Є «МІСЬКИЙ» РОЗДІЛ ПРОЕКТУ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ РЕГІОН – 2015»

– У "міському" розділі програми "Центральний регіон" містяться пріоритетні завдання економічного розвитку Кіровограда у розрізі кожної галузі, – каже Олена Олександрівна. – Так, завдання, визначені у підрозділі "промисловість" – це запровадження виробництва програмно-технічних комплексів для АЕС світового рівня безпеки та освоєння виробництва нового номенклатурного ряду головок динамічних для аудіотехніки на ЗАТ "Радій"; освоєння виробництва нових посівних комплексів, дискової борони та сівалок на ВАТ "Червона зірка"; освоєння виробництва нових моделей насосів на ВАТ "Гідросила"; технічне переоснащення та оновлення технологічного обладнання на ВАТ "Червона зірка", ТОВ "Прод-Інвест", ВАТ"Гідросила", ВАТ "Кіровоградський інструментальний завод "Лезо". У харчовій промисловості – це освоєння нових видів продукції, збільшення асортименту продукції та покращення її якості на таких провідних підприємствах галузі, як ВАТ "М’ясокомбінат "Ятрань", ВАТ "Паляниця", ТОВ "Прод-Інвест". Крім того, у найближчих планах міської влади – відновлення діяльності Кіровоградського молокозаводу. У легкій промисловості передбачається освоєння нових моделей верхнього жіночого одягу за розробками дизайнерів провідних західних фірм на ВАТ "Зорянка"; освоєння нових моделей трикотажної білизни на ТОВ фірма "Елістекс"…

– Нині, з огляду на постійне подорожчання енергоресурсів, гостро постала проблема їх економії як у промисловості, так і в житлово-комунальному господарстві. Чи передбачені заходи з енергозбереження у “міському” розділі програми?

– Міська влада останнім часом активно працює в цьому напрямку – ось уже протягом кількох років реалізується проект з переведення навчальних закладів на індивідуальне опалення, реконструюється обладнання тепло- та водопостачального підприємств. У програмі ми передбачили продовження реконструкції системи теплопостачання селища Нового та будівництво міні-котельні потужністю 7,8 МВт (КП "Теплоенергетик"); реконструкцію насосної станції II підйому селища Нового (КП "Теплоенергетик"); упровадження автоматизованої системи управління на каналізаційних насосних станціях; реконструкцію одного з котлів ВП "Теплоенергоцентраль" КП "Теплоенергетик".

– Які перспективи у житловому будівництві?

– У переліку об’єктів, вміщених у програмі, які планується побудувати або добудувати – 84-квартирний житловий будинок на вулиці Генерала Жадова, 22, корп.1 ( добудова за кошт дольової участі грошей Міністерства оборони України); два багатоквартирних будинки на вулиці Маршала Конєва; 16-поверховий житловий будинок на вулиці Фрунзе та дев’ятиповерховий житловий будинок на вулиці Волкова, 16-А. За кошти Міністерства з питань надзвичайних ситуацій здійснюватиметься реконструкція колишньої будівлі ЦНТІ під житловий будинок на вулиці Жовтневої революції. Також ряд житлових будинків планується звести за кошти житлово-будівельних кооперативів, зокрема на вулиці Можайського та на вулиці Генерала Жадова. У рамках програми "Молодіжне будівництво" передбачається добудувати житловий будинок на вулиці Васнецова.

– Чи слід чекати якихось змін у транспортній сфері?

– Так, серед завдань у "міському" розділі програми щодо транспортної інфраструктури – здійснення заходів з визначення меж та режимів використання історичного ареалу Кіровограда; реконструкція доріг на вулиці Волкова від вулиці Героїв Сталінграда до Межового бульвару, на вулиці Кропивницького від вулиці Шевченка до вулиці Полтавської, на вулиці Волкова від вулиці Бєляєва до вулиці Родникової; капітальний ремонт мостів через річку Інгул на вулицях Кропивницького, Острівській, Київській; шляхопроводу у провулку Об’їзному; мосту через річку Сугоклія на вулиці 40-річчя Перемоги; будівництво транспортного тунелю під залізницею (вулиця Олени Бур’янової), сприяння відновленню діяльності аеропорту "Кіровоград".

– Одна із галузей, яка сьогодні у найбільш скрутному становищі, і яка потребує особливої уваги влади всіх рівнів, – це житлово-комунальне господарство. Які завдання визначені в програмі стосовно ЖКГ?

– Цей підрозділ програми – доволі об’ємний, адже, дійсно, через постійне недофінансування у житлово-комунальному господарстві накопичилося чимало проблем. Серед завдань, визначених у підрозділі, – запровадження інституту управителів будинків; збільшення кількості об’єднань співвласників будинків на 100 одиниць; заміна мереж водопостачання; капітальний ремонт (реконструкція) житлових будинків перших масових серій (21 буд.); капітальний ремонт покрівель 268 житлових будинків; встановлення блочно-модульних котелень на вулицях Салганні піски, Родниковій, Короленка, Генерала Родимцева, у ДСТ "Колос"; реконструкція котельні "Центральна" та котельні на вулиці Волкова; реконструкція теплових мереж та системи теплопостачання селища Нового; будівництво цеха механічного зневоднення осаду стічних вод з установкою другої (резервної) центрифуги на очисних спорудах КП "Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство КМР", будівництво нових очисних споруд; будівництво водопровідних насосних станцій на вулиці Генерала Родимцева для подачі води в район вулиць Генерала Родимцева, Хабаровської та "Зона-2Б" в район Новомиколаївки; завершення будівництва насосної станції "Зона 11-А" (резервуар чистої води); заміна водогону на вулицях Жовтневої революції (від автовокзалу № 2 до вулиці Чорновола), Червоногвардійській, проспекті Правди, у провулку Підлісному; будівництво зливової каналізації на вулиці Андріївській та каналізаційного колектору Північного району; здійснення ремонту, модернізації та заміни ліфтів, які відпрацювали нормативний термін та простоюють з технічних причин.

