На користь місту та не на шкоду працівникам лікувального закладу

Секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов зустрівся із трудовим колективом пологового будинку №2 імені святої Анни з приводу наболілого питання реформування закладу, приєднання його до пологового будинку №1, на базі якого буде створено перинатальний центр другого рівня надання медичних послуг. На зустрічі були присутні також деякі депутати міської ради, заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Лариса Кудрик та керівники обох лікувальних установ.
Щоб зустріч була продуктивною і трудовий колектив отримав вичерпну інформацію про подальший розвиток медичної галузі в місті, їхню професійну долю, мали можливість висловитись щодо проблем, які хвилюють медичну спільноту, слово отримали всі бажаючі – від керівників пологових будинків до представників середнього та молодшого персоналу.
Першим узяв слово головний лікар пологового будинку №2 Володимир Капко, який вважає, що основна проблема полягає в тому, що неправильно озвучується функціональне призначення мед закладу – мовляв, заклад, який він очолює, - це повноцінна лікарня з надання акушерсько-гінекологічної допомоги, а пологовий будинок №1 – це вузькопрофільний заклад. На його думку, краще не приєднувати пологовий будинок №2 до будинку №1, а навпаки – підсилити його матеріальну базу, вкласти кошти у ремонти корпусів, створити відділення підліткової гінекології тощо? Володимир Капко навів приклад Дніпра, де пологові будинки приєднали до дитячої обласної лікарні.
Представники трудового колективу говорили про те, що заклад постійно недофінансовується – виключно заробітна плата та енергоносії. Та попри всі ці негаразди, тут працюють віддані професії спеціалісти, до них намагаються потрапити жінки з усієї області. Працівники адміністративно-господарської служби також стурбовані. Адже при об’єднанні двох медзакладів, може постраждати саме цей напрямок.
На кожне запитання працівників лікарні була дана вичерпна відповідь. Лариса Кудрик детально розповіла про нові поліпшені умови праці, з якими кожен бажаючий може ознайомитись, завітавши до відремонтованого корпусу пологового будинку №1, запропонувала для ознайомлення штатний розпис, відповідно до якого не те що когось будуть звільняти – навпаки, ще певний час буде відчуватись нестача лікарів та іншого персоналу. Тобто працевлаштовані на новому місці будуть всі без винятку. А адміністративно-господарська група залишиться працювати на старому місці. Адже у корпусах колишнього пологового будинку №2 розмістяться відділення багатопрофільної міської лікарні, гемодіалізний центр та жіноча консультація №3.
–Медична галузь реформується, ми не можемо стояти осторонь, та цього нам ніхто не дозволить, – зазначила Лариса Кудрик. – Після тривалого опрацювання питання, висновків експертів з міністерства охорони здоров’я, значних фінансових вливань з міського бюджету для створення в Кропивницькому повноцінної акушерсько-гінекологічної служби, ми маємо спільно прийняти єдино правильне рішення. Місту також потрібен гемодіалізний центр – нам подякують 150 людей, хворих на ниркову недостатність. Ми вдихнемо нове життя у старі історичні корпуси лікарні імені Святої Анни. Щодо об’єднання з дитячою обласною лікарнею, то це неможливо, адже обласні установи охорони здоров’я належать до третього рівня надання медичної допомоги, фінансуються з обласного бюджету, приєднувати до них міські лікарні неможливо – тоді ми втратимо мережу лікувальних закладів. А дівчатка-підлітки отримуватимуть вузькоспеціалізовану допомогу у новоствореному відділенні дитячої гінекології в дитячій обласній лікарні.
Варто зауважити, що це чи не найперша зустріч, коли відчулися зміни в настроях працівників пологового будинку №2. Вони вже не нападали на владу, не висловлювали претензій, а почали розпитувати, як їх будуть працевлаштувати, які умови їм нададуть для роботи, які подальші перспективи розвитку акушерського-гінекологічного напрямку медицини. А значить, аргументи влади дійсно були переконливими, і працівники зрозуміли, що зміни, які відбуватимуться, - на користь місту і не на шкоду їм.
Наприкінці зустрічі Андрій Табалов зазначив, що нарешті дискусія щодо об’єднання двох пологових будинків та створення перинатального центру увійшла у конструктивне русло:
– Прозвучали конкретні запитання щодо майбутньої роботи нового медичного закладу, що вселяє надію у його повноцінне функціонування, поліпшення надання медичної допомоги жінкам нашого міста, – зазначив секретар міської ради. – сподіваюсь, що люди нарешті отримали відповіді на всі запитання, що не буде скорочення персоналу, всі будуть працевлаштовані, лікарня святої Анни й надалі функціонуватиме, але просто змінить свій профіль. Мова не йде про урізання фінансування медичної галузі, місто й надалі вкладатиме кошти у її розвиток. Просто ми йдемо у ногу з часом, а він вимагає змін.
Але остаточне рішення прийматимуть депутати. Відповідне рішення у порядку денному на вимогу громадськості було відкладене і поки що не розглядалось. Як тільки буде досягнута згода між усіма учасниками обговорення, воно знову буде внесено на розгляд.
Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також