За твердженням Олександра Єрьоменка, деякі підприємливі ділки наживаються на горі людей, буквально нав’язуючи їм у хвилини біди неякісні та дорогі послуги. Вони не укладають договору з комунальним підприємством, що дозволило б прозоро та виважено обрати того надавача послуг, який здатен запропонувати розумне співвідношення "ціна–якість".
На відміну від кількох приватних структур, що вже давно працюють на даному ринку послуг, та самого комунального підприємства "Ритуальна служба", на якому чітко обумовлений штат працівників, яке сплачує всі податки, є й підприємства-одноденки, котрі декларують, що у них працюють від одного до п’яти чоловік, що суперечить реальності та унеможливлює якісне виконання робіт. Головний принцип для таких підприємців – вчасно зірвати куш. Тому й чергують вони під стінами моргів, буквально хапаючи за руки родичів покійних та нав’язуючи їм свої послуги.
Процвітання недобросовісної конкуренції, на думку Олександра Єрьоменка, відбувається завдяки корупційним схемам, коли про певну ритуальну фірму близьких покійника інформують лікарі або міліціонери. Були наведені і конкретні приклади.
Зрозуміло, що це тривожить керівника комунального підприємства та законослухняних підприємців, адже пляма загального осуду потім лягає й на їхні колективи.
До того ж горе-підприємці не прагнуть вкладати кошти у благоустрій міських кладовищ, і це повною мірою лягає на комунальне підприємство. Тому одним із рішень, запропонованих на нараді та погоджених з усіма її учасниками, було обов’язкове занесення до договору, який укладається приватниками з комунальним підприємством, участі в облаштуванні кіровоградських цвинтарів, щоб створити всі належні умови, аби родичі мали змогу достойно провести в останню путь небіжчика, потім прийти пом’янути та доглядати могилу. Переукласти договори слід у стислі терміни, адже у нинішньому році великодні свята, а, значить, і поминальний тиждень розпочинаються вже на початку квітня, до цього часу на цвинтарях необхідно виконати великий обсяг робіт.
На ще одну важливу деталь звернув увагу присутніх секретар Кіровоградської єпархії отець Петро Сидора. Виявляється, у нашому місті є декілька колишніх священнослужителів, які, не гребуючи заборонами церкви на проведення ними релігійних обрядів, деякими підприємливими ділками запрошуються до відспівувань покійників. Мало того, що такі люди не мають права проводити подібні дійства, так вони ще й поводяться непристойно, що обурює людей, спонукає їх скаржитись у вищі церковні органи. Тож панотець наголосив на тому, що з питань проведення відспівувань померлих потрібно звертатись безпосередньо до церков різних конфесій відповідно до віросповідання покійного або за побажанням родичів, а не займатись самодіяльністю.
На врегулювання всіх вищезазначених спірних питань та залучення підприємців до впорядкування міських кладовищ міський голова Володимир Пузаков дав тижневий термін. Інакше застосовуватимуться більш жорсткі заходи впливу.