Літні школи бізнес-лідерства: навчання і відпочинок одночасно

У Кропивницькому запрацювали літні школи бізнес-лідерства. Кропивницькі школярі мають можливість відпочиваючи у пришкільних таборах й опановувати складне і багатогранне мистецтво бізнесу, формувати вміння працювати командою.
У відкритті шкіл взяли участь секретар міської ради Андрій Табалов і заступник міського голови Наталія Дзюба. Бізнес-школи працюватимуть із 2 по 22 червня у двох загальноосвітніх закладах міста: НВО №16 та ЗОШ №4. У навчальному плані літньої школи підприємництва – iнтерактивний прикладний бізнес-курс, розробка, супроводження та захисту власних бiзнес-планiв, реальне наповнення кейсу бiзнес-пропозицій, командна гра на бiзнес-симуляторі ViAL+.
Основною формою занять для юних бізнесменів стане квест, а необхідні теоретичні знання вони черпатимуть із дистанційних лекцій від викладачів КНЕУ iменi Вадима Гетьмана.
– Лiтнi канiкули мають бути наповненими пізнавальними для дітей заходами, щоб вони мали можливість отримати корисні знання, – відзначив Андрій Табалов. – Для когось бізнес стане майбутньою професією, хтось обере інший життєвий шлях, але таке навчання – добра школа. Колись і я почав свій шлях у бiзнес-освiтi зi «Школи юних менеджерiв», і здобуті там знання з економiки, англiйської, інших предметів суттєво допомогли мені у подальшому. Тож лiтні школи бiзнес-лiдерства, цілком можливо, стануть для когось стартом його підприємницької кар’єри.
Вячеслав ЧЕБАНОВСЬКИЙ
А тим часом...
Вчаться інженерній справі
Запрацювала літня школа і при Кропивницькому інженерному коледжі Центральноукраїнського національного технічного університету. За підтримки керівництва міста вона тут діє вже четвертий рік поспіль. Цього року її слухачами стали 35 восьмикласників.
Розрахована школа на 14-річних підлітків, які закінчили 8-й клас. Участь можуть взяти всі бажаючі випускники 8-х класів, це абсолютно безкоштовно.
– У 2013-2014 навчальному році, стало можливим залучення учнів шкіл міста до знайомства з цікавими професіями галузі машинобудування, – відзначив директор коледжу Микола Сторожук. – Реалізувалася ініціатива саме в літній школі. Його учасники на базі машинобудівного коледжу знайомилися з особливостями вищої інженерної, технічної та економічної освіти через практичну, творчу та ігрову діяльність.
Організатори ставили перед собою мету створити для молоді школу нового формату з інтерактивними формами роботи, які передбачають дієвий підхід до професійного самовизначення, сприяють розумінню учнями зв’язку вибору професії із загальною проблемою прискорення соціально-економічного розвитку країни, формуванню життєво необхідної загальної компетентності підлітків.
– Літня школа, як і у попередні роки, виконує роль позаурочної форми роботи зі школярами, в основі якої – створення мотиваційного середовища для формування свідомого ставлення молоді до вибору майбутньої професії, реалізації свого покликання у житті, можливостей та талантів, – наголосила начальник відділу у справах сім’ї та молоді міськради Людмила Дорохіна.
Програма роботи літньої школи, окрім занять професійного спрямування, передбачає і поглиблене вивчення англійської мови.
Артем ІЛЬЄНКО

Читайте також