Микола Садовий також зауважив, що вважає, що стосовно нього особисто, коли він ще був депутатом міської ради, „Вечірка” дотримувалася неупередженості, хоча і вважає, що газета була неправа, опублікувавши звернення частини депутатів міськради стосовно того, що він нібито вимагав від Голови Верховної Ради Володимира Литвина два мільйони гривень (хоча це звернення було офіційно оприлюднено на сесії міськради, – авт.). „Інформація про нібито мій лист на ім’я Литвина, що з’явилася на Інтернет-сайті, була неправдивою з самого початку, — підкреслив Микола Садовий. — І на сайті пізніше було опубліковано спростування і вибачення з цього приводу. Я насправді такого листа ніколи не писав, це зробив хтось інший задля того, щоб очорнити мене. Насправді я ще у жовтні минулого року, як і всі народні депутати, одержав квартиру у Києві — мені дісталася двокімнатна. Хоча маю сказати: я й досі у неї не вселився – не були закінчені опоряджувальні роботи, але вселяюся вже буквально за тиждень – два.”
Народний депутат висловив і свою думку щодо діяльності нової влади у Кіровограді. Він вважає, що у міській владі зараз спостерігаються кризові явища. „Знову повторюються старі помилки. Наприклад, це вже нова влада підписала дозвіл на будівництво АТБ біля 13-ї школи, хоча питання це було спірним із самого початку. Мешканці навколишніх будинків виходили на акцію протесту, перекривали дорогу. Після цього прийнято інше рішення і АТБ там споруджувати не будуть. А чому ж спочатку не запитали в людей, що мешкають у тому районі? Або інше: на приміщенні міськвиконкому з’явилася табличка: „Приймальня народного депутата Валерія Кальченка”. Я вважаю: якщо ти народний депутат – організуй свою приймальню в іншому місці, до чого тут міськвиконком? Якщо ж ти міський голова – то у тебе й так є кабінет. До речі, кандидатуру Валерія Кальченка на посаду міського голови Соцпартія на виборах не підтримувала. Поясню чому. Ще у жовтні у мене була з ним розмова і він сказав, що піде у Верховну Раду. Але все ж, вважаючи, що у нього найвищі шанси на перемогу, ми не виставили своєї кандидатури, хоча вона у нас є. Зараз я не розділяю точку зору Валерія Кальченка на те, що він має бути і депутатом ВР, і міським головою і вважаю, що він підвів Кіровоград і своїх виборців. Зараз він повинен заявити, що відмовляється від посади міського голови і працюватиме у Верховній Раді. Але він цього не робить, хоча у Конституції України чітко записано, що депутат Верховної Ради може мати лише один мандат. Що ж стосується ймовірного ініціювання внесення поправки до Конституції, яка б мала дозволити суміщати ці дві посади, то такий прецедент уже був у ВР минулого скликання, тоді справу розглядав Конституційний суд і не дозволив вносити поправку. То що змінилося зараз? Тому я вважаю, що це питання треба вирішувати терміново. Але повторні вибори – це додаткове навантаження на міський бюджет, бо ж повторні вибори фінансуються саме з нього, а це – близько 500 тисяч гривень. Якщо ж повторні вибори у Кіровограді відбудуться, то Соціалістична партія теж виставлятиме свого кандидата. Зараз із Кальченком у мене стосунки на рівні привітання, ми навіть не спілкуємося, зустрічаючись у стінах Верховної Ради. Щодо вирішення якихось питань для міста чи області ми зараз в основному спілкуємося з Едуардом Зейналовим, але не з Валерієм Михайловичем.”
Щодо інших аспектів роботи міської ради, то основним прорахунком Микола Садовий вважає підбір керівних кадрів:” Він здійснюється на особистісних стосунках, а не на професійній основі. До міської влади прийшли люди, не підготовлені до роботи у владі. Не хочу називати якихось прізвищ, але ж не можна відразу людину з вчительського стільця пересаджувати у керівне крісло! У людини має бути досвід саме керівної роботи. Не важливо, хто і як саме активно розмахував прапором, головне – професіоналізм. Ось цього я зараз не бачу не лише у Кіровограді, а й в області та державі. Наприклад, у одному з районів області „біля керма” опинилася людина, вибачте, з явними психічними відхиленнями. Такого не повинно бути!”
Розповів Микола Садовий і про створення коаліції у Верховній Раді. За його словами, названа причина гальмування – нібито та, що Олександр Мороз прагне зайняти крісло спікера – надумана. Головним каменем спотикання, за його словами, є непримиренна позиція Юлії Тимошенко з приводу посади прем’єра: „Двічі в одну воду не увійти. Вона вже мала шанс і її було знято з посади, бо вона з нею не справляється. Юлія Володимирівна – хороший виконавець, але вона не вміє працювати на перспективу, а проводить економічну політику ривків за принципом: сьогодні вижити, а завтра – як буде. Все розпродати – це найлегше. А як жити далі, як будувати державу? Цього вона не бачить, тому я вважаю, що її не можна вдруге призначати прем’єр-міністром. Такої ж думки і президент”. Микола Ілліч також сказав, що створення коаліції гальмує ще ряд невирішених питань, у тому числі – по продажу землі, по вступу до НАТО, про зняття пільг (тут позиція СПУ полягає у тому, що всі пільги знімати не можна, але цілий ряд, наприклад, для суддів, зняти варто). Щодо коаліції з Партією регіонів, то Микола Садовий не виключає такої можливості, але вважає, що вона буде недовгою. Також він повідомив, що навіть якщо коаліція не відбудеться, СПУ не збирається йти в опозицію.
Микола Садовий відповів також на численні запитання журналістів.
Галина ВДОВИЧЕНКО