У Кіровограді триває медико-соціальна акція «Здорові жителі – здорове місто», яка була започаткована у квітні минулого року. За цей період медогляд за місцем проживання пройшло понад десять тисяч мешканців міста. А у нинішньому році – чотири з половиною тисячі кіровоградців. Медогляди пройшли у 20 мікрорайонах. У нинішньому році вони вже відбулись на базі п’ятої міської поліклініки, на Балашівці, Завадівці, в амбулаторії загальної практики селища Гірничого, нині триває обстеження мешканців Великої Балки.
Пересувний медичний пункт поліклініки центральної міської лікарні діяв на базі ЗОШ №2. Медики розмістились у спортивному залі школи. Тут пацієнтів приймали дільничні терапевти, хірург, кардіолог, окуліст. Облаштований оглядовий кабінет, ЕКГ та УЗД-діагностика. При оформленні медичної картки пацієнту вимірювався артеріальний тиск, бралась кров на аналізи. Завідуюча терапевтичним відділенням №1 поліклініки центральної міської лікарні Тетяна Шевчук розповіла, що медогляд у ЗОШ №2 проводиться вперше і дякує за розуміння важливості акції адміністрацією школи, зокрема її директора Лариси Катеруші, яка зробила все можливе, щоб медикам та пацієнтам тут було комфортно, а також ефективно працювалось.
– Медогляд на Балці тривав п’ять днів, – підсумувала Тетяна Іванівна. – Щодня приходило до 50 чоловік – у переважній більшості пенсіонери. Хоча це зрозуміло, адже в мікрорайоні проживають здебільшого мешканці саме похилого віку. Люди залишилися задоволені.
– На жаль, ще не всі кіровоградці розуміють всю важливість первинних медичних оглядів і користуються нагодою пройти обстеження у себе в мікрорайоні – приходять в основному люди похилого віку, молодь та працююче населення не поспішає, – зазначає начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню управління охорони здоров’я міської ради Лариса Кудрик. – Однак, сподіваюсь, що нам вдасться змінити ситуацію. Це потрібно у першу чергу самим жителям, адже під час медоглядів ми виявляємо такі серйозні захворювання, як передонкологічні патології, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, ставимо хворих на облік, вони отримують направлення до стаціонарів лікувальних закладів другого рівня надання медичних послуг. Виявлення недуг на ранній стадії – запорука успішного лікування.