Ми – за Кропивницьку область!

Шановні депутати Верховної Ради України!

Ми щиро вдячні, що ви виявили небайдужість, принциповість, високу громадянську позицію і підтримали нашу ініціативу щодо перейменування міста Кіровограда на Кропивницький. Ось вже 2,5 року на мапі нашої держави існує українське місто, назва якого увібрала весь спектр географічної, етнічної, етнографічної та культурно-історичної приналежності, котра є символом боротьби українського народу за свободу, честь і гідність. Адже названа на честь фундатора українського професійного театру, видатного актора, режисера, драматурга і композитора Марка Лукича Кропивницького, який протягом життя боровся за самобутність нашої держави, її мову, культуру.

Дане перейменування – це факт перемоги української дійсності над проімперським минулим. На жаль, чимало громадян під впливом ідеологічного проекту ФСБ, погодженого з московською церквою під назвою «Єлисаветград», виступала з ідеєю назвати місто іменем начебто матері Іоанна Хрестителя, цинічно граючи на релігійних почуттях віруючих. Тоді Верховна Рада, виявивши свою тверду позицію в рамках проведення заходів, спрямованих на звільнення від впливу та наслідків комуністичної ідеології в усіх сферах життя країни та суспільства після падіння владних комуністичних режимів, перейменувала Кіровоград на Кропивницький.

Сьогодні на порядку денному – перейменування області. І незважаючи на те, що в країні вжито низку заходів щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку (20 листопада 2018 року депутати Верховної Ради України направили на розгляд Конституційного суду України проект рішення про перейменування Кіровоградської області; 5 лютого цього року КСУ визнав конституційним цей проект рішення) знову виникла тривожна ситуація. Вона пов`язана з тим, що ті ж прихильники проімперської назви «Єлисаветград» ініціюють в області процес нібито непідтримки громадянами назви області “Кропивницька”, а пропонують назву “Центральноукраїнська”. Ця «ініціатива» розглядається громадськими радами при районних державних адміністраціях, які, як у часи Радянського Союзу, одностайно її підтримують.

Назва “Кропивницька” має вагоме змістове навантаження. Вона свідчить про конкретні досягнення України у сфері формування світової культури, зокрема драматургії та літератури. Адже наш край багатий на талановитих земляків, які його уславили. А завдяки яскравій плеяді акторів української сцени, об`єднаних Марком Кропивницьким, наше місто відоме і в країні, і за кордоном. З перейменуванням на Центральноукраїнську наша область втратить власну самобутність, своє обличчя, свою неповторність. До того ж, центральноукраїнський регіон – поняття набагато ширше, ніж сучасна Кіровоградська область. До нього можна також віднести Полтавську, Вінницьку, Черкаську, Дніпропетровську області. А різниця у назвах обласного центру і області внесе певну плутанину в сприйняття адміністративної ідентичності нашого регіону.

Просимо вас віддати свій голос на підтримку нашого клопотання, щоб закріпити рішення Конституційного суду України щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку і внести відповідний запис у Конституції України.

З повагою
Юрій Матівос, Світлана Орел, Олександр Сікорський, Ніна Даниленко, Анатолій Авдєєв, Ігор Алєйніков, Юрій Лісниченко, Оксана Верстюк, Василь Бондар, Ірина Сікорська, Ольга Кизименко, Євген Іванченко, Роман Яковенко, Ольга Шпак, Вікторія Гандрабурова, Сергій Запорожан та інші члени ініціативної групи щодо перейменування назви обласного центру Кіровоград на Кропивницький
м. Кропивницький
22 лютого 2019 року

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги