В Україні пройшло музичне свято "День українського баяна та акордеона", під час якого відбулися виступи баяністів у 32-х містах та грандіозний дев’ятигодинний концерт у Києві.
Координаторами і організаторами цієї масштабної акції, котра відтепер проходитиме щорічно в останній тиждень березня, стали Національна всеукраїнська музична спілка, Асоціація баяністів та акордеоністів України і композитор Володимир Рунчак, який очолює проект концертної серії "Нова музика в Україні".
Мета проекту – повернути втрачену любов та повагу до істинно народного інструмента – баяна. Баян і акордеон – це прекрасні інструменти, на яких можна майстерно виконати все: фольклор, джаз, класику, сучасну музику як соло, так і в ансамблі та оркестрі. Видатні виконавці М. Різоль, В. Бесфамільнов, С. Грінченко, А. Семешко, В. Зубицький, В. Мурза, П. Фенюк, А. Нижник, А. Хрустевич, І. Серотюк та інші вписали чимало яскравих сторінок в історію не тільки українського, а й світового музичного мистецтва. Оригінальні твори сучасних українських композиторів К. Мяскова, В. Дікусарова, М. Чайкіна, В. Подгорного, В. Власова, А. Гайденка, А. Белошицького, В. Зубицького, В. Рунчака підняли рівень сучасного виконавства на баяні та акордеоні на нову висоту. При цьому активно розширився жанровий діапазон нашого репертуару – від музики бароко, через обробки й транскрипції, до авангардних композицій, котрих нетерпляче чекають як виконавці, так і слухачі. Створені українськими авторами твори ввійшли до концертного та педагогічного репертуару багатьох російських та інших зарубіжних виконавців.
Особливість гри баяністів та акордеоністів – це відкритість, довірливість у зверненні до публіки, особлива контактність, яка породжує відчуття співтворчості виконавця та слухача. Баяністи та акордеоністи Кіровограда приєдналися до всеукраїнського свята концертом "Від серця до серця", який відбувся в залі музичної школи №1 ім. Г. Нейгауза як складова обласного фестивалю учнів початкових спеціалізованих навчальних закладів "Паросток" [організатори – Кіровоградське музичне училище (директор – Лариса Голіусова) та Кіровоградська музична школа № 2 ім. Ю. Мейтуса (директор – Валентина Ревенко)]. Вітаючи учнів та їхніх викладачів з усієї області з початком фестивалю, його організатори висловили впевненість, що, плекаючи мистецькі традиції, дбайливо закладені попередніми поколіннями музикантів, молоді виконавці збережуть віру в наші рідні інструменти, любов до музики.
Учасники концерту – учні кіровоградських музичних шкіл І. Донін, Д. Грачова, Д. Бондаренко та Д. Бондаренко, М. Самсонов, М. Мудра та К. Мудра, В. Хавренко, С. Скрипка, ансамбль "Мозаїка", студенти музичного училища А. Музика, М. Пономаренко, А. Губенко, Є. Лозіна, В. Сурженко, Р. Демченко –порадували слухачів творами В. Золотарьова, Ю. Шинкаренка, Є. Дербенка, А. Білошицького, В. Зубицького, А. Бєляєва, О. Панкіна, А. Ренгач, М. Різоля.