Молоді – роботу

Світовий досвід країн з ринковою економікою свідчить, що безробіття виводить зі сфери праці насамперед молодь, яка є найуразливішою соціально-демографічною групою населення.

Слабка конкурентоспроможність молоді на ринку праці, що обумовлена в основному недостатністю професійних знань, відсутністю необхідної кваліфікації та трудових навичок, призводить до відмови роботодавця у працевлаштуванні. Таким чином, лави безробітних поповнюють випускники загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ, вищих навчальних закладів, адже перевага при прийняті на роботу віддається кваліфікованим працівникам, які мають практичний досвід роботи, готові до професійної самоосвіти та успішної адаптації до умов трудової діяльності, ін. Отже, безробіття блокує можливість молодих людей досягти соціального успіху, професіонального зростання, реалізуватися у праці, посісти гідне місце у житті. Тому розв’язання проблеми зайнятості молоді є актуальним завданням сьогодення.

Завдяки створенню службою зайнятості умов для пошуку роботи, розширенню активних заходів сприяння зайнятості та підвищенню їх якості ефективність надання соціальних послуг безробітній молоді постійно зростає. Так, у 2013 році в міськрайонних та районних центрах зайнятості області понад 22 тис. осіб зазначеної категорії громадян були зареєстровані як безробітні, що становить 43,4 відсотка від загальної чисельності безробітних громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості. В результаті проведеної роботи більше 20,6 тис. молодих людей, які мали статус безробітних, отримали профорієнтаційні послуги; активними програмами сприяння зайнятості населення охоплено більше 14 тис. молодих осіб, що становить 61,6 відсотка від загальної чисельності безробітних цієї категорії.

Зокрема, на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано більше 7 тис. осіб з числа безробітної молоді.

Також до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено понад 3,2 тис. молодих людей з числа безробітних, силами яких виконувалися роботи з благоустрою територій населених пунктів, допоміжні роботи під час ремонту об’єктів соціальної сфери, відновлення бібліотечного фонду, допоміжні роботи у сільському господарстві, ін.

Активною була робота служби зайнятості й щодо підтримки підприємницької ініціативи серед безробітної молоді. Так, після закінчення професійного навчання за програмою “Підприємець-початківець” більше 200 молодих людей отримали відповідну фінансову підтримку, офіційно зареєстрували початок підприємницької діяльності та розпочали впроваджувати в життя власні бізнес-проекти.

З метою підвищення конкурентоспроможності безробітної молоді на ринку праці майже 3,8 тис. осіб пройшли профнавчання, що організовувалося під конкретні замовлення роботодавців переважно за робітничими професіями.

Варто наголосити, що особлива увага приділяється молоді, яка має інвалідність. Минулого року середньообласний рівень працевлаштування громадян зазначеної категорії населення склав 38,6 відсотка (середньообласний рівень працевлаштування інвалідів – 33,9).

Не залишаються поза увагою служби зайнятості й громадяни, які на момент реєстрації у центрах зайнятості не досягли повноліття. Рівень охоплення зазначеної категорії молоді активними програмами сприяння зайнятості населення становив 96,3 відсотка.

Крім цього, з ними проводилася комплексна профорієнтаційна робота із застосування групової та індивідуальної форм. Організовувалися різноманітні профорієнтаційні заходи – масові (місячники, естафети, акції) та групові (семінари, тренінги, презентації професій, професіографічні зустрічі тощо); надання індивідуальних профконсультацій, у т.ч. із використанням психодіагностики. Неповнолітній молоді також надавалася допомога у працевлаштуванні, проводилося професійне навчання, організовувалися громадські та інші роботи тимчасового характеру тощо.

Читайте також