Високі державні нагороди вручив міський голова Андрій Райкович військовослужбовцям, які з честю виконували свій обов’язок у зоні проведення антитерористичної операції, перед початком чергового засідання другої сесії Кіровоградської міської ради 29 березня.
Орден “За мужність” ІІІ ступеня отримали капітан Володимир Чайкін та капітан Юрій Ковтун. Медалями “За військову службу Україні” нагороджені старший солдат Сергій Киструг, молодший сержант Володимир Козлітін, солдат Віталій Черних. Медаль свого чоловіка старшого солдата Олександра Шмалька, нагородженого посмертно, отримала його дружина Наталія Іванівна. Медалі “Захиснику Вітчизни” були вручені сержанту Віталію Голубенному, сержанту Миколі Каменєву та старшому солдату Дмитру Слюті. Відзнаками виконавчого комітету міської ради “За заслуги” ІІ ступеня нагороджені солдат Ярослав Данільченко і молодший сержант Анатолій Швець.
Андрій Райкович повідомив про кадрові призначення у виконавчих органах міської ради. Начальником управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища став Родіон Владов, начальником управління містобудування та архітектури – Вадим Мездрін, відділ реєстрації місця проживання особи очолила Катерина Струк, відділ державної реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців – Анна Шевченко.
Очільник міста повідомив про створення у міській раді міжфракційного об’єднання депутатів-жінок “За рівні можливості”. Очолила його Катерина Шамардіна. До нього увійшли Тетяна Волкожа, Валентина Яремчук, Анна Ніжнікова та Лілія Матяшова.
Секретар міської ради Володимир Смірнов озвучив подяку від виборців депутату Дмитру Терзову і вручив Почесну грамоту міської ради та її виконавчого комітету депутату Олександру Шамардіну – за активну допомогу воїнам АТО.
Важливим моментом стало затвердження нової редакції тимчасового положення про порядок демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста. Міський голова переконаний: спрощення процедури знесення незаконно встановлених МАФів дозволить ефективніше із ними боротися.
Кіровоградська міська рада внесла зміни до міського бюджету на 2016 рік, залучивши для фінансування видатків міського бюджету залишки коштів, що склалися станом на перше січня цього року.
– По загальному фонду з минулого року прийнято 46, 3 мільйона гривень, по спеціальному – 7 мільйонів гривень, – повідомила начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова. – Додатково у дохідну частину міського бюджету зарахована державна субвенція на боротьбу із цукровим діабетом – 3,6 мільйона гривень.
Більша частина додатково зарахованої до міської скарбниці суми – 37,7 мільйона гривень – піде на потреби ЖКГ. Зокрема, ці кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт житлового фонду, підтримку ОСББ, благоустрій територій та ремонт доріг. Додаткове фінасування отримають освітв (5,3 мільйона гривень) й охорона здоров’я (9,7 мільйона гривень).
Було прийнято й ряд галузевих програм.
Міська рада створила нове комунальне підприємство “Електротранс”, яке займатиметься організацією роботи тролейбусів і великогабаритних автобусів на маршрутах громадського транспорту.
– Створення комунального підприємства дозволить повернути міський електротранспорт у комунальну власність без найменшої затримки у його функціонуванні, – переконаний міський голова Андрій Райкович. – Процедура ж повернення орендованого майна від ТОВ “Єлисаветградська транспортна компанія” до комунальної власності буде виписана окремим рішенням міської ради і здійснюватиметься відповідно до чинного законодавства.
Перед розглядом регламенту міської ради і питань земельних відносин міський голова оголосив перерву в роботі сесії, яка закінчилась досить несподівано. (Варто при цьому зауважити, що спочатку питання регламенту мало розглядатися одним з перших, однак депутати вирішили залишити його наостанок).
Міський голова зачитав звернення членів депутатської групи “Європейський вибір” про виключення з її лав секретаря міської ради Володимира Смірнова на підставі його заяви.
– Я прагнув присвятити нинішнє засідання розгляду проекту регламенту міської ради, – зазначив у відповідь Володимир Олександрович. – Але депутати вирішили залишити його наостанок. Тому я й заявив, що не можу перебувати в цій групі.
