Зустрічатись частіше – не менш ніж раз на квартал, щоб постійно тримати руку на пульсі подій у віддалених мікрорайонах Кропивницького, запропонував міський голова Андрій Райкович на першій у цьому році зустрічі з головами квартальних комітетів міста, яка відбулась 25 січня.
У зустрічі також взяли участь секретар міської ради Андрій Табалов, заступники міського голови, начальники управлінь міської ради та керівники комунальних підприємств.
Передусім, міський голова розповів присутнім про результати роботи міської влади за минулий рік та визначив пріоритети її діяльності на нинішній. Він зазначив, що вперше за кілька десятиліть у місті прийнято довгострокову (на п’ять років) програму утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства. Це дасть можливість крок за кроком вирішити всі проблеми, на які скаржаться кропивничани, а особливо мешканці приватного сектору. Відбудуться позитивні зміни і в інших галузях.
– Ми прозоро використовуємо кошти міського бюджету для вирішення першочергових проблем міста, – підкреслив Андрій Райкович. – Ми взяли на себе витрати на виплату зарплат працівникам дошкільних навчальних закладів та сфери профтехосвіти, щоб вони отримували достойну винагороду за працю з першого січня, а не, як це передбачалося законодавством, із першого вересня. А це – 30 мільйонів гривень. Тобто Кропивницький першим в Україні повністю забезпечив підвищення заробітної плати для всіх освітян відразу. Нам вдалося вперше за багато років закупити нові тролейбуси, які зараз курсують містом. Працюємо над вдосконаленням маршрутної мережі громадського транспорту. 25 січня вийшли у перший рейс тролейбуси за маршрутом №9 “Вул. Генерала Жадова – Залізничний вокзал” (через Ковалівку), що дозволить з’єднати густонаселені мікрорайони міста та із залізничним вокзалом. Також будемо працювати над закупівлею іншого пасажирського транспорту, щоб нарешті повністю вирішити проблему перевезень населення в обласному центрі, з’єднати всі мікрорайони міста. КП “Електротранс” зробимо сучасним і потужним муніципальним підприємством. Але при цьому плануємо більш успішно співпрацювати і з приватними перевізникам. Не ослаблятимемо контролю за дотриманням ними графіку руху, якісним наданням послуг тощо. Це дозволять зробити електронна система контролю за рухом пасажирського транспорту та запровадження електронного квитка. Місто поступово закуповує комунальну техніку для наших підприємств. І ефективність її використання довели цьогорічні снігопади. Основні транспортні магістралі були розчищенні вчасно, транспортного колапсу не сталося. Знаю, ви скажете, що ця техніка так і не добралась до тих частин міста, де переважає приватна забудова, але, повірте, комунальники працюють не покладаючи рук. Якщо є якісь нарікання, зауваження, вони обов’язково будуть враховані. Не дарма ж на зустріч запрошено керівників профільних управлінь та директорів підприємств.
Також Андрій Райкович розповів про ті проекти, над реалізацією яких влада буде працювати у нинішньому та наступних роках. Йдеться про ремонти теплотрас на вулицях Київській та Гагаріна, реконструкцію арки на вулиці Миколи Левицького (Колгоспна). Особлива увага приділятиметься розвитку медичної галузі – це і створення судинного, перинатального центрів на базі пологового будинку №1, реконструкція приміщень колишнього пологового будинку №2 та створення там гемодіалізного центру.
– Я пам’ятаю ваші прохання щодо необхідності відкриття у віддалених мікрорайонах міста аптек, – зазначив міський голова. – На жаль, фармацевтична галузь у нас передана у приватну власність, і представники цього бізнесу поки що не почули прохань міської влади. Та ми не опускаємо рук.
Окремо зупинився Андрій Райкович і на проблемах освітянської галузі, яка потребує найбільшого ресурсу міського бюджету – понад 750 мільйонів гривень. Відбуваються ремонти освітніх закладів, теплосанація приміщень. За рік вдалося капітально полагодити сім спортивних залів.
На зауваження із зали щодо незадовільного зовнішнього освітлення деяких вулиць приватного сектору Андрій Райкович зазначив, що лише у минулому році вдалося відновити електромережі на 40 вулицях міста, а програма “Світле місто” передбачає щороку відновлювати освітлення 40 – 50 вулиць. При цьому для прискорення темпів реконструкції вуличного освітлення працівники комунального підприємства “Міськсвітло” застосовують сучасні технології, використовують енергоощадні світильники тощо.
Андрій Райкович наголосив на тому, що нарешті розпочато будівництво багатоквартирного житлового будинку на вулиці Генерала Жадова. Також буде реконструйовано приміщення під житловий будинок на території пологового будинку №1, де отримають 20 квартир медики міста.
Детальний звіт міського голови плавно перейшов у відповіді на запитання голів квартальних комітетів. Вони здебільшого говорили про вивезення сміття з приватного сектору, ліквідацію стихійних смітників, більш ретельне розчищення від снігу вулиць, облаштування кінцевих зупинок маршрутних таксі, а також налагодження їх безперебійного руху у вихідні дні та у вечірні години доби. Голови квартальних комітетів наголошували на недопущенні закриття торговельних точок у віддалених мікрорайонах, а також просили роз’яснень щодо механізмів нарахування субсидій.
На всі ці запитання давали відповіді керівники управлінь, спеціалізованої інспекції з благоустрою та інші.
Звернувся до присутніх у залі і секретар міської ради Андрій Табалов, який наголосив на необхідності більш тісного зв’язку голів квартальних комітетів з депутатами міської ради.
– Зараз лунає чимало запитань щодо благоустрою мікрорайонів, проблем ЖКГ, – сказав Андрій Табалов. – Вирішення багатьох цих питань закладено у прийнятій депутатами на останній сесії міської ради програми утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста. А чи знаєте ви, що за цей документ проголосували лише 26 депутатів з 42? На жаль, народними обранцями часто керують політичні амбіції, а не потреби виборців.
З тим, що такі зустрічі конче необхідні як владі, так і громаді, погодились всі присутні: треба, щоб влада знала, що думають про неї пересічні містяни, дослухалась до висловлених пропозицій, вирішувала визначені громадою проблеми, була відкритою для спілкування.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА