Майданчикам – нагляд, поліції – підтримку

День депутата в міській раді, що пройшов п’ятого квітня, був присвячений розвитку фізкультури та спорту, дитячим і спортивним майданчикам та діяльності управління патрульної поліції міста Кропивницького.
І ще одна спортивна школа
У нашому місті діють десять дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в яких займаються більше чотирьох тисяч дітей, що становить близько 17 відсотків від загальної кількості школярів, повідомив депутатам начальник відділу фізичної культури та спорту міської ради Сергій Колодяжний. І нагадав, що торік було створено ще один заклад – міську спортивну школу № 4, яка є єдиною новоствореною минулого року в країні спортивною школою для дітей.
Розповів Сергій Колодяжний і про досягнення наших спортсменів, і про те, які заходи вживає влада для розвитку фізкультури та спорту в нашому місті. (В одному з минулих номерів «ВГ» надрукувала про це детальний звіт).
Ігровим майданчикам теж потрібні правила
На сьогодні у Кропивницькому є 371 дитячий ігровий майданчик, але тільки половина з них – на балансі ЖЕО. Цю проблему порушила перед депутатами начальник міського відділу сім’ї та молоді Людмила Дорохіна
– Та й на утримання цієї половини коштів не виділяють, – наголосила посадовиця. – А на території квартальних комітетів узагалі всі дитячі майданчики – без господарів. І добре, що ними опікуються хоча б міські депутати…
За її словами, при встановленні майданчиків ніхто не клопотався про виділення для них земельних ділянок, не цікавився, які комунікації пролягають під ними. Тож для виправлення ситуації відділ сім’ї та молоді спільно з відділом фізичної культури та спорту розробили проект рішення виконавчого комітету міської ради «Про створення робочої комісії зі встановлення дитячих ігрових та спортивних майданчиків у місті Кропивницький». Ця комісія оглядатиме земельні ділянки, де заплановано встановити майданчики, та з’ясовуватиме доцільність їх розміщення.
– Цьогоріч на придбання обладнання для 35 ігрових майданчиків з міського бюджету заплановано виділити близько мільйона гривень, – повідомила Людмила Дорохіна. – Третього квітня відбулися відкриті торги, рішення має бути прийняте через п’ять днів після цього.
Зекономлені кошти посадовиця запропонувала використати для придбання додаткових майданчиків або ж ремонт та доукомплектування наявних (на сьогодні є 35 звернень від 23 депутатів міськради щодо встановлення нових майданчиків).
Патрульних невдовзі побільшає
Торік до патрульної поліції від кропивничан надійшло близько 69 тисяч заяв. Із них 18 тисяч – про кримінальні правопорушення. Найбільше адміністративних протоколів (понад 9 тисяч) складено на порушників правил дорожнього руху, одна тисяча – на нетверезих у громадських місцях.
– Поява в місті патрульної поліції стала певним стримуючим фактором для порушників, – зазначив начальник патрульної поліції Кропивницького Антон Цюцюра. – Про це свідчить зменшення дорожньо-транспортних пригод на 30 відсотків. Однак побільшало водіїв у нетверезому стані. Загалом, патрульні складають за різні порушення у середньому 34 адміністративних протоколи за добу.
Депутати міської ради вказали, до чого поліції іще слід докласти рук. Валерій Шутка, наприклад, поскаржився на влаштування мотоциклістами й водіями легковиків перегонів на проспекті Володимира Винниченка, Олег Краснокутський – на наркоманію, а Вадим Дрига звернувся з побажанням посилити патрулювання Великої Балки, Катранівки, Никанорівки, де злодії часто викрадають з приватних обійсть майно тамтешніх жителів. Андрій Цюцюра пообіцяв вжити заходів.
Цього ж дня депутати відвідали управління патрульної поліції Кропивницького. Вони побували в черговій частині, обладнаній комп’ютерною технікою, яка дає змогу черговим контролювати роботу всіх екіпажів, вести відеоспостереження, у приміщенні колишньої їдальні, де заплановано облаштувати спортивний зал із тренажерами.
На даний час кількість автопатрулів у місті дещо зменшилася – до 16, які чергують по 12 годин. Це пов’язано із тим, що чимало патрульних перейшли на службу до інших поліцейських підрозділів, тож невдовзі буде оголошено конкурс на обіймання вакантних посад. Відповідаючи на запитання, чому немає велопатрулів у місті, хоча міська влада подарувала поліції велосипеди, Антон Цюцюра пояснив, що проблема у відсутності правил і порядку їхньої діяльності.
– Ми зацікавлені в тому, щоб велопатрулі їздили вулицями і в парках, – сказав керівник патрульної поліції міста. – Я пересвідчився в їхній ефективності під час відрядження до Норвегії. Але всю нормативну базу для цього нам доведеться створювати з нуля, бо на даний час в Україні велопатрулів ще ніде немає.
Антон Цюцюра також продемонстрував оснащення патрульного поліцейського автомобіля (на знімку), а ще звернув увагу депутатів на необхідність ремонту даху одного з корпусів приміщення патрульної поліції. І подякував міським обранцям за всебічну підтримку.
Секретар міської ради Андрій Табалов наголосив на важливості реалізації у Кропивницькому міської програми “Безпечне місто”, адже її впровадження – це реальне підвищення стандартів забезпечення безпеки громадян.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
"Політика - це серйозна справа". Трамп провів зустріч з Байденом у Білому домі - BBC News Україна.
Найбільш таємнича планета. На супутниках Урану можуть існувати умови, сприятливі для життя - BBC News Україна.
МЗС висловив своє незадоволення щодо демонстрації фільму про "любов українки та росіянина" в Талліні: це викликає відчуття розчарування.
Теги