На нинішній виставці представлено понад 30 кольорових знімків із серій: "Люди як люди" та "Миттєвості життя", які були опубліковані на сторінках "Вечірньої газети" у 2008-2009 роках. Світлини Олега Шрамка фіксують яскраві образи кіровоградців. Знайомі й незнайомі обличчя постають перед нами зі своїми радощами, проблемами і роздумами. Це – своєрідний стислий літопис сучасного життя, спроба виокремити особистість людини, яку називають "пересічним громадянином".
Як зазначає Олег: "Переважна більшість наших людей, як і я сам, вийшли з радянської доби, з її чітко регламентованим життям, в якому сучасне і майбутнє були заздалегідь визначеними. Однакові умови існування, однаковий одяг, однакові вирази облич… Були й економічно шокові 90-і… Але одного разу я помітив, як обличчя людей змінилися, вони стали різними. Свобода дала можливість самовираження і принесла усвідомлення власного "Я". До того ж з’явилася нова молодь, яка не знає пересторог і страхів минулого. Люди почали проявляти свою індивідуальність через одяг, манеру поведінки. Виявилося, що кожна людина є окремим всесвітом, а всі разом і є багатомільйонним космосом під назвою Україна".
Кожна нова виставка Олега Шрамка – це якесь відкриття, новий, раніше не помічений, ракурс нашого життя. Він шукає складні психологічні образи в простих формах. Більшість знімків робилось таким чином, щоб не привертати до себе уваги, з натовпу або з вікна. Тож найбільш вдалими, а значить, улюбленими для автора є світлини, зображення на яких зберігають природні відчуття, як, наприклад, фото "Двоє" – на лавочці в парку сидять літні чоловік і жінка. Здавалося б, простий сюжет, але. як зазначає автор: "Був момент, коли їхні погляди, рухи, вирази облич стали однаковими, можливо, навіть і думки їхні співпали, й саме це вдалося зафіксувати на фотокамеру, а вже наступної миті все змінилося".
Коли споглядаєш знімки Олега Шрамка, виникає бажання сказати словами класика: "Зупинись, миттєвість, ти – прекрасна!.."
Андрій НАДЄЖДІН,
мистецтвознавець,
провідний науковий співробітник
художньо-меморіального
музею О.Осмьоркіна