На боржників – штурмом: Мін’юст запустило рейди проти неплатників аліментів

Мобільні групи з ліквідації заборгованості по аліментах проведуть контрольні перевірки у Тернопільській, Херсонській, Волинській, Закарпатській, Запорізькій, Харківській, Чернівецькій, Полтавській, Миколаївській, Чернігівській областях та Києві, інформує прес-служба Міністерства юстиції.
Мобільні групи з ліквідації заборгованості по аліментах з контрольними перевірками рушили по Україні. З 14 травня представники Міністерства юстиції України контрольні перевірки провели в Тернопільській, Херсонській, Волинській, Закарпатській та Запорізькій областях. З 21 травня мобільні групи працюватимуть у Харківській, Чернівецькій, Полтавській, Миколаївській, Чернігівській областях та в Києві.
З початку дії закону щодо посилення відповідальності за сплату аліментів обсяг стягнених коштів з боржників аліментів збільшився в декілька разів.
Так, в деяких регіонах сума сплати заборгованості з виплати аліментів зросла більш як у 15 разів. Зокрема, у Луганській області державним виконавцям вдалося стягнути понад 20 млн. грн. аліментів, що в 15,5 раза більше, ніж до початку дії закону. Також, наголосила заступник міністра, у Миколаївській області стягнено 33,5 млн. грн. (в 10 разів більше), у Рівненській – майже 30 млн. грн. (в 6 разів більше). Лідерами зі стягнення боргів зі сплати аліментів після початку дії закону є Дніпропетровська область із сумою стягнення 152,1 млн. грн., Одеська - 103,6 млн. грн. та Полтавська - 73,6 млн. грн.Такі показники свідчать, що закон працює і започатковані ним нововведення є дієвим мотиватором для недобросовісних батьків сплачувати аліменти на дитину».
Водночас Мін’юст продовжуватиме кампанію з посилення відповідальності за несплату аліментів. Зокрема, найближчим часом Верховною Радою буде прийнято другий пакет законодавчих новацій, які передбачають ще більше посилення тиску на неплатників аліментів.
А тим часом...
З початку нинішнього року державні виконавці Кіровоградської області стягнули 43,3 млн. грн. із безвідповідальних батьків.
Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.
“4 139 мешканців Кіровоградщини, які не надавали матеріальної підтримки власним дітям упродовж шести й більше місяців, не зможуть виїхати за кордон до повної сплати боргу. Ще 4 177 боржників тимчасово обмежать у праві полювання і користування вогнепальною зброєю, а 4 175 неплатників – у праві користування автівками”, – повідомив посадовець.
Загалом, кошти отримала 12 881 дитина.
Жителі області, які не надавали матеріальної підтримки власним дітям упродовж шести місяців і довше, не зможуть виїхати за кордон до повної сплати боргу
Нагадаємо, що 15 неплатників аліментів області відправили на примусові роботи.

Читайте також