— Яким виявився минулий рік для вогнеборців Кіровоградщини?
— Дуже напруженим, адже щодоби по області виникає в середньому чотири пожежі і їх кількість продовжує зростати. Та завдяки належній організації пожежно-профілактичної роботи підрозділам УДПО вдалося дещо стабілізувати ситуацію, реалізувати комплекс заходів, спрямованих на зменшення кількості випадків загибелі людей. У минулому році на 1553 пожежах, що виникли, загинуло 102 людини. Якщо брати по кількості населення, цей показник найвищий по Україні. Виною цьому — соціальні негаразди. Часто-густо нашим громадянам немає за що купити вугілля або нічим платити за газ. От вони і встановлюють саморобні опалювальні електроприлади, які й призводять до трагедій. У зв’язку із цією проблемою — згадайте також про бомжів (і відсутність притулків для їхнього утримання), про алкоголіків (для яких ми вже не маємо медвитверезників).
Минулий рік був для нас урожайним на завершення пожежних новобудов. Уже стало доброю традицією відкривати щороку по два пожежні депо. До 10-ї річниці незалежності України після генеральної реконструкції було введено в експлуатацію будівлю ДПЧ №8 по охороні Кіровоградського району. А ось зовсім нещодавно перерізано ще дві символічні стрічки — в Добровеличківці та Новоукраїнці. Ще тривають будівництва нових частин в Ульяновському та Новоукраїнському районах. У нинішньому році плануємо збудувати капличку на території нашого управління. Сподіваємося завершити й будівництво теплодимокамер у всіх гарнізонах.
У травні минулого року ми організували і провели 14-і міжнародні змагання з пожежно-прикладного спорту, присвячені пам’яті героїв — пожежних Чорнобиля, у яких брали участь спортсмени з Угорщини, Росії, Білорусії та України. Ці міжнародні змагання співпали з не менш знаменною подією в житті міста —160-річчям з дня заснування пожежної охорони Кіровоградщини. Ми порадували жителів обласного центру святковим парадом пожежної техніки, який символізував етапи історичного розвитку служби “01” і складався із сучасної та пожежної техніки тих часів, коли гасити вогонь виїжджали ще кінним обозом.
Минулий рік запам’ятався ще й рядом великих пожеж на території області, збитки від яких складають мільйони гривень. Пожежа на Побузькому феронікелевому комбінаті, в гасінні якої брали участь пожежники навіть із двох сусідніх областей, фактично призвела до зупинки вітчизняного виробництва феронікелю. Якщо терморудну піч №2 ще можна відбудувати, то перша зруйнована повністю — треба зводити нову… Невиконання елементарних правил пожежної безпеки призвело до того, що у сімох саунах теж виникли пожежі. На щастя, обійшлося без жертв серед цивільного населення. Але по Україні під час гасіння пожеж, що виникли у саунах, гинули вогнеборці.
У Кіровограді в п’яти школах теж із різних причин виникали пожежі. Але ми провели значну профілактичну роботу. Велику користь нам приносять традиційні конкурси-огляди, районні і міські змагання добровільних пожежних дружин, які створені в кожній школі. Приємно, що наші юні пожежники гідно відстоюють свою честь і в змаганнях на першість України. Особливо цікаві форми у залученні дітей до пожежної справи знаходять педагоги Кіровоградських шкіл №№8, 11, 26, 32, 34…
— Вікторе Андрійовчиу, що б Ви хотіли побажати своїм колегам з нагоди професійного свята — Дня працівників пожежної охорони?
— Я хотів би подякувати їм за ліквідовані і попереджені пожежі, за врятовані життя і побажати здоров’я, щастя. Щоб бажання ходити на роботу не з принуки, а за покликом серця, ніколи не зникало.
Редакція “Вечірньої газети” приєднується до цих вітань і дякує за непомітний на перший погляд героїзм людей “вогняної” професії, головним завданням яких завжди було, є і буде — зберегти життя людей від руйнівної вогняної стихії. Зі святом вас!