Вартість разового проїзду одного пасажира на міському автобусному маршруті загального користу- вання № 274 “Площа Богдана Хмельницького – селище Новее” для ПП “Сервіском” у звичайному режимі руху становитиме три гривні.
Таке рішення прийняв виконавчий комітет Кіровоградської міської ради, взявши до уваги розрахунки підприємства – перевізника. Відповідно до них, собівартість такої однієї поїздки автобусами “Неоплан” становить 6,65 гривні. Керівництво підприємства також підтвердило, що питання різниці між розрахунковим та запропонованим тарифом буде вирішуватися перевізником за власні кошти.
Не відмовляється підприємство і від взятих на себе зобов’язань безкоштовно перевозити всі пільгові категорії громадян, школярів та студентів.
Начальник управління розвитку транспорту та зв’язку міськради Олександр Вергун нагадав, що протягом року перевізник, який обслуговує пасажирів селища Нового, виконував перевезення за соціальним тарифом – дві гривні. Складна економічна ситуація, подорожчання запасних частин для імпортного транспорту змусили транспортників звернутися до міської ради з проханням переглянути тариф.
До речі, вартість проїзду в маршрутному таксі до селища Нового становить 4,50 гривні.
Виконавчий комітет міської ради вніс зміни до складу міської топонімічної комісії, яка займається впорядкуванням найменувань (перейменувань) об’єктів міста, питаннями увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків. Так, зі складу комісії виключено головного спеціаліста сектору реклами та художнього оздоблення управління містобудування й архітектури міської ради Анну Хричову.
Натомість до складу комісії включено заступника начальника відділу культури і туризму міськради Нелю Чорну, кандидата філологічних наук завідувача кафедри української мови державного педуніверситету імені Володимира Винниченка Світлану Ковтюх, кандидата історичних наук доцента кафедри суспільних наук та документознавства національного технічного університету Миколу Тупчієнка та старшого наукового співробітника обласного краєзнавчого музею Костянтина Шляхового.
Виконавчий комітет міської ради затвердив перелік автобусних маршрутів регулярних рейсів до садово-городніх товариств на перевезення пасажирів усіх пільгових категорій на 2016 рік.
Зокрема, затверджено 28 маршрутів. По кожному з них планується здійснити 108 рейсів із 16 квітня по жовтень цього року. Компенсаційна виплата з міського бюджету на покриття витрат по пільгових перевезеннях складе 341 тисячу 787 гривень.
Кожна дитина загиблих кіровоградських учасників антитерористичної операції отримуватиме з міського бюджету щомісячну адресну матеріальну допомогу в розмірі 1500 гривень.
Таке рішення прийняв виконавчий комітет міської ради та затвердив порядок її надання.
Кошти на це передбачено комплексною програмою підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їхніх сімей – мешканців м. Кіровограда на 2016 рік.
Відповідно до затвердженого порядку, щомісячна матеріальна допомога надається дітям загиблих учасників антитерористичної операції до досягнення ними 18 років, а в разі навчання у вищому навчальному закладі – до 23 років.
Виконавчий комітет міської ради встановив тарифи на послуги із захоронення побутових відходів для ТОВ “КАТП-1128”.
Як повідомила начальник управління економіки міської ради Олена Осауленко, нові тарифи є економічно обгрунтованими і складатимуть для населення 10,23 гривні за кубічний метр відходів, для бюджетних установ – 11,13 гривні за кубометр і для інших споживачів – 12,7 гривні за кубометр.
І хоча зміна тарифу на захоронення відходів потягне за собою підвищення тарифів для населення на їх вивезення – на 59 копійок для кожного мешканця приватного сектору і від однієї до чотирьох копійок з кожного квадратного метра житлової площі у багатоквартирних будинках, зробити це вкрай потрібно, щоб не заганяти підприємство у борги.
Востаннє тарифи переглядалися у 2008 році. З того часу значно подорожчали складові тарифу: екологічний податок, орендна плата за землю, податок на доходи з фізичних осіб. Вдвічі зросла ціна на пальне і у 2,5 раза – мінімальна заробітна плата. Це стало вагомою причиною для підприємства клопотати перед міською радою про перегляд тарифу на захоронення твердих побутових відходів.
За інформацією директора “КАТП-1128" Тетяни Мартовіцької, наприкінці березня на міському сміттєзвалищі встановлено сортувальну лінію, на потрібності якої постійно наголошувала міська влада. Підприємство зуміло запровадити таку новацію за рахунок власних коштів, тим самим створивши нові робочі місця.
Обговорюючи дане питання, деякі члени виконкому засумнівалися в тому, що підприємство ТОВ “Екостайл”, яке займається організацією вивезення сміття у Кіровограді, обмежиться таким підвищенням і відмовилися голосувати, доки не будуть надані відповідні розрахунки. Тож перше голосування було нерезультативним.
Міський голова Андрій Райкович наголосив на тому, що у цьому питанні є економічна і політична складові. На політичній намагаються спекулювати. Але тих, хто спекулює, не побачиш на сміттєзвалищі, коли там займається пожежа, а людям із прилеглих мікрорайонів немає чим дихати.
Міського голову підтримала член виконавчого комітету економіст Аліна Бєгун. Вона закликала колег повернутися до розгляду питання, оскільки від його вирішення залежить стабільне і безпечне функціонування стратегічного об’єкта – полігону захоронення побутових відходів.
Виконавчий комітет повернувся до розгляду проекту рішення і встановив нові тарифи, чим фактично розблокував роботу підприємства. Нові тарифи набудуть чинності через 15 днів після їх офіційного оприлюднення.