Претензії до підприємців і фірм, які займаються встановленням металопластикових вікон та дверей, становлять левову частку звернень, що останнім часом надійшли до державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Кіровоградській області.
За словами головного спеціаліста інспекції Наталії Туменко, люди скаржаться на представників цього бізнесу в основному з таких приводів: неякісне попереднє замірювання і, як наслідок, виготовлення завеликих (замалих) вікон і дверей; низька якість продукції (виходять з ладу механізми, з допомогою яких відкриваються вікна та двері, тощо); недотримання обіцяних термінів виконання замовлень; введення споживачів в оману щодо вартості продукції (наприклад, на словах обіцяли безпроцентну розстрочку, а в договорі передбачили височенний відсоток за користування кредитом).
Дії деяких же суб’єктів віконно-дверного ринку дуже нагадують кримінальний злочин, зокрема шахрайство, каже Наталія Туменко. Посадовець інспекції має на увазі випадки отримання представниками цього бізнесу у людей чималої попередньої плати (як правило, в розмірі 70 відсотків від вартості замовлення) і ухилення в подальшому від виконання зобов’язань. Дурять в такий спосіб кіровоградців, як правило, іногородні підприємці – винаймають тут офіс, проводять рекламну кампанію і, набравши авансів, зникають. А коли ошукані звертаються в державну інспекцію з питань захисту прав споживачів, її працівники, буває, з’ясовують, що аферисти абсолютно безпідставно видавали себе за представників провідних українських заводів, що спеціалізуються на виготовленні металопластикових вікон і дверей.
Наталія Туменко надала редакції "Вечірньої газети" список підприємців, на яких надійшло найбільше скарг в інспекцію: С.Ющенко, О.Діденко, Р.Потапов, І. Бабенко, О. Скворцова, О. Луньов. Щоправда, потрапити в пастку декого із перелічених ділків уже навряд вийде, оскільки ті припинили приймати замовлення. Наприклад, фізична особа-підприємець О.Луньов (зареєстрований у Чернігівській області) уже з місяць не відповідає на дзвінки і вибрався із приміщення, яке орендував у Кіровограді за адресою: вул. Орджонікідзе, 7 (принаймні, його тамтешній офіс зачинено).
Також Наталія Туменко просить кіровоградців звертати увагу на те, що перелічені вище недобросовісні підприємці можуть провадити діяльність під вивісками на кшталт "Мир окон и балконов", "Віконно-дверна імперія" тощо. Тобто перед тим, як підписати договір, треба з’ясувати, як офіційно називається суб’єкт господарювання і чи не внесений він до надрукованого вище списку. А уважно прочитати запропонований договір – це найкращий спосіб вберегтися від халепи, каже Наталія Туменко.
Олександр КОРЕЦЬКИЙ