Минулого тижня в Кропивницькому побили заступницю начальника управління житлово- комунального господарства – повідомили у міськраді. Інцидент стався під час виїзду на вулицю Тютюшкіна на Новомиколаївці, проти капітального ремонту якої виступає частина місцевих.
Представники тих, хто «за», та міські посадовці стверджують – людей «накручують» з політичних та меркантильних мотивів. За попередньою інформацією, фізичну силу до чиновниці застосувала власниця розташованої в одному з приватних домоволодінь перукарні. Законність її діяльності доручено перевірити відповідним службам, а обставини завдання тілесних ушкоджень розслідує поліція.
Все сталося під час вже чергового виїзду представників міськради на місце події. Заступник міського голови Олександр Мосін особисто вимірював відстані рулеткою, доводячи, що будівництво нового дорожнього полотна з мощеними плиткою тротуарами, газонами, під’їздами до кожного двору та вуличним освітленням не зашкодить жодному з домоволодінь.
– Після замірів люди пересвідчились: ніяких 8 метрів дороги немає. В результаті декількох зустрічей ми зрозуміли, що громадянин Олександр Крившенко ввів в оману людей, що проживають на вулиці. Використав заради майбутніх політичних своїх цілей, я так вважаю, – зокрема зазначає Мосін.
Згаданий бізнесмен, пов’язаний з будівництвом та видобутком граніту, не живе на вулиці Тютюшкіна, у 2015 році балотувався на окрузі в депутати міської ради від «Батьківщини», але не пройшов. Він сам та групи невідомих, імовірно, працівники підконтрольних підприємств, щоразу присутні на акціях проти будівництва. А роботи на об’єкті вже розпочалися.
Головний аргумент – по новій дорозі нібито поїдуть вантажівки, а приватні будинки на вулиці від цього мають зруйнуватись. Хоча у міськраді констатують: в зоні житлової забудови великогабаритний транспорт не їздить – це заборонено.
– Крившенко вручив мені лист від мешканців цієї вулиці, де вказано: «просимо вас врахувати при будівництві дороги вимоги мешканців вулиці Семена Тютюшкіна щодо звуження проїжджої частини до шести метрів» (за проектом має бути сім метрів. – Авт.). Тут є підписи, – каже заступник міського голови.
Самі підписанти, втім, стверджують, що текст звернення, до якого долучені їхні автографи, вони насправді не бачили.
– Мене спитали: «Ви хочете дорогу?» Я кажу, так, хочу, як не хотіти? «Розпишіться, що ви хочете дорогу». А вийшло, що зовсім не в тому смислі вона мені сказала це. Записали, і все, – каже пенсіонерка Зоя Шевченко. – Ми кожного місяця ідемо за рецептами, чи до лікаря йдемо в четверту лікарню. Там позакривали тротуари, ми йдемо по проїжджій частині.
Частину одного з самовільно збудованих на тротуарній частині парканів планують прибрати. Де можливо, підготовлений державним «Укрдіпродором» проект обходить навіть те, що схоже на встановлене з порушеннями.
– Там є житлові будинки, які вилізли за «червону лінію», на жаль господарі побудували там паркани. Але і в тому випадку там буде тротуар і біля двох метрів газонної частини. Це вже відповідальність тієї людини, яка там проживає, – зазначає з цього приводу Мосін.
Варто зауважити, що історія з ремонтом дороги розпочиналася два роки тому зі звернення тих же жителів, які тоді його хотіли, до закріпленого за округом депутата Віталія Пінчука.
– До мене надійшло звернення від голови квартального комітету, – каже він. – Ми звернулися потім з мешканцями вулиці до міськради, до головного управління житлово-комунального господарства. Сесія прийняла відповідне рішення.Зараз квартальна, потрапивши під вплив громадянина Крившенка, просила в мене особисто, щоб я цю заяву анулював.
У міській раді констатують: якщо мешканці й надалі будуть перешкоджати роботам, це може призвести до того, що 13 мільйонів гривень «перекинуть» на іншу дорогу. У черзі на капремонт їх на даний момент близько 20, бюджетний кошт обмежений, а кожний день будівельного сезону – на вагу золота…
Андрій ТРУБАЧЕВ