Може, ми живемо за полярним колом?

Депутат Кіровоградської міської ради (фракція “Батьківщина”) Павло Топчій ініціює створення у міській раді тимчасової контрольної депутатської комісії, яка має перевірити обґрунтованість встановлених нормативів витрат теплової енергії на опалення житлових будинків у місті. Про це він повідомив на прес-конференції у Кіровоградському прес-клубі реформ, де йшла мова про ініціативи щодо реального зменшення тарифного навантаження на кіровоградців. Також у прес-конференції взяв участь керівник фракції “Батьківщина” в обласній раді Віктор Окаєвич.

– З восьмого травня цього року набули чинності нові тарифи на послуги теплопостачання, які надають КП “Теплоенергетик” та ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА”, – зазначив Павло Топчій. – Тепер вони становлять 19,92 гривні та 18,30 гривні за квадратний метр опалювальної площі для абонентів зазначених підприємств відповідно. Нагадаю, що попередній тариф був 11,66 гривні за квадратний метр для “Теплоенергетика” та 11,02 гривні за квадратний метр – для ДП “Кіровоградтепло”. А наскільки зросли пенсії і зарплати? Ні на копійку. То що у такому випадку може зробити для своїх земляків місцева влада? Ми не встановлюємо тарифи на комунальні послуги. Це – прерогатива Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Але міська влада може впливати на нормативи витрат теплової енергії для опалення житлових будинків. Так, тариф за опалення для КП “Теплоенергетик” розраховано, виходячи з норми витрат теплової енергії 0,03 Гкал/кв.м, а тариф для ДП “Кіровоградтепло” – 0,0247 Гкал/кв.м. Ці норми затверджено рішенням виконавчого комітету міської ради ще 28 грудня 2010 року.

Для порівняння Павло Топчій навів нормативи теплоспоживання в Якутії. Там норматив коливається від 0,0283 до 0,0293 Гкал за квадратний метр опалювальної площі. Тобто у Кіровограді нормативи споживання теплової енергії майже такі, як у Якутії, 40 відсотків території якої знаходиться за Північним полярним колом. Те, що нормативи завищені, підтверджують і показники лічильників, які подекуди встановлені у житлових будинках. Якщо для прикладу взяти грудень минулого року, то мешканці будинків, які не обладнані лічильниками, сплатили ДП “Кіровоградтепло” повний тариф – 11,02 гривні, а тих будинків, де є лічильник – від 5,98 до 10,88 гривні.

Отже, депутат міської ради пропонує й свою кандидатуру до складу майбутньої комісії і сподівається, що результати роботи допоможуть встановити обґрунтовані нормативи витрат теплової енергії, що, у свою чергу, дозволить зменшити тариф на послуги централізованого опалення.

Віктор Окаєвич наголосив, що на сесії обласної ради депутати від фракції “Батьківщина” ініціювали звернення до Кабінету Міністрів України щодо перегляду нормативів споживання теплової енергії. На жаль, дана ініціатива не знайшла підтримки у депутатського корпусу. Тому вирішили йти іншим шляхом – через звернення до вищого керівництва держави окремих фракцій обласної ради. Також планується організувати опитування містян через підписні листи, щоб конкретні люди мали змогу висловити свою думку щодо нових тарифів на опалення та інші комунальні послуги.

Депутати фракції "Батьківщина" також ініціюватимуть створення комісій в органах місцевого самоврядування міст обласного підпорядкування, аналогічні кіровоградській, щоб дослідити нормативи споживання теплової енергії в інших населених пунктах області.

Фото Ігоря ФІЛІПЕНКА

Читайте також