Мужні й сильні духом

Напередодні Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями, який увесь світ відзначає третього грудня, в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. М. Кропивницького пройшов благодійний марафон "Повір у себе!", який відбувся з ініціативи міського голови Андрія Райковича. Таким чином влада вперше вшановувала людей, які мужньо протистоять хворобам і є соціально активними членами суспільства.
Учасниками марафону стали члени громадських організацій інвалідів "Серце матері", "Сила духу", "Народна академія творчості", спортсмени-інваліди, діти з особливими потребами і їхні рідні, а також люди, які виявили бажання піднести землякам до міжнародного дня подарунки та кошти на лікування. Такими не байдужими до людей з особливими потребами добротворцями стали Андрій Райкович, голова ОДА Сергій Кузьменко та депутати міської ради Кропивницького.
На початку заходу Андрій Райкович та перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко подякували керівникам і колективам соціальних установ міста, громадських і волонтерських організацій за турботу про неповносправних людей. А кропивничанам з особливимим потребами побажали мужності, сили духу і віри у власні сили.
– Ви є взірцем для всіх нас, – зазначив очільник Кропивницького. – Ваша наполегливість у досягненні поставленої мети спонукає нас працювати ще активніше. І повірте, міська влада робитиме все можливе, щоб вам було зручно і комфортно в нашому місті, щоб ви без перешкод відвідували установи освіти і охорони здоров’я, заклади торгівлі і культури, відчували себе потрібними і мали необхідну підтримку й допомогу…
Представляла земляків, що піднімалися на сцену чи перебували в глядацькій залі, й розповідала про їхню нелегку долю й боротьбу з недугами радник міського голови Євгенія Шустер – ведуча благодійного марафону "Повір у себе!". А першою з тих, хто, долаючи фізичні вади, здобуває перемоги над життєвими обставинами, на сцені театру постала плавчиня заслужений майстер спорту України, дворазова срібна призерка літніх Паралімпійських ігор 2012-го і дворазова срібна та бронзова призерка ігор 2016 року Ольга Свідерська.
Багато років віддав керівництву виробничим підприємством УТОГ Федір Фомін, що перетворив його на конкурентоспроможне виробництво, а підготовці спортсменів з вадами слуху і зору та ураженнями опорно-рухового апарату – тренер з шахів та шашок Анатолій Куліш, який виховав десятки чемпіонів, кандидатів у майстри спорту та майстрів спорту. Їхню появу на кону нашого театру глядацька зала зустріла щирими оплесками. Після цього почали виходити діти, які, протистоячи своїм недугам, досягають успіху в різних царинах творчості. Переможець міжнародного фестивалю "Казкові мрії" Андрійко Романов прочитав вірша про Україну, юний репер Самір Іскандеров виконав твір "Чому не інакше", а юні танцівники Настя Білоконенко і Сашко Хорошайлов майстерно станцювали для всіх присутніх.
У Кропивницькому віднайшли спокій, затишок переселенці з Горлівки 33-річний Олександр Марар, що позбавлений слуху, та його матір Людмила Володимирівна. Війна на сході України знищила їхнє мирне життя, а в нас вони віднайшли новий дім, мають друзів, роботу.
Тяжкого випробування зазнала й молода солістка Будинку культури УТОГ Наталя Севастьянова. Її спокійне життя, наповнене улюбленою роботою фінансиста, турботою про дитину, зруйнував цукровий діабет, що призвів до сліпоти. Однак жінка не підкорилася хворобі: здобула додатково освіту психолога, автостопом з товаришем об’їхала Грузію, та ще й дуже гарно співає! Під час благодійного марафону вона разом із солістом Олександром Меркуловим виконала пісню "Лебедина вірність".
Розповіла ведуча заходу і про незрячого Романа Чабаника, який, до того ж, втрачає слух. Усі учасники марафону побачили його в глядацькій залі (незважаючи на негаразди зі здоров’ям, Роман переміг у конкурсі на право працювати в гідрометеослужбі і майстерно ремонтує комп’ютери). І про Марію Сухонос – талановиту юну співачку, що навчається в ЗОШ № 34 та музичній школі № 2 імені Ю. Мейтуса, і лауреата багатьох конкурсів ученицю ЗОШ № 13 Марину Бабаєву (Марія виконала пісню "Намалюй", а Марина – представила свої творчі роботи на виставці, відкритій у холі театру перед початком благодійної акції).
Окрім коштів на лікування, квітів і подарунків, діти отримували й те, про що особливо мріяли. Наприклад, Сашко Абакелія з НВО № 3, де навчаються діти з обмеженим слухом, марив фотоапаратом. Його мрію допоміг здійснити Андрій Райкович, який передав хлопцеві дещо краще – планшетний комп’ютер. А Дмитро Полочанін з тієї ж школи, родиною для якого стали навчальний заклад і його директор Валентина Фундова, не мав жодних документів, тому не міг навіть отримати свідоцтво про здобуття середньої освіти. Йому допомогла Державна міграційна служба України: заступник начальника ДМС України в області Олександр Хмельницький вручив юнакові паспорт. А ще волонтер Володимир Муравйов передав йому від депутата міської ради Рафаела Санасаряна теплі спортивну куртку й взуття, які той давно хотів мати.
А далі юні актори продовжили дивувати глядачів своїми талантами: Денис Каплунок і Влада Умрихіна зі школи-інтернату – ліцею "Сокіл" заспівали про зиму, коляду та Різдво, а Софія Михайленко, що навчається в ЗОШ № 34 та музичній школі № 2 ім. Г. Нейгауза, – пісню "Назустріч долі". Для всіх учасників благодійного марафону також танцювали і співали (зокрема й із жестовим виконанням пісень) шкільні зразкові танцювальні колективи, народний хоровий колектив "Червона калина" Будинку культури УТОГ, вокалісти Оксана Горбенко і Наталія Чабан, учні й вихователі НВО № 3 та дитячий танцювальний колектив зі школи-інтернату – ліцею "Сокіл".
Наприкінці благодійного марафону "Повір у себе!" Андрій Райкович і Сергій Коваленко вручили сертифікати на обладнання для соціальних закладів і громадських організацій інвалідів та подяки їх керівникам.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також