Тут же міський голова повідомив про звернення, підписане 24 депутатами, про недовіру секретарю міської ради Володимиру Смірнову та звільнення його з цієї посади. Відтак він виніс дане питання на голосування. Воно мало розглядатися у таємному режимі. І поки лічильна комісія розпочала процедуру підготовки до таємного голосування, депутати з “Опозиційного блоку” та партій “Рідне місто” та “Наш край” висловили свою незгоду з таким перебігом подій, зазначивши, що в першу чергу, потрібно прийняти ряд земельних питань, зокрема, виділення землі для учасників АТО, та прийняти регламент роботи міської ради. А питання зміни секретаря перенести на наступне засідання. На знак протесту ці депутати покинули сесійну залу, але ті, що залишилось (28 депутатів), продовжили роботу. Поки лічильна комісія проводила своє засідання та готувала бюлетені для голосування, депутати розглядали земельні питання. Тож учасники АТО отримали свої наділи, як і ряд інших юридичних та фізичних осіб.
Згодом у голосуванні щодо звільнення секретаря міської ради Володимира Смірнова взяли участь 27 депутаів, з яких 26 проголосували “за” і один – “проти” звільнення.
Згодом Андрій Райкович вніс пропозицію затвердити на посаді секретаря міської ради депутата Сергія Бойка, обраного за списками Радикальної партії Олега Ляшка та члена тієї ж таки депутатської групи “Європейський вибір”.
Шляхом таємного голосування він і був обраний новим секретарем міської ради.
Депутати продовжили свою роботу, детально розглянувши проект регламенту діяльності міської ради. Доповідачем з цього питання був Володимир Смірнов – голова робочої групи, яка упродовж чотирьох місяців працювала над виробленням остаточного тексту документа. У своєму виступі Володимир Смірнов відзначив, що документ розроблявся спільно з громадськими організаціями міста. У свою чергу депутати фракції “Блоку Петра Порошенка” та “Батьківщина” вказали на деякі невідповідності запропонованого проекту документа чинному законодавству. Було вирішено його розглядати постатейно. Остаточний варіант тексту був затверджений 27 голосами.
Наостанок робочого дня сесії склав свої повноваження депутат Кіровоградської міської ради, член фракції “Блок Петра Порошенка” Федір Згривець у зв’язку з переїздом на нове місце проживання. Відповідно до чинного законодавства, наступним за списком партії до складу міської ради увійшов генеральний директор ТОВ “Екселент М” Андрій Кролевець.
У середу ввечері відбулося друге засідання сесії міської ради.
Про створення фракцій Радикальної партії Олега Ляшка, “Рідне місто”, “Свобода”, Українського об’єднання патріотів “Укроп”, об’єднання “Самопоміч” заявили депутати, які були обрані від цих політичних сил.
Таким чином, припинила існування депутатська група “Європейський вибір”, куди входили представники вищезазначених політичних партій. Віталій Пінчук, Володимир Смірнов та Олександр Артюх утворили фракцію об’єднання "Самопоміч". Таким же шляхом пішли і їхні колишні колеги по депутатській групі від “Свободи”та Радикальної партія Олега Ляшка.
До складу фракції “Рідне місто” увійшли Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа. А Михайло Бєжан, Віталій Бєлов, Сергій Горбовський і Володимир Зайченко утворили фракцію “Українське об’єднання патріотів ”Укроп".
Цього дня депутати затвердили склад комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям міста.
– Комісія повинна почати роботу вже сьогодні, – наголосив Андрій Райкович, звертаючись до начальника відділу соціальної підтримки населення Юлії Вовк. – На адресу міської ради вже надійшло понад 300 звернень громадян, які потребують допомоги на лікування.
У Кіровограді з’явився ще один проблемний гуртожиток – на вулиці Металургів, 21, що у селищі Новому. Його мешканці звернулися до депутатів міської ради з проханням взяти їхній будинок на баланс.
Представник ініціативної групи новенців Катерина Полякова закликала міського голову і депутатський корпус вплинути на Новенську селищну раду, яка відмовляється допомагати людям у цьому питанні. Катерина Полякова пояснила: гуртожиток належить підприємству “Кіровоградлітмаш”. Керівництво підприємства готове добровільно передати його територіальні громаді. А поки у будинку з кожним днем накопичуються проблеми – відключили електроенергію і воду. А тут мешкають родини з маленькими дітьми та літні люди.
– Ми обов’язково підготуємо звернення до Новенської селищної ради, – запевнив людей Андрій Райкович. – Вирішуватимемо проблему у законний спосіб. Контролювати цей процес будуть керівники управління власності та приватизації комунального майна та юридичного управління міської ради.
Завершився сесійний день розглядом питань землевпорядкування у Кіровограді.
Оксана ВЕРСТЮК