Минулий рік був знаковим для галузі фізкультури та спорту

Знаковим для фізкультури та спорту минулий рік можна назвати завдяки тому, що в Кропивницькому відкрито четверту міську дитячо-спортивну школу, облаштовано професійний боксерський ринг. Також серед здобутків – зростання показника охоплення дітей заняттями у спортивних школах та гуртах, а також досягнення наших спортсменів на міжнародних змаганнях.
Це відзначив, звітуючи на апаратній нараді у понеділок про стан підпорядкованої йому галузі начальник відділу фізичної культури та спорту міської ради Сергій Колодяжний.
Він повідомив, що у Кропивницькому культивуються 48 видів спорту, діють шість дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дві спеціалізовані дитячо-юнацькі спортивні школи олімпійського резерву, школа вищої спортивної майстерності та дитячо-юнацька футбольна школа “Академія ФК «Зірка»”, в яких займається більше 4 тисяч дітей, що становить близько 17 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку. Це – найвищий показник по області і один із найкращих показників в Україні.
Впродовж 2016 року на утримання чотирьох міських КДЮСШ було виділено 11,2 мільйона гривень. Капітальні видатки склали 1, 7 мільйона гривень, що на 47 відсотків більше, ніж у 2015 році.
– Кропітка робота щодо розвитку дитячо-юнацького спорту приносить вагомі результати, – відзначив Сергій Колодяжний. – Спортсмени обласного центру стабільно демонструють високі результати на всеукраїнських і міжнародних змаганнях.
У 2016 року спортсмени Кропивницького брали участь у 223 змаганнях різного рівня. Учні міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл 675 разів ставали переможцями та призерами всеукраїнських і міжнародних змагань, 61 учень став чемпіоном України.
Минулого року вперше було запроваджено щорічну стипендію кращим спортсменам та матеріальне заохочення тренерам Кропивницького за високі спортивні досягнення на офіційних всеукраїнських і міжнародних змаганнях. У 2016 році в місті проведено також 206 спортивних масових заходів, у яких взяли участь близько 23,5 тисячі мешканців та гостей міста.
Значна увага приділяється збереженню і реконструкції спортивних споруд, розвитку матеріально-технічної бази. Функціонують 525 спортивних об’єктів: футболі поля, спортивні зали, стадіони, спортивні майданчики й таке інше. Протягом 2016 року в місті збудовано 17 та модернізовано два спортивних майданчики.
Для дитячо-юнацьких спортивних шкіл закуповувався інвентар та обладнання. Це і спортивні пневматичні пістолети, і велотренажери, велосипеди й багато іншого.
За кошти міського бюджету виконано капітальний ремонт покрівлі стрілецького тиру КДЮСШ № 3. На це використано близько мільйона гривень. Ремонтні роботи в тирі в цьому році планується продовжити – зокрема, передбачено утеплення приміщення, облаштування внутрішнього водопроводу та каналізації і капітальний ремонт 50-метрової галереї. Також планується виготовити проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт спортивних шкіл №№2 та 3.
– Фізична культура і спорт є однією з пріоритетних сфер діяльності міської влади, – зазначив секретар міської ради Андрій Табалов. – Спорт – це, передусім, здоров’я мешканців міста, а на цьому економити не можна. Тож міська рада фінансуватиме цю галузь належним чином.

Читайте також