Науковці Харківського автодорожнього університету завершили роботу над новою маршрутною мережею Кіровограда. Про її особливості розповіла у вівторок на прес-конференції начальник управління зі сприяння розвитку транспорту і зв’язку Кіровоградської міської ради Ольга Гонтарь.
– Відбулося уже три засідання робочої групи, на якій харків’яни представили свою концепцію нової маршрутної мережі, цей документ коригувався відповідно до зауважень та пропозицій, що надходили від жителів міста, депутатів міської ради, – зауважила Ольга Гонтарь. – Харківські науковці запропонували на наш розгляд два варіанти – перспективний та раціональний. Перший передбачав суттєве скорочення маршрутів, введення замість маломісткого транспорту автобусів великої місткості, усього пропонувалося залишити на маршрутах 130 одиниць транспорту. До такого кроку місто сьогодні не готове, перейти за один день на великий транспорт неможливо, це треба робити поступово, тому ми зупинилися на другому варіанті. Він передбачає оптимізацію маршрутної мережі шляхом скорочення маршрутів, які дублювали один одного, запровадження головних маршрутів, на яких працюватиме транспорт великої місткості, впровадження коротких маршрутів паралельно з маршрутами довгої протяжності, які з’єднуватимуть віддалені мікрорайони міста (час покаже, які з них користуватимуться більшим попитом і які раціонально залишити в мережі) й таке інше.
Конкретизуючи вищесказане, Ольга Гонтарь повідомила, що із нової маршрутної мережі пропонується виключити маршрути №№1, 10, 9, 9а, 50 та 120, замість них діятимуть два маршрути, що з’єднають Лісопаркову та Жадова, - №№ 100 та 101. Перший проходитиме вулицею 50 років жовтня, мимо обласної лікарні, другий – вулицями Героїв Сталінграда, Пацаєва та Попова.
Пропонується також відкрити кілька нових маршрутів. Це, зокрема, маршрут №7, який з’єднає Кущівку (лікарня рудоуправління) з онкодиспансером, поліклінікою №3 та міською лікарнею швидкої медичної допомоги. Оптимізовано маршрути №№ 5, 5а та 113. Раніше маршрутом №5 можна було доїхати до центральної частини міста, тепер пропонується ним з’єднати Жадова та СТО №1 (через онкодиспансер), а на 101-й мікрорайон спрямувати маршрут №113, який доїжджає до Єгорова, при цьому залишається маршрут №130 та короткий 5а (до центрального ринку).
Крім того, пропонується об’єднати маршрути №№11 та 106 в один і пустити його від Жадова, через Попова, Пацаєва, Героїв Сталінграда, потім по проспекту Винниченка через Ковалівку – і до залізничного вокзалу (раніше багато хто нарікав на те, що жоден маршрут не йде до залізничного вокзалу через цей мікрорайон). При цьому через центральну частину міста до залізничного вокзалу, як і раніше, ходитиме транспорт по маршрутам №№ 108, 115.
Чимало нарікань було на погане сполучення з іншими мікрорайонами Озерної Балки. На 22-му маршруті ніхто із перевізників не хотів працювати, оскільки там проживає багато пільговиків. Таких маршрутів, загалом, чимало, і ми вирішили на конкурсі виставляти їх у пакеті з прибутковими, аби задовольнити потреби й перевізників, й пасажирів. 22-й маршрут вирішили об’єднати з 21-м, за яким транспорт ходитиме від кардіодиспансеру і до вулиці Соціалістичної (магазин «Холодок»).
За пропозицією депутатів міської ради вирішили відновити також маршрут №45 (який з’єднував селище Гірниче та Лісопаркову, через поліклініку №3, по Кропивницького і до міської лікарні швидкої медичної допомоги). Також запропоновано запровадити новий 105-й маршрут. Він починатиметься від площі Богдана Хмельницького, пролягатиме вулицями Велика Пермська, Кропивницького, Садова, Яновського, заїжджатиме на Новоолексіївку і доїжджатиме до Межевого бульвару (у перспективі, коли ремонт бульвару буде закінчено, планується цей маршрут подовжити до овочевого оптового ринку). Ще один оновлений маршрут - №117 (який з’єднає площу Богдана Хмельницького та Арнаутове через Кропивницького, Яновського та мікрорайон Шкільний»). За пропозицією жителів плануємо продовжити маршрут №8, що ходить на Завадівку, до вулиці Мотокросної.
За словами Ольги Гонтарь, з усіма особливостями запропонованої нової маршрутної мережі можна ознайомитися на сайті Кіровоградської міської ради. Кожен житель може внести до неї свої пропозиції та зауваження, які будуть розглянуті під час так званого підсумкового обговорення, після чого відкоригований документ винесуть на розгляд виконкому Кіровоградської міської ради.