Також передбачено виконання робіт для поновлення та утримання елементів благоустрою, санітарної очистки міста: переоснащення мереж зовнішнього освітлення вулиць (209 км); упорядкування місць для збирання й сортування твердих побутових відходів; розвиток мережі громадських туалетів; озеленення та реконструкція зелених насаджень і створення зелених зон відпочинку; щорічна участь у всеукраїнських конкурсах благоустрою міст України.

– Яким чином розвиватиметься споживчий ринок?

– Серед першочергових завдань – сприяння розвитку торговельної мережі товаровиробників Кіровоградщини; реалізація заходів програми "Купуй Кіровоградське"; розвиток мережі соціальних магазинів; створення та облаштування оптових ринків для продажу овочів і фруктів, посилення захисту прав споживачів щодо безпеки та якості товарів, робіт і послуг.

Передбачається й удосконалення сфери торгівлі та побутового обслуговування населення: реконструкція старого корпусу готелю "Україна" з добудовою торговельно-виставкових приміщень на вулиці Дзержинського; реконструкція будівлі під оптово-роздрібний магазин продовольчих та непродовольчих товарів на вулиці Червонозорівській.

– Що передбачено у сфері підвищення стандартів життя населення?

– Цей підрозділ містить заходи у сферах охорони здоров’я, освіти, фізичної культури та спорту. Так у системі надання медичних послуг передбачено придбання реанімобіля та оновлення спеціалізованого автотранспорту для станції швидкої медичної допомоги; створення діагностичних центрів та забезпечення їх сучасним медичним обладнанням при Кіровоградській міській лікарні швидкої медичної допомоги" та Центральній міській лікарні; покращення побутових умов у палатах для стаціонарного лікування ветеранів війни в лікувально-профілактичних закладах комунальної власності міста; відкриття хоспісу на 30 ліжок на площах пологового будинку № 1 міста Кіровограда через утворення окремої юридичної особи з подальшим відкриттям хоспісних відділень та відділень відновлювального лікування в лікувально-профілактичних закладах.

Забезпечення належного функціонування закладів охорони здоров’я міста: будівництво котельні міської дитячої лікарні (проспект Університетський, 6); спільного опалення дитячої міської поліклініки № 1 та міської стоматологічної поліклініки № 1 на вулиці Шевченка, 36 та реконструкція теплопостачання Центральної міської лікарні; проведення капітального ремонту будівель закладів охорони здоров’я за кошт міського бюджету; добудова хірургічного корпусу Кіровоградської міської лікарні швидкої медичної допомоги на вулиці Короленка, 56.

В освітній галузі – це створення сприятливих умов для реалізації заходів щодо поліпшення якості освітніх послуг через будівництво навчально-лабораторного корпусу, вегетаційного комплексу кафедри загального землеробства Кіровоградського національного технічного університету (проспект Університетський, 8) та добудови до корпусу Кіровоградського юридичного інституту ХНУВС на вулиці Карла Маркса, 1; забезпечення навчальних закладів сучасними засобами навчання, комп’ютерною технікою нового покоління; будівництво котелень ДНЗ №№ 31, 72, 73, 65 та ЗОШ № 17; підключення новозбудованої (в межах програми "Школа майбутнього") котельні, яка знаходиться на території ЗОШ № 13 і може опалювати гімназію № 9, ЗОШ І ст. "Мрія", ДНЗ № 47.

Продовжуватимемо працювати й над тим, аби максимально охопити дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою шляхом розширення бази для навчання унаслідок відкриття нових груп в ДНЗ №№ 54, 63, 69, 4, 17, відновлення роботи в ДНЗ № 3 (2 групи), № 48 (1 група), № 23 (1 група), реконструкції приміщень в ДНЗ № 43 та № 17, відновлення роботи колишнього ДНЗ № 44;

У сфері культури і туризму – це будівництво театральної площі; створення історико-архітектурного заповідника "Фортеця святої Єлисавети"; проведення реконструкції Ковалівського парку, вулиці Леніна, площі перед Кіровоградським національним технічним університетом та машинобудівним коледжем, Центрального скверу та скверу Слави; будівництво площі та пам’ятника Арсенієві Тарковському; проведення капітального ремонту дитячої школи мистецтв у селищі Новому, дитячої художньої школи, дитячої музичної школи № 1, бібліотек № 5, 10, 13, 14, художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна; реалізація інвестиційного проекту "Культурно-туристичний комплекс "Козацький зимівник".

У сфері фізичної культури та спорту програмою передбачено посилення пропаганди та стимулювання здорового способу життя, забезпечення належного стану фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової бази через переведення на автономне опалення ДЮСШ № 2 та капітальний ремонт ДЮСШ №№ 2, 3 за кошти з міського бюджету; реалізація інвестиційного проекту "Реконструкція спортивно-оздоровчого комплексу у провулку Експериментальному, 2.

Читайте також