Лікарі отримали догани

П’ятеро медичних працівників отримали дисциплінарні стягнення – догани. Такий результат роботи комісії з вивчення обставини смерті новонародженого малюка в кропивницькому пологовому будинку №2 імені святої Анни.
Про це повідомила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук на прес-конференції. До складу комісії увійшли акушер-гінеколог, анестезіолог, завідуючий жіночою консультацією №1 та юрист. Також за результатами роботи комісії було проведено позачергове засідання координаційної ради з питань випадків дитячої та материнської смертності при управлінні охорони здоров’я, де були присутні всі медичні спеціалісти пологового будинку №2, причетні до трагічного випадку, та чоловік породіллі.
Нагадаємо, що новонароджений малюк помер у вищезгаданому медичному закладі другого січня. Батько дитини стверджував, що в його дружини вагітність проходила нормально, про будь-які проблеми лікарі не говорили. Термін пологів визначили на середину січня. Проте другого січня у вагітної почалася кровотеча. Чоловік, не гаючи часу, відвіз її в другий пологовий. Лікарі зробили жінці кесарів розтин. Малюк народився вагою 2600 грамів, проте прожив лише шість годин.
Комісія встановила, що даний випадок кваліфікується як тяжкий, дитина народилася у тяжкому стані, загинула внаслідок масивної крововтрати матері. Такі наслідки при подібних ускладненнях мають місце у 25 відсотках випадків. Медичний персонал закладу, який не зміг запобігти смерті новонародженого, фактично врятував життя жінці та зберіг її дітородну функцію. І все-таки з’ясувалось, що лікарі допустили суттєві недоліки на різних стадіях супроводу вагітної у жіночій консультації, що і призвело до трагедії.
Оксана Макарук повідомила, що вагітна жінка регулярно відвідувала гінеколога у консультації, про що є відповідні записи в її медичній картці. На 19-му тижні вагітності у неї була виявлена патологія, яка потребувала проведення двох додаткових обстежень. Також жінку мали б госпіталізувати для збереження вагітності у стаціонар, де їй би у визначений термін провели кесарів розтин. Жінка знала про ускладнення, але на додаткове обстеження не прийшла і не була госпіталізована. В цьому вбачається і недопрацювання медпрацівника, який не довів до відома вагітної про наслідки такого ускладнення та не наполіг на проходженні нею ультразвукового обстеження та обов’язковій госпіталізації.
– Медичні працівники жіночої консультації мали переконати майбутню маму у необхідності безумовного дотримання всіх рекомендацій для успішного народження дитини, – наголосила Оксана Макарук.
Натомість у стаціонарі дії лікарів були професійними та дозволили врятувати життя жінці й зберегти її дітородну функцію.
Ще один момент. Чоловікові жінки, який є учасником АТО, учасником бойових дій, були дано списки медикаментів для закупівлі у той час, як у Кропивницькому вже два роки діє комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей. Лише у минулому році було виділено з міського бюджету 780 тисяч гривень на це. Програма передбачає безкоштовне надання усіх видів медичної допомоги учасникам АТО, у тому числі і супровід пологів їхніх дружин.
Так, з міського бюджету в 2016 році були відшкодовані усі видатки на такі потреби в обох пологових будинках обласного центру. Але пологовий будинок №1 використав 70 тисяч гривень, а пологовий будинок №2 – лише 3,5 тисячі гривень. Медики з пологового будинку №2 пояснили комісії, що не знали про існування у Кропивницькому такої програми. Але, як кажуть: “Незнання закону не звільняє від відповідальності”. Кошти, які учасник АТО витратив на придбання медикаментів, йому повернуто.

Читайте також