Відповідаючи на запитання лідера Компартії Петра Симоненка, який поцікавився, "з якою метою адміністрація президента сьогодні розподіляє цукор-сирець, володіє п'ятьма спиртовими заводами, конезаводом і має намір прибрати до рук іще завод "Массандра", В.Литвин заявив: "Адміністрація президента нічого не має, а має державне управління справами, яке було створено за рішенням трьох найвищих посадових осіб - глави Верховної Ради, глави уряду і президента".
Управління справами, сказав В.Литвин, - "не підлегле адміністрації президента - це тільки осколки, які залишилися від того господарства і майна, якими володіла Компартія України".
Відповідаючи на запитання лідера КПУ, В.Литвин зазначив, що не має інформації про порушення кримінальної справи стосовно держуправління справами. "Я, принаймні, не знаю, ви можете спитати про це керівника державного управління, а не мене, а, судячи з багатьох публікацій у газеті "Комуніст", там, мабуть, живе велика ностальгія про те, що втратили, напевно, ті привілеї, які були раніше", - сказав він.
У свою чергу, В.Литвин поцікавився у П.Симоненка, чи не розглядає Компартія в інтересах українського народу можливості блокування при прийнятті важливих рішень з партіями, які можуть подолати 4%-й бар'єр, у тому числі, з блоком "За єдину Україну"?
П.Симоненко заявив на це, що після "перевороту у Верховній Раді, який організувала адміністрація президента, комуністи показали, що тільки організація роботи нашої фракції дозволяла ухвалювати нормальні закони і організовувати прийняття рішень".
"Щодо партій чи блоків ми з вами отримаємо відповідь 1 квітня", - сказав лідер КПУ. Фракція комуністів, відзначив він, "завжди працювала над законопроектами, які відповідають інтересам наших громадян, і коли вони розглядалися, то ми голосували виходячи не з того, яку позицію займе фракція Народно-демократичної партії або Партії зелених, або СДПУ(О), а з вимог наших виборців".
Відповідаючи на запитання П.Симоненка про підготовлене і реалізоване вето президента на закон про повернення громадянам втрачених заощаджень в Ощадбанку колишнього СРСР, В.Литвин парирував: "Треба спитати, хто винен у тому, що люди втратили вклади, і ця відповідь буде не на вашу користь. Ви, як завжди, годуєте людей обіцянками, ви чудово розумієте, що цей закон нереальний", - сказав він.
В.Литвин заявив, що блок "має реалістичний підхід", який заснований на індивідуальній роботі з кожною людиною. За його словами, згідно з цим підходом, частина вкладів може бути повернута компенсацією витрат на освіту, лікування, а "в окремих випадках - списанням заборгованості за комунальні послуги".
У відповідь на обвинувачення лідера Компартії в тому, що в краху банку "Україна" винна "президентська кампанія 1999 року", причому П.Симоненко серед винуватців згадав і лідера блоку "Наша Україна", колишнього главу Нацбанку Віктора Ющенка, В.Литвин зазначив, що Нацбанк підпорядкований парламенту, а не адміністрації президента. "Ви свої партійні списки уважно почитайте, і знайдете в своєму списку людей, які є діючими акціонерами банку "Україна", - сказав він.
Відповідаючи на запитання глядача, в яких країнах при владі комуністи і де добре живеться народу, П.Симоненко назвав Китай, відзначивши "колосальні досягнення" цієї країни, В'єтнам і Кубу.
Источник: "Інтерфакс-Україна"