Після тривалого блокування опозиційними силами міськрада Кропивницького почала плідно працювати – під час сесійного засідання, що відбулося 27 червня, депутати всі заплановані питання порядку денного розглянули.
Перед цим міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов провели ряд зустрічей з керівниками фракцій, узгоджувальних нарад. У результаті вдалося досягти домовленостей про співпрацю із фракцією БПП, завдяки чому у міській раді знову утворилася стала більшість. Бойкотувальникам не зали- шилося нічого іншого, як прийти на сесію і почати нарешті працювати разом з іншими. Хоча вони неодноразово наголошували на засіданні: залишаються в опозиції до влади.
Перед початком засідання Андрій Райкович та Андрій Табалов з нагоди відзначення Дня Конституції України за вагомий внесок у вирiшення соцiально-правових питань громадян, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи, вручили відзнаку виконавчого комiтету міської ради “За заслуги” II ступеня голові громадської органiзацiї iнвалiдiв Чорнобиля “Лiквiдатор” Iвану Мараховському.
Свою нагороду вручила і громадськість. Подяку від мешканців виборчого округу №1 отримав Андрій Табалов за увагу до вирішення соціальних проблем мікрорайону, встановлення на окрузі дитячих і спортивних майданчиків та організацію дозвілля дітей та молоді.
А далі розпочалася плідна робота. Ось найважливіші з рішень, що прийняли депутати.
Кошти на реконструкцію, ремонти та зарплати
Депутати внесли зміни до міського бюджету на 2017 рік. Зокрема, за інформацією начальника фінансового управління міської ради Любові Бочкової, з державного бюджету надійшла субвенція на реконструкцію та впорядкування двох міських парків – Ковалівського та Перемоги. На кожен з них передбачається по п’ять з лишком мільйонів гривень. Крім того, було затверджено виділення 350 тисяч гривень на ремонт ПТУ №8, виділено кошти для придбання житла учаснику АТО.
За рахунок внутрішнього перерозподілу видатків виділено додатково 231 тисячу гривень на оздоровлення та відпочинок дітей, також передбачено кошти на реставрацію будинку ЗОШ №3, будівлі на вулиці Архітектора Паученка, в якій планується розмістити центр соціальних послуг, будівництво котельні на вулиці Комарова, 54. Майже два мільйони гривень додатково виділено на виплату заробітної плати працівникам профтехучилищ.
Також Любов Бочкова прозвітувала про виконання минулорічного бюджету.
У Кропивницькому створять єдину диспетчерську службу
Депутати внесли зміни до програми утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста Кропивницького на 2017–2021 роки. Так, отримали державну субвенцію теплогенеруючі підприємства міста у розмірі 11,6 мільйонів гривень, були затверджені кошти на вище згадану реконструкцію міських парків, чотирьох об’єктів – переможці конкурсу програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі). Серед цих проектів – облаштування скверів Молодіжного та Покровського, а також двох зон відпочинку на прибудинкових територіях. Також змінами до програми передбачено створення єдиної диспетчерської служби в Кропивницькому. Як повідомив Віктор Кухаренко, це дозволить оперативно реагувати на звернення громадян, аварії на комунальних мережах.
Були дачниками, стануть мешканцями
На цьому ж засіданні депутати прийняли рішення про переведення ряду дaчних будинків сaдових товaриств у житлові. Завдяки цьому люди, які в них мешкають, зможуть зареєструвати своє місце проживання, влаштувати своїх дітей у дитсадки, стати на облік у поліклініках і таке інше.
«Теплоенергетик» має можливість отримати кошти Європейського банку
Депутати мiської ради Кропивницького погодили iнвестицiйну програму комунальному пiдприємству “Теплоенергетик” на 2017 рiк. Цим рiшенням Європейському iнвестицiйному банку надаються пропозицiї для покращення енергоефективностi комунального пiдприємства. «Теплоенергетик» розробив програму з трьох пропозицiй. Перша пропозицiя стосується модернiзацiї котельнi у селищi Новому для зменшення тепловтрат. На цi заходи очiкується залучення інвестицій на 12,262 млн. грн. Друга – встановлення в селищi сонячної електростанцiї – проект у 11,7 млн. євро. Переобладнання основної котельнi пiдприємства – третя пропозицiя. Чи вдасться отримати фінансування, стане відомо після розгляду пропозицій банком. Вказана інвестиційна програма є наміром до співпраці.
