27 лютого у міській раді Кропивницького відбулася інформаційна зустріч з потенційними авторами проектів “Громадського бюджету”.
Заступник міського голови Андрій Паливода та директор департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Маріанна Морква обговорили з громадськими лідерами аспекти конкурсу “Громадський бюджет - 2020”
Андрій Паливода зауважив, що процес “Громадського бюджету” циклічний і гнучкий, і він удосконалюється постійно. Саме тому координаційна рада з питань “Громадського бюджету”, проаналізувавши конкурси минулих років та проконсультувавшись із громадськістю міста, затвердила низку змін до положення про “Громадський бюджет”.
– Департамент з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій підготував та оприлюднив проект рішення про внесення змін до положення про “Громадський бюджет”. Маємо надію, що дане питання депутати підтримають на найближчій сесії міської ради, – зазначила Маріанна Морква. – У квітні розпочинаємо прийом проектів на конкурс “Громадський бюджет-2020”. Тому запросили на розмову активну громадськість, яка має бажання змінювати Кропивницький, робити його більш комфортним та привабливим.
Основні зміни, які необхідно враховувати під час розробки проектів бюджету участі у 2020 році: мінімальний обсяг громадського бюджету буде збільшено з п‘яти млн. грн до семи, що має забезпечити більше проектів-переможців, підвищено вартість малих проектів зі 150 тис. грн до 250 тис. На проекти цієї категорії виділяється, як і раніше, 40 відсотків від загального обсягу громадського бюджету. Вартість великих проектів збільшено до 1,5 млн. грн. На проекти даної категорії виділяється 50 відсотків від бюджету участі.
У разі прийняття позитивного рішення депутатами міської ради гранична вартість соціальних проектів збільшиться до 700 тис. грн.
Процедуру подання проектів буде спрощено. Відтепер до заяви необхідно додати список тільки з 15-ти осіб з їхніми підписами про підтримку проектів (раніше потрібні були 25 підписів за малі та соціальні проекти і 50 – за великі).
Ще одне нововведення – подача проектів на умовах співфінансування. Автор проекту може залучати партнерів до фінансової підтримки та реалізації проекту. Партнерами можуть виступати як фізичні, юридичні особи, так і громадські організації.
Доповнено і тематику проектів: відтепер прийматимуться освітні проекти, спрямовані на покращення навчальної, матеріально-технічної бази навчальних закладів, підтримки обдарованої молоді чи проекти, що розвивають інновації.
Голосування за громадські проекти триватиме не 12, як раніше, а 14 календарних днів, тобто 10 робочих і 4 вихідних дні.
– Прийом проектів – з 1 по 30 квітня. Голосувати за проекти можна буде з 2 по 15 вересня, – зауважила Маріанна Морква. – І 7 жовтня 2019 року ми вже матимемо рейтинг проектів за результатами голосування. Тож бажаємо наснаги та натхнення у підготовці ваших проектів і в подальшому їх втіленні в життя.