На епідемію грипу чекають у листопаді

Ще кілька тижнів тому в Кіровограді на ОРВІ майже ніхто не хворів, але вже на кінець вересня інтенсивний показник захворювання становив 66 на 10 тисяч населення при епідпорогові 103 на 10 тисяч населення. А значить, уже наприкінці листопада в обласному центрі може розпочатися перша хвиля епідемії гострих распіраторних захворювань, тож саме час – зміцнювати імунітет та робити щеплення. Про це повідомили під час прес-конференції у вівторок заступник начальника управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Тамара Беспалова та завідуюча епідвідділом міської санепідстанції Наталія Дьяченко.

За словами Наталії Дьяченко, усього в вересні на ГРВІ захворіло 6511 кіровоградців, більше 70 відсотків із них – це діти, причому 1885 – від одного до чотирьох років. Торік показних захворюваності в цей час був на 12 відсотків вищим. Випадків грипу в цьому році не реєстрували – згідно з лабораторними дослідженнями, крім ГРВІ, діагностували аденовіруси, рс-віруси та парагрип. За прогнозами ВООЗ в епідсезон 2011-2012 років циркулюватимуть штами вірусу грипу А (Каліфорнія), А (Perth) та В (Brisbane), які були в Україні в 2009-2010 роках.

Як повідомила Тамара Беспалова, усі міські лікувальні заклади готові до надання медичної допомоги у період ускладнення епідситуації – є 140 інфекційних ліжок, у разі необхідності передбачається перепрофілювання також соматичних ліжок, у достатній кількості є апарати для штучної вентиляції легенів, противірусні препарати (у тому числі таміфлю), антибіотики та інші ліки, заготовлено 14 тисяч масок для медперсоналу, у медичних закладах під контролем – температурний режим.

Учасники прес-конференції наголосили на тому, що найбільш ефективним методом профілактики грипу є імунізація населення. Бажано, щоб його пройшли школярі віком від семи років, студенти, медичні працівники, працівники навчальних закладів, транспорту, торгівлі, сфери обслуговування, а також хворі на хронічні серцево-судинні недуги, хвороби дихальної системи, особи, що часто хворіють на ГРВІ та люди похилого віку. Під час нинішнього епідсезону дозволено застосування вакцин для профілактики грипу флюоарікс, інфлувак, грипповак, ваксі грип, гриппол плюс, Інстанза 15. «Укрвакцина» нинішнього року вакцини централізовано постачати не буде, приватники їх продають за ціною близько сімдесяти гривень. Актуальними залишаються й народні методи лікування. Під час епідемії лікарі радять більше вживати продуктів, що містять вітамін С та фітонциди – цибулю, часник, лимон, капусту, використовувати препарати, що зміцнюють імунітет, оксолінову мазь. Також учасники прес-конференції звернули увагу на те, що нерідко несвідомість проявляють батьки дітей, які відправляють їх із ознаками захворювання в дитсадок чи школу, внаслідок чого захворювання швидко розповсюджується. А головне, за словами фахівців, у разі, коли з’явилися перші симптоми захворювання, не займатися самолікування, а відразу звертатися до лікаря.

Читайте також