Крім того, міська рада Кропивницького прийняла від селищної ради Нового проектно-кошторисну документацію на реконструкцію там котельні. Проект передбачає перепідключення селища до нової економної міні-котельні, що дозволить якісніше оплювати житла новенців та зекономити енергоресурси, адже стара котельня щороку приносить мільйонні збитки. Рішення прийняли з поправкою, що фінансування проекту здійснюватиметься за умови участі бюджету селищною ради Нового на суму не менше 10 відсотків кошторисної вартості.
Питання опозиції теж розглянули
Як неодноразово обіцяв представникам опозиційних сил Андрій Райкович, він включив до порядку денного ті питання, які вони порушували. Йдеться про скасування тарифів на вивезення сміття для підприємства «Екостайл», тарифів на послуги ЖЕО з утримання будинків та прибудинкових територій, про проведення допорогових закупівель. Однак більшість депутатів проекти рішень, підготовлені опозицією, не підтримала. Зокрема, депутату Михайлу Демченку, який наполягав на поверненні до старих тарифів на вивезення сміття його колеги ставилили запитання: чи є розрахунки, які підтверджують, що саме старі тарифи обґрунтовані і чи гарантує він, що після прийняття цього рішення сміття в Кропивницькому взагалі не будуть вивозити? Відповідей на них вони фактично не отримали. Стосовно тарифів для ЖЕО, то головним аргументом голови фракції ВО «Батьківщина» Олександра Цертія було те, що в частині міст вони нижчі, ніж у Кропивницькому. Однак фахівці управлінь міськради наголошували на тому, що тарифи для Кропивницького – обґрунтовані, всі розрахунки неодноразово перевірялися.
Розглянули депутати й колективне звернення групи депутатів, в яких висувалося вісім вимог до влади. Воно прийнято до відома, кожен із пунктів мають вивчити профільні управління й надати відповіді депутатам.
Вже по завершенні засідання Андрій Райкович зазначив, що цілком задоволений роботою депутатів:
– Я був упевнений в тому, що депутати прийдуть до порозуміння. Ми бачили, що рішення сьогодні приймалися 30-ма і більше голосами. Впевнений, що така ефективність у роботі збережеться й надалі. А це запорука того, що програмні засади, з якими депутати йшли на вибори, будуть виконані і здійснюватиметься ефективний контроль за їх виконанням.
Те, що в залі тривала дискусія, – нормальний демократичний процес. Якщо певні рішення не були підтримані, значить, їх треба доопрацьовувати і апарату міської ради, і депутатам – більш деталізовано та предметно підійти до їх вирішення. Нічого немає поганого в тому, що ці проекти рішень додатково будуть розглянуті на засіданнях постійних депутатських комісій, якщо треба – на депутатських слуханнях, обговорені з громадою, і повторно внесені на сесії.
Аналогічної думки дотримується і секретар міської ради Андрій Табалов:
– Я досить позитивно оцінюю сьогоднішню роботу народних обранців – нарешті всі побачили конструктив. Тож старання міського голови і мої особисті були немарними. Депутати прийшли, зареєструвались і працювали. Правда, дехто з них зранку не реєструвався, а був просто присутній у залі. Після обіду вирішили приєднатись до роботи. І це добре, бо були вирішені дуже важливі для місцевої громади питання.
Спочатку частина депутатського корпусу намагалась нав’язати політичний принцип вирішення питань. Але я вважаю, що політизувати роботу міської ради не варто, вона повинна вирішувати господарські питання.
Особливо важливо те, що були вирішені ряд питань житлово-комунального господарства, виділено фінансування на проектні роботи для організації роботи центру надання соціальної підтримки населенню та ряд інших. Знаковою була низка рішень, які стосувались виконання громадського бюджету.
Оксана ВЕРСТЮК