку, щоб здійснювати фінансові операції. Для чого? Наприклад, було потрібно провести чистку криниць. Планувалось, що потрібно 20 тисяч гривень. Грошей нам ніхто не давав, роботи здійснювали самостійно, тому нам все обійшлося за дві тисячі гривень. Або газифікація мікрорайону. Працювали за формулою “50 на 50" – половина коштів з міського бюджету і половина – самих мешканців. Коли я побачив проектно-кошторисну документацію газифікації, то зрозумів, що декілька пунктів потрібно виправити, що значно здешевить вартість робіт, але при цьому не вплине на якість. Спочатку вартість проекту була розрахована на 500 тисяч гривень. А після перегляду – зуміли скоротити на половину. Потім люди вирішили самостійно долучитись до деяких робіт, що дозволило власнику кожного домогосподарства ще зекономити 300 гривень. Після третього перегляду кошторису його вдалося скоротити до 150 тисяч гривень. Таким чином, ми зекономили і міські кошти, і гроші кожного нашого мешканця. А на Завадівці все робили у відповідності із запропонованим проектом і кошторисом, і люди витратились набагато більше.
Так само рахували кожну копійку, коли прокладали водопровідні мережі. Те, що могли зробити своїми силами – робили. Домовлялись із керівництвом водопровідно-каналізаційного господарства. Все обрахували. І кожному домогосподарству все обійшлося лише по 200 гривень.
Ось взяти питання субсидій. Я постійно спілкуюсь із керівництвом управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у місті Кіровограді ради. Вони приходять до нас на збори, відповідають на всі запитання людей. Я інколи чую у транспорті, що чого йти за субсидією, все одно нічого не призначать. А я кажу, що йти треба. Сам детально ознайомився із системою нарахування субсидій, тому можу надати консультацію.
Так, до мене йдуть люди, як то кажуть, і вдень, і вночі. Окремого приміщення для прийому громадян, зрозуміло, немає. Тож, потрібно всіх приймати.
У нашому мікрорайоні немає ні дитячого садочка, ні школи, ні магазину. Але у нас є чудовий дитячий спортивний майданчик. Та що там майданчик – цілий стадіон з футбольним полем, баскетбольним та тенісним майданчиками – цілий комплекс. Його також облаштовували всі гуртом, бо раніше на цій території були лише бур’яни та смітники. Зараз там проводимо різноманітні спортивні змагання, святкові заходи мікрорайону. Я сам у минулому займався гандболом, тому розумію, що то значить для дітей спорт.
Тепер потрібно поставити цей комплекс на баланс міської ради.
Але виникла проблема. Виявилось, що ця земля якимось чином опинились у підпорядкуванні села Черняхівки Соколівської сільської ради. І її вирішили виділити для учасників АТО – чотири ділянки, навіть не з’ясувавши на місці, що то за земля, що на ній збудовано. Зараз ми займаємось вирішенням цього питання. Вже вдалося відстояти дві ділянки. Але питання залишається відкритим.
Я звертався до заступника міського голови Олександра Грабенка, депутата міської ради Вадима Дриги. Навіть побував на прийомі у міського голови Андрія Райковича. Очільник міста пообіцяв проблему розв’язати і знайти дві земельні ділянки у межах міста, а також домовитись із керівництвом Кіровоградського району та Соколівської сільської ради, щоб поки що цю землю не роздавати. Сподіваюсь, що нам таки вдасться відстояти наш стадіон.
Записала Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також