Виконавчий комітет міської ради 12 жовтня прийняв рішення про виділення родинам загиблих, військовополонених та зниклих безвісти під час виконання військових обов’язків в зоні АТО кропивничан грошової допомоги — по дві тисячі гривень кожній.
Було вирішено матеріальну допомогу на загальну суму 104 тисячі гривень вручено 52 родинам до Дня захисника України.
* * *
Виконавчий комітет міської ради Кропивницького визначився з початком опалювального сезону в обласному центрі. Відповідно до прийнятого рішення, опалювальний сезон 2017–2018 року в Кропивницькому розпочнеться тоді, коли середньодобова температура повітря впродовж трьох діб поспіль не перевищуватиме восьми градусів тепла.
– Ми постійно ведемо складні перемовини з Кабміном і НАК «Нафтогаз України» щодо отримання необхідних лімітів на газ для запуску котелень, – відзначив міський голова Андрій Райкович. – Цьогоріч умови подачі газу доволі жорсткі. Міська рада погодила договір реструктуризації боргу комунального підприємства «Теплоенергетик» і передбачила кошти в міському бюджеті на 2017 рік для фінансових гарантій виконання зобов’язань підприємством у цьому році.
Члени виконкому доручили двом тепловим підприємствам Кропивницького та підприємствам, які мають на балансі відомчі котельні, вжити невідкладних заходів для погашення заборгованості за спожитий газ та послуги з його транспортування перед НАК «Нафтогаз України» до 14 жовтня 2017 року.
Начальник міського головного управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко наголосив, що теплопостачальні підприємства КП «Теплоенергетик» та ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» повністю завершили підготовку об’єктів теплового господарства до роботи в зимовий період і готові до початку опалювального сезону. Підприємства отримали від інспекції Держенергонагляду в області акти готовності теплових господарств до роботи в осінньо-зимовий період 2017–2018 року. Усі житлові будинки комунальної власності Кропивницького також отримали паспорти та акти готовності до нового опалювального сезону.
* * *
Середньомісячну норму споживання теплової енергії теплогенеруючого підприємства ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» підвищено з 0,0247 Гкал/м.кв. до 0,02548 Гкал./м.кв.
Нову норму споживання на п’ять років для опалювальної площі населення затвердив виконавчий комітет міської ради Кропивницького на своєму засіданні 12 жовтня.
– Підвищення норми споживання викликане передусім зменшенням загальної опалювальної площі, яку обслуговує підприємство, – відзначив начальник головного управління ЖКГ Віктор Кухаренко. – Кількість абонентів ДП «Кіровоградтепло» скоротилася на 3 911, відповідно – загальна житлова площа теж зменшилася на 150,5 тисячі квадратних метрів.
Одночасно економісти теплового підприємства перерахували розмір тарифів на свої послуги і подали їх на затвердження до виконавчого комітету міської ради. Відповідно до розрахунків і коригування після перевірки фахівцями управління економіки міської ради вартість теплопостачання для користувачів послугами ДП «Кіровогратепло» запропоновано встановити для населення в будинках з тепловими лічильниками – 1 604,79 грн/Гкал (зростання складає 12,7 відсотка), у будинках без приладів обліку – 40,89 грн/м.кв. (зростання – 18,9 відсотка), для бюджетних організацій – 1 811,12 грн/Гкал (зростання – 38,7 відсотка), інших споживачів – 1 811,12 (зростання – 9 відсотків).
На рівень тарифу вплинули зростання ціни на природний газ для бюджетних установ (61 відсоток), електроенергію (27), мінімальної заробітної плати (15) та інших складових тарифу. Члени виконкому не підтримали цей проект рішення.
– Питання тарифів жодним чином не можна переводити у політичну площину, – наголосив міський голова Андрій Райкович. – Це економічне питання, і його необхідно розглядати саме з таких позицій. Управлінню економіки, головному управлінню ЖКГ, керівництву теплогенеруючого підприємства необхідно ще раз перевірити обґрунтування, розрахунки та попрацювати спільно з членами виконкому.
* * *
Виконавчий комітет міської ради Кропивницького погодив тимчасову вартість проїзду у великих автобусах, придбаних за кошти міського бюджету для КП «Електротранс».
З огляду на те, що маршрути № 103, 104а, 111б, 116, 118, 123, 274 у звичайному режимі руху не обслуговували з 2014 року і прогнозована кількість перевезених пасажирів платної категорії не відома, задля вивчення пасажиропотоку виконком погодив тимчасову вартість разового проїзду одного пасажира для КП «Електротранс» у розмірі чотири гривні і затвердив тимчасовий коефіцієнт співвідношення безплатно перевезених пасажирів до платних на рівні попередніх обстежень у розмірі 2,98.
Крім того, за пропозицією депутатів міської ради, мешканців міста виконком вніс зміни до мережі автобусних маршрутів загального користування. Так, кільцевий маршрут № 104а пролягатиме новозбудованою дорогою, що з’єднує вулицю Межовий Бульвар і вулицю Академіка Тамма. Автобуси маршруту № 116 курсуватимуть аж до Лісопаркової зони і рухатимуться не вузькою Пашутінською, а центральною Великою Перспективною до Студентського бульвару і далі вулицею Андрія Матвієнка виїжджатимуть на Полтавську. Маршрут № 118 теж зазнав змін: з вулиці Преображенської він не завертатиме на вулицю Арсенія Тарковського, як раніше, а їхатиме до вулиці Кропивницького. Маршрут № 123 продовжено від Завадівки через залізничний вокзал до ТЕЦ. На маршруті № 274 курсуватимуть не два, а сім автобусів великої місткості, що значно поліпшить транспортне сполучення із селищем Новим.
За словами начальника міського управління розвитку транспорту та зв’язку Олександра Вергуна, усі нові автобуси працюватимуть на лініях від 6:00 до 24:00 з технічною перервою від 11:00 до 14:00.
– Міська влада зробила все, щоб автобуси вийшли на лінію і склали конкурентне середовище маршрутним таксі, – підкреслив міський голова Андрій Райкович. – На сесійному засіданні міська рада виділила необхідне фінансування для закупівлі палива, тож транспорт великої місткості готовий до роботи. Переконаний, що транспортне обслуговування в місті значно покращиться.
Наш кор.